Wat gaat de tijd toch snel hoe goed herinner ik me nog het 10, 12y2 en 15-jarig feest der bewoners van Hoeve „Goed Genoeg" in de Meer, het dorada der voet ballers in die jaren. Wat een beelden gaan je voorbij, beelden van spannende wedstrijden tegen Concordia, V.O.C., D.V.S., waartegen steeds met alle macht werd gestreden, van een voortdurend strijden om de hoogste plaats in haar afdeeling; van een kampioenschap, waaraan geen promotie verbonden was (gevolg interpel latie op de Alg. Verg. van den N.V.B. in Parkzicht te Amsterdam), van een later kam pioenschap met promotiewedstrijden tegen Ajax (L) zonder succes echter, van een margarine eerste klas later en ten slotte weer de 2e klas, waarin old A.F.C. steeds een behoorlijke plaats inneemt, zelfs eens op de eerste plaats eindigt, maar natuurlijk echt iets voor A.F.C. in een jaar, waarin geen promotie plaats vindt. Hoe gaan, onwillekeurig met een lach op je gelaat, je gedachten terug naar de club avonden in Parkzicht met de mixed pickles, een schrift waarin diverse A.F.C.-auteurs het wel en wee beschreven, maar nog meer naar die op Zaterdag en Zondag in de Karseboom (Kalverstraat), waar we met elkaar de komende dingen bespraken of met elkaar fuifden omdat we gewonnen, maar ook wel omdat we verloren hadden. Ja, merkwaardig die oude geest in A.F.C., rustig stil genieten na een flink succes, vol lawaai, voordrachten enz. na een of andere nederlaag. Wat een gezichten zie je weer voor je oprijzen van ras-echte-A.F.C.-ers: in de eerste plaats Scheepens, bij genaamd Schaf, die zonder redenaars-talent na Brass tot Voorzitter werd gekozen en dat jaren en jaren met groot succes tot heil van A.F.C. heeft gedaan. Helaas: hij heeft dit feest niet meer mogen meemaken, kort na het begin van den oorlog tegen ons land, in September 1940, heeft hij het tijdelijke voor het eeuwige verwisseld. Van de eerste ras-echte A.F.C.-ers maakt op dit oogenblik Jacques van Ooy nog deel uit van de bijna 50-jarige. Het is onmogelijk alle namen uit dien voortreffelijken tijd van A.F.C. te noemen; ze gaan me met tientallen voorbij, thans her en der ver spreid, helaas velen reeds heengegaan; Toon van Seventer, de man der reclame, Willem van Amstel, Togneri, Piet Vermeulen, de feest-voorzitter, Jan Prent, de man die cricket naar voren heeft gebracht en van de in mijn tijd toetredende jongeren vooral niet te vergeten Galavazi, Galli genoemd, die geroepen werd om Scheepens te vervangen en thans op zijn beurt alweer het roer in handen heeft gegeven van den vorigen secretaris Bessem, die op zijn prettige wijze de vereeniging, thans de oudste van Amsterdam, leidt. Galavazi is voorzitter van de Commissie van Beroep van de Afdeeling Amsterdam en neemt daarmee een belangrijke plaats in het hoofdstedelijk voetbal in. A.F.C. heeft gedurende haar bestaan direct en indirect veel voor Amsterdams voetbal gedaan. In de jaren der inzinking na de gloriejaren van R.A.P. was het A.F.C., dat door een bijzondere reclame voor een wedstrijd op Paschen tegen de Walthanistone ervoor zorgde, dat de verflauwende belangstelling van het publiek 81 50 aaaa

Jubileumboeken | 1945 | | pagina 101