tijden van tegenslagen doch laten zij dan langs den normalen weg van overleg midde len en wegen zoeken, om de leiding der club te assisteeren in haar maar al te dikwijls onderschat werk. Voor ieder lid is er tenslotte nog wel verdienstelijk en dankbaar werk te vinden, als men maar op de juiste manier zoeken wil. De ware clubliefde weet altijd wel iets te ontdekken, waarmede tot den goeden gang van zaken kan worden bijge dragen. De ware clubliefde is bij al deze oude getrouwen waarlijk wel aanwezig en wanneer zij zich nu en dan in critiek uit, dan lijkt mij dit min of meer de reactie op het gevoel van betrekkelijke machteloosheid, hetwelk ons allen nu en dan besluipt en dat mijns inziens „letzten Endes" uit de gewijzigde verhoudin gen en toestanden in de tegenwoordige voet balmaatschappij voortspruit. Indien men niet aan de zoo dikwijls van buitenaf gegeven adviezen, om ,,de bakens te verzetten", ,,van koers te veranderen" gehoor wil geven, dan krijgt men dit gevoel van machteloosheid in tijden van depressie onwillekeurig. Ik geloof echter, dat ik de tolk van geheel A. F. C. bij dit 35-jarig Jubileum ben, wan neer ik hier nog eens uitdrukkelijk verklaar, dat wij de sfeer, welke ons 35 jaar geschraagd heeft, welke zoo lang onze kracht geweest is, willen bewaren en koesteren als ons kost baarste bezit. Een bezit, dat ons een rijke bron van blijheid en ontspanning in de dage- lijksche sleur geweest is en dit, naar ik hoop, nog lang moge blijven. Met dit doel voor oogen, gaan wij de toe komst tegemoet. De ouderen zullen mij wel begrepen hebben en ik vertrouw, dat deze „Jubileumschakel" voor hen een aansporing is, om zoo mogelijk nog meer, dan tot nu toe, hun steun aan de 35-jarige te geven. Den jongeren, hun, die de toekomst van A. F. C. grootendeels in handen hebben, roep ik toe het bekende citaat: „Was du ererbt von deinen Vatern hast, erwirb es um es zu besitzen!" Toont, dat gij waardig zijt de oude rood-zwarte kleuren te dragen. Strijdt met liefde voor Uw Club, getroost U kleine op offeringen, om Uw elftal steeds in veiligheid in de eerste plaats, en als het kan, in een hoogere klasse te brengen, dan zult gij niet alleen na het behaalde succes voldoening smaken, maar ook later dankbaar ondervin den, wat in het leven van een goed sportman kan beteekenen deze Club, ons oude A. F. C.! Dat zij groeie en bloeie! I. H. GALAVAZI. •0 Bestuur en eenige Eere-leden 1929/1930. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 4 -

Jubileumboeken | 1930 | | pagina 6