Galli riep Jaap v. Nek en mii apart; „lui, we worden gewoon bezwendeld; er schijnt een boek van 1.50 doorheen te zitten, dat vervalscht is!" De penningmeesters, die juist met welge vallen het volstroomen van ,,de overdekte gezien hadden, verbleekten. „Jullie moeten", zei Galli, „van iederen verderen bezoeker even het kaartje vragen en het nummer noteeren". Zoo gezegd, zoo gedaan we verbleekten opnieuw! De nummers klopten met het souche uit de boeken, maarwaren van een andere kleur! We konden wel huilen! Eindelijk eens een uitverkocht huis en nu werden we opgelicht op den koop toe. En juist gingen we op weg om den inspecteur van politie, die op het veld aanwezig was, het geval uit te leggen, toen we een helder moment kregen: De ver kleurde kaartjes hadden in de voorverkoop winkels voor de ramen in de zon gehangen en waren verbleekt! Toen gingen we maar naar de consump tietent en bestelden haastiglijk een ver mouth. De rest van den dag brachten we aange naam door met om en nabij de vijftig men- schen, die zonder betalen binnen wilden komen op oude diploma's en zoo, minzaam terug te sturen. Laatste bedrijf: bestuurvergadering na het tournooi; Galli: .en dank ik jullie allemaal voor je medewerking bij het tour nooi, waardoor A.F.C. met eere genoemd kon worden". Dan staat Schaf op, belt den kellner en verzoekt hem, de heeren te vragen, wat ze gebruiken willen. J. H. WIJNAND. Gij, die onze club eens stichtte, En ons lief en leed nog deelt, Reken maar op bet're tijden Als ons eerste zoo slecht speelt Rakel weer het oude vuur op, Dat ons vroeger winnen deed. Spoor ons aan tot grootsche daden C, (waarop ik niets passends weet Had de A.F.C. slechts leden Evenals gij, Groote Schaf Eens zou dan 't succès wel komen Pas dan wendd' 't gevaar zich af. Even nu tot ALLE spelers!!: Neemt notitie van deez' les Schaf z n voorbeeld maar steeds volgen is de weg tot het „SUCCES", W. STAATS. EEN HELDENSAGE, zooals zij in 2130 verhaald zal worden. Het jaar 1930, dus nog in de duisterste duisternissen der duistere Middeleeuwen; de machtige koopstad Aemstelredam. om ringd door moerassige weiden, waarin trots oprijzen de sierlijke burchten der leenmannen van den machtigsten koning der wereld: King Soccer. Op het hoogste topje van den vlagge- stok van één dier burchten zit de burchtheer in desolaten toestand, aan zijn voeten zijn schildknaap. Beider starre blikken grazen droef over de drassige weiden. Plots richt de burchtheer zich op, zijn doordringende oogen doorboren zijnen schildknaap als stralen vuurs. Hij aarzelt slechts kort dan grijpt hij met ijzeren greep des schildknaaps linkeronderarm, en kijkt met woesten blik op diens imitatie zilveren armbandhorloge. Slap valt hij terug en zijn lippen vormen de woorden: „Reeds vijf en dertig jaren." De schildknaap ont bloot stil het hoofd bij het hooren van dit heilig getal. Moedig vermant zich de burchtheer en zijn mond spreekt de volgende merkwaar dige woorden onder het plengen van een heete traan: „Trouwe dienaar, vijf en dertig jaren reeds dienden wij onzen koning; snel was mijn voet lijk een hinde en nooit faalde mijn schot. Mijn tijd is geweest, mijn eerste grijze haren breken door. Verkondig den volke, dat mijn toestand kritiek is, dat ik verzuim de tijdig een V.O.V. af te sluiten en nu alles verwacht van de hulp der jeugd." De schildknaap buigt geroerd en ver trekt, boven de geoorloofde maximum-snel heid. Wederom bestijgt de burchtheer zijn ver- A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 54 -

Jubileumboeken | 1930 | | pagina 56