terugtocht met plotseling uitgaande lampions; de schoone sterrenhemel met vrouwe Liefde aan boord! Dat was een huldiging, welke zoo'n diepen indruk op de spelers van ons tweede en derde heeft gemaakt, dat zij uit dankbaarheid nóg iets „grootsch" beloofden. En zij hebben zich schitterend aan hun belofte gehouden. Maar bij alle geluk komt bijna steeds een ongeluk. Zoo ook hier. De N. V. B. besliste plotseling, dat het tweede en derde niet tegelijk konden promoveercn, zoodat 't derde maar achterblijven moest. Depressie, wan hoop, ontevreden gezichten! Maar hulde, groote hulde, aan ons bestuur en onzen vriend Fred Sabelson. Die hebben voor het derde gepleit, als goldt het hun leven, en de over winning werd behaald; het derde mocht ook promoveeren. Zooals de toenmalige .Schakel schreef, strooide ons tweede en derde in het seizoen 19261927 „dood en verderf' om zich heen. Won het tweede, dan aapte het derde na. Er kwam gewoonweg concurrentiestrijd tus- schen twee teams van één vereeniging. De één gunde de ander geen haar mèèr succes. Het klonk ongelooflijk, maar het was zoo. Het onovertrefbare stoute stukje van 1926 werd in 1927 herhaald. Wederom in de gloriemaand Februari verscheen de Schakel met vetgedrukt opschrift „A.F.C. II Kam pioen Tweede Klasse' En ook nu was Hoorn weer de stad der vreugde. Hoorn en A. F. C. zijn één, hoe gek het ook klinkt. In Hoorn kan voor A. F. C. 't onmogelijke geschieden (wil ons eerste ooit kampioenschappen behalen, dan moet Hol- landia in haar afdeeling zitten!!). De beslissende wedstrijd tegen Hollandia II werd in een barbaarsche sneeuwstorm, in onmogelijk koud weer, met 40 gewonnen. Verscheidene supporters, waaronder onze eeuwig enthousiaste eere-voorzitter Schee pens, hadden de koude reis meegemaakt. De uitbarsting van enthousiasme was geweldig. Captain Ruys werd op de schouders over het spierwitte veld gedragen. Het Park-Hotel werd door de Kampioenen „bezet Ontzag gelijke rondjes werden weggegeven. Door een rumoerig diner, afgewisseld met „schoone' speeches, werd de honger gestild. De hoofde lijke omslag vergoedde veel aan spelers, welke dien dag ver boven hun stand leefden. Over spiegelgladde straten werd naar het station „gegledenDe Noord-Holland- Express derailleerde bijna door de vreugde zangen der Kampioenen, en een onvergete lijke ontvangst wachtte hun aan het C. S. n.l. vier beteuterde gezichten. Dit, tengevolge van het feit, dat in Amsterdam een 40 „neder laag" bekend was gemaakt!! Het derde werd jaloersch, doch kon het niet verder brengen dan de tweede plaats in Afdeeling B, aangezien zij 19 punten had, en Ajax III er 20 bijeengaarde. Maar nu kwam weer een geluk bij een ongeluk. Ajax III kon niet promoveeren, en ons derde werd kampioen. Daarna waren de roemruchtige promotie wedstrijden A. F. C. IIA. F. C. III aan de beurt. Ieder team speelde voor wat het waard was. Het derde deed zelfs bijna iets te veel. Maar het tweede won toch beide malen n.l. met 42 en 10. Dergelijke promotiewed strijden zullen in den N. V. B. wel zeldzaam blijven. Het tweede bleef het degradeerende Rapi- ditas II de baas en promoveerde naar de Reserve Eerste Klasse. Een keurige prestatie, in nauwelijks 15 maanden van Reserve Derde- naar Reserve Eerste Klasse!! Dit roemruchtige tweede elftal zag er als volgt uit: Alandt Ruys De Haas Huyer Ruys Breethof Robles Stroobach Tienstra Grimberg Van Nek. Het seizoen 19271928 werd door het tweede zeer behoorlijk ingezet en voelde zich spoedig in haar nieuwe omgeving geheel thuis. Bepaalde bijzonderheden vielen in dit seizoen niet voor. Alleen de wedstrijd tegen Z. F. C. II uit, welke onder enorme spanning door ons met 21 werd gewonnen, en waarin Marius Maas bijzonder vermakelijk was, ligt mij nog sterk in het geheugen. A. F. C. II eindigde op de vijfde plaats met 18 punten uit evenveel wedstrijden. Ons derde had echter de vermoeienis der groote race nog in de beenen en verloor, met enkele uitzonderingen, geregeld. Het „tragi sche" einde was een beslissingswedstrijd om de onderste plaats tegen Watergraafsmeer II. Op het Blauw-Witveld aan het Nieuwe Diep vond deze „vertooning" plaats. Talrijke sup porters waren opgekomen en hebben van een stierengevecht genoten. Er zijn spelers met auto's weggebracht neusbeenen gaven den geest; oogen werden blauw, terwijl er ook blinden in het veld rondliepen. Doch ook werd er nog gevoetbald, en onze trouwe Marius Maas behield A. F. C. III definitief voor de Reserve Tweede Klasse door een onhoudbaar doelpunt in de laatste seconde, op „stoomwals-manier" gescoord. 51 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Jubileumboeken | 1930 | | pagina 53