Eerst goed blijkt, hoevelen je tot je prettige clubomgeving kunt rekenen, als een tijdelijk vertrek hiertoe aanleiding geeft, waaronder ik speciaal memoreer de woorden van Schaf, de foto s van Gé Bosch, met een wel zeer plotse linge, onverwachte uiting van vriendschaps- gevoelens. De moeilijke 2de klasse-jaren worden door gemaakt. Dan breekt weer een andere tijd aan, n.l. het Bestuurslidmaatschap en nog wel in een functie, die feitelijk nog altijd tot de toevalligheden behoort. Bestuursvergaderin gen bezoeken beteekent ook A.F.C.'s strijd ten volle meemaken. Dat allen mogen vol harden uit ik gaarne hier van ganscher harte. Juist voor dien tijd schrijft I. waarschu- wingen, als we s Zaterdags te veel uitgaan met een groepje A.F.C.-ers en wat voor een groep, niet waar Dick Bessem? Andere wonderlijke gebeurtenissen, die gezamenlijk een roman konden opleveren, worden be leefd. De sportieve capaciteiten gaan intusschen achteruit, doch aanvoerder Ruis heeft nog een net plaatsje in het 2de. Eindelijk maak ik dan toch eens een kampioenschap mede en wel in de Res. 2de klasse. Hoorn davert er nog van. Dat jaar leek wel overal feest, want Zandvoort (bij de Zeemeeuwen), V.V.V. (Venlo), Robur en Kampong hebben ons, hetzij met een combinatie, hetzij met het 2de, te gast. U ziet, uit één in alle opzichten bewogen clubleven valt wel iets aan te stippen, niet te vergeten nog réunisten-diners, bottertochten, Elftalcommissie-beschouwingen, enz. Ik verbind aan deze bescheiden opsomming gaarne den wensch, dat het A.F.C. in de komende tijden goed mag gaan, er gaarne mijn steentje toe bijdraagen dat A.F.C. tevens altijd een flink deel van mijn sportief genoegen zal uitmaken, evenals dit tot dus verre het geval is geweest. Ik hoop dat vele jongeren aanleiding zullen vinden hun club te dienen, waarin ze zeker altijd tegelijkertijd hun persoonlijke wenschen yervuld zullen zien, ondanks voorkomende tegenslagen. Is het wonder dat ik vandaag den dag mijn voorstellers, den welbekenden scheidsrechter en ik zou haast zeggen destijds beroemden captain van het 5de, Willy Breethoff, en den minder bekenden WIm Leemhuis nog altijd dankbaar ben dat ik door hun medewerking lid van ons goede oude A.F.C. ben ge worden? J. VAN NEK. ONZE TOEKOMST. In deze Jubileum-uitgave van ons Orgaan, zullen anderen ongetwijfeld een terugblik houden op het wel en wee onzer goede ver- eeniging in de afgeloopen 35 jaren en gaarne laat ik dezen arbeid aan hen over, die over een pen beschikken, beter versneden dan de mijne, opdat onze club en de mannen die haar in den loop der jaren gediend hebben, het volle pond krijgen van den lof, welken zij dienen te oogsten. Ik zal mij slechts bepalen tot het heden of liever tot onze toekomst, in dit stukske dat geen andere pretentie heeft dan die van een gemoedelijk babbeltje. Bij een Jubileum past nu eenmaal een opge wekte stemming en bij de lichtpunten die, zonder overdreven optimisme, steeds nog te vinden zijn, mag in de eerste plaats het feit „Hobbs". A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 44 -

Jubileumboeken | 1930 | | pagina 46