MOMENTEN UIT HET VEREENIGINGSLEVEN. Zc.-*r vereerd ben ik, van onzen Schakel- Redacteur een uitnoodiging te ontvangen om ook een bijdrage voor ons feestnummer te leveren. Eigenlijk voel ik me nog niet tot die ouderen onder ons te behooren, die een grooten staat van „dienst" in ons A.F.C. achter den rug hebben. Je bent feitelijk meer één dergenen, die. laten we zeggen de groep der semi-ouderen vormen. En al is dan ca. één derde van het A.F.C.-bestaan te hebben meegemaakt niet buitengewoon, toch valt, als men eens bij een mijlpaal als het 35-jarig jubileum stil staat, nog wel het een en ander op te merken, wat tot het bijzondere in het clubleven en zonder overdrijving speciaal het A.F.C.-clubleven behoort. Als den dag van gisteren herinner ik me het feit, dat ik een officieel formulier met de forsche handteekening van J. C. A. van Ooy er onder, ontving, dat ik was toegelaten en den eersten wedstrijd met A.F.C. IV tegen T.O.G. II op het lekkere kleine modderveldje aan den Middenweg, waar „grootheden als Oost-Indië (aanvoerder). Bob v. Mil, Kees v. d. Bilt, Bep v. d. Vrande, Hogervorst als de man met het schot tegen de lat, in uit kwamen, moest meespelen. Dan die entrée in den N.V.B. 's Morgens met het 5de gespeeld, s middags een man netje tekort (het komt nog voor!!) bij het 3de. Je gaat gewoon met je neus in den wind loopen bij zulk een gebeurtenis. Elke nieuwe aanschrijving was weer een verrassing. Steeds nieuwsgierig was je, waarvoor je den vol genden Zondag moest spelen, want ook de toenmalige Elftalcommissie hield van wijzi gingen, wat toch op zichzelf altijd een attrac tie vormt en nieuwe stof opwerpt. Behalve deze puur persoonlijke genoegens blijkt eiken Zaterdagavond „de Ysbreeker al een bezoek overwaard, waar de clubavon den worden gehouden, je de Pickles vindt, een aanschrijving opduikt, een partijtje biljart speelt en ziet mise-mausen om hooge be dragen met verhitte gezichten. Het was de tijd van groote verdiensten en flinke salaris sen en tantièmes. Temeer blijkt zulks nog eens, als het 25-jarig feest is aangebroken, een feest, dat tot de allerbeste in mijn her inneringen behoort. Ondanks minder sportief succes, waren we toch „de club van het land". Je duikelt zoo eens van het 2de naar het 3de en weer terug en zoowaar, als eenige leden het zinkende schip verlaten hebben, krijg je een kans voor het 1ste. Dat telegram dat inhield om tegen den toenmaligen 1ste klasser V.O.C. uit te komen deed me duize len. Als klein mannetje in de groote 1ste klasse uit te komen, dat had ik nimmer ge dacht. Maar de zonde blijft ook niet uit. Een stelletje getrouwen, waaronder Theo Vol bracht, Kali Noordendorp, Oost-Indië, Jan Walthcr e.a. gaat naar Baarn vriendschappe lijk spelen. Zoo maar onder A.F.C.-naam, zonder toestemming. De zonde was zeer ge zellig hoor en het berouw groot, want voor de eerstvolgende Bestuursvergadering in de Bodega kregen Kali en ik een uitnoodiging, mitsgaders een week schorsing. Die ernstige gezichten van Voorzitter Scheepens, Jac. v. Ooy, I. Galavazi e.a. doen me nog beven. Ondanks alles voel je toch dat A.F.C. een stuk van je leven is geworden. Het voert te /er om vele bijzonderheden op te noemen, doch enkele wil ik vermelden als daar zijn de geregelde competitiewedstrijden in Over gangsklasse, 2de of Res. 1ste klasse, met de daaraan verbonden kleine festijntjes. Zoo eens de stad uit om de week met alle attrac ties daaraan verbonden. Destijds bleven we tot 8 uur in Hoorn of Enkhuizen, bestonden er nog geen bussen, je voelde zoo dat je vol komen op elkaar aangewezen was. Of naar Rotterdam naar Neptunus. Flora-girls in den trein. Pim Versluis charmeur van het gezel schap. Piet Wessel een das cadeau gemaakt and what not! Laat terug dien dag. Intus- schen hebben we al den tour naar den Elzas gehad, waar in Metz, Straatsburg en Schlett- stadt gespeeld werd en waar, och neen het is niet goed, dit alles hier te boek te brengen als je zoo kort voor het nemen van een grooten stap staat. Quatorze juillet brengt desondanks nog altijd een speciaal lachje als ik elk jaar de feestelijkheden in Parijs en Straatsburg lees. En dan het Rheinbad ofte wel Bain du Rhin. Piet Bos, Borneman, Asscherman. -Frans de Vilder e.a., die dit onder de oogen krijgen kunnen hun memorie weer eens opfrisschen. Dan komt de tijd, dat je ook aan het commissie-werk deelneemt en wel voor de Enquête-commissie. Serieuse bezoeken wor den afgelegd tezamen met Eef Cornelissen of Theo Volbracht, of je gaat alleen. De meest frappante dingen maak je dan mee, b.v. een pa meent van de gelegenheid gebruik te moe ten maken om zijn radio-toestel, dat in dien tijd iets bijzonders was. geheel uit te leggen. Enfin, misschien vindt Willy Brusse nog eens aanleiding om eenige komische indrukken te verwerken. 43 A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders!

Jubileumboeken | 1930 | | pagina 45