binnen kwam, ontspanden zich de zenuwen in een woeste Indianendans met schoone krijgs zangen waarbij de VELOX-petroleumhang- lamp bedenkelijke schommelingen boven onze hoofden maakte. Wat kan een mensch zich toch om dat voetjebal drukmaken. Maar VELOX heeft wraak genomen. In het seizoen 19271928 stond ons eerste met 15 punten na 8 wed strijden bovenaan. VELOX klopte ons op eigen veld met 32. En het elftal is het niet meer te boven gekomen en wij nog minder. Zoo komen mij steeds meer feiten voor de geest die ik in mijn korte ambtsperiode heb mee mogen maken. Rumoerige Bestuurs vergaderingen bij Eggers, poeslieve bijeen komsten bij Fons de Vilder, steeds met dezelfde menschen, het bestuur waar wij nu al drie jaar mee opgescheept zitten. Heer lijk geestige duels E. van Ooy-Wijnand. (Tegenwoordig zijn ze veel te vriendelijk met elkaar.) Oer-gezellige clubavonden in Suisse met na afloop levensgevaarlijke eetpartijen bij Scheltema (vanwege de harde eieren). Prach tige toeren naar ROBLIR, ACHILLES, A. G. O. V. V. en KAMPONG waarover ik een standaardwerk in twaalf afleveringen zou kunnen schrijven, als ik maar niet zoo bang voor de diverse parlementen was! Eén feit wil ik nog releveeren; het winnen van het protest tegen ZEEBURGIA door ons, helaas weer verdwenen, vriendje Swijg- huizen-Reigersberg in het seizoen 1927'28. Achter de groene tafel de commissie be staande uit de Heeren Willing, Wijnmalen en Bronkhorst. Galli eerst netjes verteld hoe het wel geweest was waarna lange Swijg- huizen op zijn knieën den Heeren het drama nog eens voorspeelde; het was het aanschou wen ten volle waard. I am sure dat, indien eenige filmmagnaten aanwezig geweest waren, deze dominé's-zoon een Hollywood- ster geworden was. De ZEEBURGIA-aan- voerder Kruyselbergen verloor onmiddellijk alle hoop om het protest te winnen en voor zitter Van Putten was eenige weken later nog nijdig op mij. De vrede is nu echter allang weer geteekend. En wat te zeggen van het heden? Wij vinden het allang bar slecht, sportief althans. Maar, als Vereeniging mogen wij er waar achtig toch wel zijn en steeds komen er maar meer menschen van onze goede A. F. C.~ gaven genieten! Laten wij daarom maar niet „downhearted" zijn, laten wij stug door blijven vechten voor de club welke ons allen zoo lief is. Straks bij het diner en in Bellevue zullen weer gloeiende speechen worden afgestoken, weer hoera's op de Good Old A. F. C. uitgebracht worden; laten het De Zaterdagavond. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! 40

Jubileumboeken | 1930 | | pagina 42