van de Feest-commissie, waar een onzer nu in Indië vertoevende leden zich vast trainde voor zijn verblijf in de tropen, door kracht dadige pogingen aan te wenden, om in de ter versiering geplaatste palmen te klimmen. Waar een sieraad der medische wetenschap in zijn vrees ingesloten te worden, tot schrik der dames in zijn imitatie-jaeger-broekie de trap op kwam draven, om op het portaal zijn toilet te voltooien. Het grootsche diner in het Paviljoen in het Vondelpark, en niet te vergeten de receptie, die daar aan vooraf Laat ik nog wat verder in de grijze oud heid terugduiken. Als mijn geheugen me niet bedriegt, was het bij het 10-jarig bestaan, dat de Artisten-revue werd opgevoerd, met als daverend-succesvol auteur Papa, thans zelfs Grootpapa Holtzappel, terwijl de Hoofdrol een overgetelijke creatie was van onze Charlie, in die jaren tevens bekend als de „haaie Bill" en als je hem en mij in het hart leest, dan geloof ik, dat ons Eerelid Willem van Amstel, wel een aanzienlijk be drag aan haren in de Tropen is kwijt ge raakt, maar geen van zijn streken, en dat hij jonger van hart is. dan veel van de jong- oude en lichtelijk-blasé pseudo-A.F.C.ers, die we thans in onze omgeving zien rond toeren. Tempora mutantur, de tijden veranderen, in vroeger jaren kreeg je ruzie met de men- schen, die aan het programma wilden mede werken, maar waarvoor je geen plaats had. Nu krijg je een groote mond, als je de bru taliteit hebt te vragen, of ze misschien zoo goed zouden willen zijn, ook eens iets te doen. Als ze beleefd blijven, zeggen ze, het eerst aan den dokter te moeten vragen. Maar, revenons a nos moutons. Ik zou over vroegere fuiven schrijven en me niet meer kwaad maken. Zoo herinner ik me nog een gezelschap,, dat den wijdschen naam droeg van de „cosmopolitan reds", dat om zich van de plankenkoorts te ge nezen, in de kleedkamer, onder leiding van den Eere-Voorzitter van de Feest-commis sie zoodanig met pagne laafde, dat een der executanten veiligheidshalve op handen en voeten op de Bühne kroop, en de pianiste Opening terreinen Zuidelijke Wandelweg. ging. A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 30 -

Jubileumboeken | 1930 | | pagina 32