als Schaf de onverwoestbare, die er steeds op de meest mirakuleuze wijze weer in slaagde den moed te doen herleven als ons een zware tegenslag getroffen had. Ouwehand, jarenlang aanvoerder van het „eerste". Wat had -ie de dood in als het niet ging, en wat waren wij gelukkig als wij eindelijk eens een pluimpje kregen; maar tevens, wat was hij ons een uitstekend voorbeeld. Piet Heimig, die nooit Piet geheeten heeft, de man met het ijzeren hoofd. Jaap van Klaveren onze latere aanvoerder, een be paald hinderlijke middenspeler voor dengeen die langs hem heen wou. En nog vele anderen, Jan van Gessel de nakaarter, maar mijn eerste en beste leermeester. Arie de Graaf de goochelaar, enz. Jan Blanken, onze doelverdediger, wiens naam door alle eeuwen heen „gemésallieerd" zal blijven met het falale doelpunt van Ajax Leiden tegen ons in de promotie-wedstrijden, juist toen wij on;-f broeken wilden laten oppersen om een beetje netjes in de eerste klasse te ver schijnen. Wat een sof-dag, daar moet je vandaag Piet Vermeulen en Jan Prent nog over hooren. Vooral de laatste, want die heeft ook nog een familie-veete tegen Ajax omdat ze bij die gelegenheid zijn zwager Tates, die als rechtbuiten subliem was, een been uitgedraaid hebben. Ja man, als ik met al die herinneringen begin is de 100-jarige Schakel nog niet groot genoeg. Een anecdote: In 1928 ontving ik te Semarang zaken- bezoek van een Amerikaansch bankman. Toen wij eenigen tijd hadden zitten boomen en hij mijn naamkaartje nog eens bekeek (vanwege de onuitspreekbaarheid van mijn naam geef ik gewoonlijk maar een kaartje), overtoog een „helder-moment-glans" zijn gelaat. „Pardon me" zei hij, „is u Mr. T. die vroeger in hetzelfde team gespeeld heeft als een zekere Mr. De Graaf"? „Jawel" zeg ik, „als u tenminste een zekere Mr. Arie de Graaf bedoel". „But why"? Toggi, de onvergetelijke. Heimig, tout court „A.F.C."-er. „Wel' zei hij, „ik heb ook in Pretoria gewerkt en daar kende ik deze Mr. De Graaf, hij heeft uw naam dikwijls genoemd als hij van zijn voetbaltijd verhaalde"! A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 28 -

Jubileumboeken | 1930 | | pagina 30