A. F. C. Ie KLAS Het kindje is er in gekomen, En nu juicht heel het huisgezin! Vervuld zijn eind'lijk onze droomen: De le klas! We zijn er in!! 't Stond onbereikbaar voor onze oogen. Fata Morgana in de woestijn, Want nooit heeft ons 't idee bedrogen, Dat 1 B, le klas zou zijn En 't kindje deed z'n eerste passen, Eerst schuchter nog, pas uit 1 B, 't Salon in, de élite-klasse Van „Haarlem", Sparta", „H.V.V."! Het botste tegen een der sterken, En liep broer „Ajax" voor den grond. Toen konden de and'ren alvast merken, Hoe vast het op z'n beentjes stond. Elet zal nog wel wat stootjes krijgen, Het valt misschien een enk'len keer. Maar laat het vastberaden zwijgen, En denken: „Dat gebeurt niet meer!" Dan zal het kindje het wel klaren. En hén beloonen, mettertijd, Die vijfentwintig lange jaren Het koesterden met liefde en vlijt! Sept. 1919. NICO H. AFSCHEID. Aan hoeve „Goed Genoeg (waarachter de A.F.C. tot dusverre speelde). Ze zijn voorbij, de oude jaren Dat wij nog tweedeklasser waren En speelden achter „Goed Genoeg", En dat wij met tevreden smakken Een fiksche borrel gingen pakken, En dat we trainden in de kroeg En in de Meer, bij „Goed Genoeg". Ze zijn voorbij, de oogenblikken, Dat wij de appels gingen pikken, Die groeiden achter „Goed Genoeg". Dat 's avonds wij in 't gras daar zaten En stil Oostveen z'n appels aten, Die smaakten na ons zwaar gezwoeg Daar in de Meer, bij „Goed Genoeg". Ze zijn voorbij, die leuke dagen, Dat vreemden in den mesthoop lagen, De mesthoop achter „Goed Genoeg". En dat we ze op 't droge trokken Met riemen en met lange stokken, Terwijl elk bakjes water droeg Uit 't slootje achter „Goed Genoeg". Ze zijn voorbij, de ouwe tijden, Dat wij nog speelden op de weide, De lage wei van „Goed Genoeg" Waar eenmaal wij triomfen vierden En de rood-zwarte vlaggen zwierden, Daar scheurt en snijdt de wreede ploeg Ons levend land van „Goed Genoeg De leukste dag in 't jaar. Kampioen. „Als 't kindje binnenkomt, juicht heel het huisgezin." A.F.C.-ers, begunstigt onze adverteerders! - 20

Jubileumboeken | 1930 | | pagina 22