Eddy Meyer ging voor een corner bij de eerste paal een grap vertellen 10 AFC-VRAGEN 76 DE AFC'ER meetrainen bij het eerste, Nemanja Gudelj. En verder jongens uit mijn eigen lichting met wie ik mijn hele opleiding heb samen gespeeld zoals Derrick Luckassen, mijn vrienden Thom Haye, die nu bij Heerenveen voetbalt en Joris van Overeem, die voor Maccabi Tel Aviv uitkomt.” Wie is de beste trainer die je hebt gehad? Marcel: "Ik heb met alle trainers leuk kunnen samenwerken. Piet Ouderland heb ik als keeperstrainer gehad en dat was heel fijn.” Guus: “Ja, dat is best lastig kiezen. Bij AZ kon ik goed samenwerken met Reinier Robbemond. Het heeft er ook mee te maken dat ik hem vier jaar als trainer had. Ik vond dat een heel prettige man. Hij wist veel van voetbal en was ook goed in het begeleiden van jonge jongens. Een naam die me altijd bijblijft is Martin Haar. Iemand van de oude stempel maar heel leuk om mee samen te werken. Bij hem zat iets meer emotie, dat botste dan af en toe weleens, maar dat had ook z’n charme. Ten slotte Benno Nihom bij AFC met wie ik ook wel een specifieke klik heb.” Kun je een leuke anekdote vertellen (uit de tijd) als eerste elftalspeler? Marcel: "Ik heb met Eddy Meyer gespeeld. Hij was altijd de jongen van de grappen en grollen, ook in het veld. Ik zal nooit vergeten dat we een corner tegen kregen en Eddy ging bij de eerste paal staan en begon een mop te vertellen. Tijdens de wedstrijd dus. Ik lag in een deuk. Gelukkig kopten de jongens de bal voor mij weg.” Guus: "Er gebeuren genoeg grappige dinge-

De AFC’er | 2023 | | pagina 76