‘OVER DE BREEDTE IS DE SELECTIE STERKER GEWORDEN’ INTERVIEW 10 DE AFC'ER “Hoopvol is dat een paar getalenteerde jongens uit de eigen jeugd zijn doorge broken. Die ontwikkeling stagneerde de laatste jaren, want er werden veelal spelers van buiten aangetrokken. Mijn doelstelling is juist om ook de eigen jeugd in te passen. Dat is goed voor het wij-gevoel binnen de club en je krijgt zo meer een AFC-gezicht. Die talenten vertrekken dan ook niet meer zo snel naar andere clubs, want bij ons eerste liggen kansen. ‘Jonge gasten schudden de hiërarchie lekker op in de kleedkamer’, zei Louis van Gaal eens en die mening deel ik. Ze hebben kwaliteit, zijn hongerig en fit en willen dat laten zien ook. Dat omarm ik. Als hun branie matcht met de routine van de oudere spelers dan is dat Nihom: “Met het zelfvertrouwen in het team zit het wel goed. Dus, ja, AFC gaat weer proberen om voor de titel te spelen. Dat mag je ook verwachten van een club met zo’n rijke historie en erelijst, maar wel met een kanttekening; in het voetbal weet je het nooit. Een blessuregolf of een reeks schorsingen kunnen zomaar roet in het eten gooien Dat is niet bij voorbaat excuses zoeken, maar realiteitszin. Bij de start van de huidige competitie keken routiniers als Splinter de Mooij, Melvin Platje, Joël Tillema bijvoorbeeld nog gebles seerd toe, terwijl de ervaren nieuwkomers Nigel Hasselbaink en Marciano Mengerink niet wedstrijdfit waren.” Die spirit zag Nihom terug in een inten sieve oefencampagne, waarin alle spelers genoeg minuten maakten, op middagen met twee wedstrijden achtereen tegen twee verschillende tegenstanders. Er werd gespeeld in verschillende samenstellingen en op verschillende posities. “Hoe werk je echt samen, hoe zet je druk, hoe bouw je op, hoe val je voluit aan? Daar hebben wij vooral op geoefend. Het was ook zaak iedereen op tijd wedstrijdfit te krijgen. Dat lukt alleen door veel wedstrijden te spelen. Maar wat ik al zei, helaas blijven we voor lopig nog wel met de nodige blessurege- goud waard voor het team. Of ze nu 36 zijn of 20, samen hebben ze maar één doel: AFC verder brengen.” vallen zitten. Eind oktober, begin november hoop ik iedereen weer paraat te hebben.” Is je grootste zorg de doelpuntenmachine weer aan de gang te krijgen? Want juist daarmee ging het vooral mis in de slot fase van het afgelopen seizoen. “Dat is ook mijn analyse. Ik kan er duizend- en-een theorieën op loslaten, maar feit is dat wij voor de winterstop veertig goals maakten en daarna maar twintig. Terwijl wij na de winterstop zelf één goal minder tegen hebben gekregen dan ervoor. En na het wegvallen van de zwaar gebles seerde Splinter de Mooij bleek dat wij niet iemand in huis te hebben die zijn rol kon overnemen. Behalve Joel Tillema dan, maar die was ook fases niet inzetbaar. Al met al et verliep uiteindelijk niet zoals hij had gehoopt, maar overall heeft Benno Nihom een goed gevoel overgehouden aan zijn eerste seizoen als hoofdverantwoordelijke voor AFC 1. Want er ging ook heel veel goed en die wetenschap nam hij mee naar een verse start. De oude garde staat op scherp en de nieuwelingen brengen de gretigheid met zich mee. Over de breedte is de selectie sterker geworden, in zijn optiek.

De AFC’er | 2023 | | pagina 10