VOORWOORD DE AFC'ER 5 Op 10 september werd in ons clubhuis onze nieuwe persmap aan Benno Nihom en ondergetekende uitgereikt, gevolgd door een gezellige barbecue. Voor het eerst is er op 29 oktober voor de senioren het Oktoberfest georganiseerd. Het was een groot succes dat voor herhaling vatbaar lijkt. In oktober vond er tijdens de herfstvakantie ook de Herfst2daagse plaats, waar liefst 125 kinderen aan meededen. Twee dagen waarin de kinderen een vol programma hadden met onder andere voetbal en spelletjes waar ze zich helemaal in konden uitleven. Op woensdag middag 30 november bezocht de Sint AFC om samen met de jongste VOLOP IN BEWEGING Wij kunnen het niet vaak genoeg benadrukken, maar al deze evenementen zouden niet mogelijk zijn zonder de inzet van de vele vrijwilligers. Het is dan ook fantastisch om te zien dat de club weer volop in beweging is, zowel op sportief als sociaal gebied. Dat valt ook op te maken uit deze nieuwe editie van de AFC’er. Brian Speelman voorzitter AFC Ik wens jullie allen een mooie jaarwisseling en een gezond en sportief 2023 toe. Onder leiding van Benno Nihom draait ons eerste elftal mee in de bovenste regionen van de Jack’s League. Op het moment van dit schrijven staan wij zelfs bovenaan! Dat het bestuur vertrouwen heeft in de werkwijze van Benno blijkt wel uit het feit dat wij zijn contract tot en met het seizoen 2023/24 hebben verlengd. Ook Zaterdag 1 en onze Vrouwen 1 staan bovenaan AFC gaat dus met veel vertrouwen de rest van het seizoen in. voetballertjes te genieten van een geweldige Sinterklaasshow. Er werd tijdens het Sinterklaasfeest gezongen en gedanst. De AFC-hulppieten deelden het nodige lekkers uit. Ons Zilveren Ploeg diner is een jaarlijkse traditie. Die stond op 4 november op het programma in ons clubhuis. Uit de grote opkomst bleek dat deze traditie, waarvoor de aanwezige leden 25 jaar of langer lid moeten zijn, zeer gewaardeerd wordt. Het werd een fantastische avond, waarbij de nieuwe leden met hun speeches aan de aanwezigen vertelden wat AFC de afgelopen jaren voor hen heeft betekend. Gelukkig blijft deze traditie voor de komende jaren gewaarborgd. Frank Reddering, Edwin Geluk en Hans Honsdrecht hebben de afgelopen tien jaar deze avonden succesvol georganiseerd en het stokje vanaf dit jaar overge dragen aan Michiel Reddering, Brian van Gelder en Robert Gehring. Uit de vele positieve reacties blijkt dat zij hierin uitstekend zijn geslaagd. De komende tijd volgen nog meer festiviteiten die niet meer zijn weg te denken bij AFC en jaarlijks terugkeren. Na de Kienavond op 16 december het Sixes Toernooi op Nieuwjaarsdag, het senioren Nieuwjaarstoernooi op 8 januari en het AFC Jaardiner op 18 januari als wij vieren dat de club alweer 128 jaar geleden is opgericht. De eerste evenementen hebben wij alweer achter de rug. Voor de jeugd waren er tijdens de zomerva kantie in juli en augustus onze voetbalkampen. De organisatie was voor het tiende jaar in handen van Lars Folkertsma. Ook dit jaar werd het weer fantastisch georga niseerd. Het was een enorm festijn met meer dan vijfhonderd enthousiaste kinderen die de tijd van hun leven hadden. et seizoen 2022/23 is op de helft en wij kunnen terugkijken op een mooi eerste half jaar. Gelukkig zijn alle coronamaat- regelen opgeheven en de afgelopen maanden ook achter wege gebleven. Binnen onze club is dat te merken. De weg naar ons mooie clubhuis is weer gevonden. Er wordt weer volop getraind en gespeeld. Dat blijkt binnen alle gelederen zijn vruchten af te werpen.

De AFC’er | 2022 | | pagina 5