4. In zijn eerste bestuursvergadering na een benoeming van een bestuurslid, stelt het bestuur in onderling overleg de taken van de leden van het bestuur vast en doet hiervan in het cluborgaan mededeling. 5. Ieder lid van het bestuur is tegenover de vereniging gehouden tot een behoorlijke ver vulling van de hem opgedragen taak. Indien het een aangelegenheid betreft die tot de werkkring van twee of meer leden van het bestuur behoort, is ieder van hen geheel aansprakelijk terzake van een tekortkoming tenzij deze niet aan hem is te wijten en hij niet nalatig is geweest in het treffen van maatregelen om de gevolgen daarvan af te wenden. 6. De algemene vergadering kan een lid van het bestuur schorsen of ontslaan indien zij daar toe termen aanwezig acht. Voor een besluit daartoe is een meerderheid vereist van ten minste twee/derde van de uit gebrachte stemmen. Een schorsing die niet binnen drie maanden wordt gevolgd door een besluit tot ontslag, eindigt door het verloop van die termijn. 7. Het lidmaatschap van het bestuur eindigt voorts: a. door het beëindigen van het lidmaatschap en b. door bedanken. BESTUURSBEVOEGDHEID Artikel 11 1. Behoudens beperkingen volgens deze statuten is het bestuur belast met het besturen van de vereniging. 2. Indien het aantal leden van het bestuur beneden zeven is gedaald, blijft het bestuur bevoegd. Het is echter verplicht zo spoedig mogelijk een algemene vergadering te beleggen waarin de voorziening in de open plaats(en) aan de orde komt. 3. Het bestuur is bevoegd onder zijn verantwoordelijkheid bepaalde onderdelen van zijn taken te doen uitvoeren door personen of commissies die door het bestuur zijn benoemd. 4. Het bestuur is, na voorafgaande goedkeuring van de algemene vergadering, bevoegd te besluiten tot het aangaan van overeenkomsten tot verkrijging, vervreemding of bezwaring van registergoederen en tot het aangaan van overeenkomsten waarbij de vereniging zich als borg of hoofdelijk mede-schuldenaar verbindt, zich voor een derde sterk maakt of zich tot zekerheidsstelling voor een schuld van een ander verbindt. BESLUITVORMING BESTUUR Artikel 12 1Ieder bestuurslid brengt in de vergadering van het bestuur één stem uit; besluiten van het bestuur worden genomen met meerderheid van stemmen. 4 Het bestuur is niet tot het nemen van besluiten bevoegd, indien niet ten minste twee/derde van de bestuursleden ter vergadering aanwezig is. 8

Statuten en reglementen | 2001 | | pagina 8