Ridderlunch 2014 23 april 2014 92e jaargang nr. 9 Ook was in het Parool een artikel opgenomen van de hand van jour nalist Wesley Meijer met als titel "Te veel over voetbal lullen kan ook". Op humoristische wijze vertelt Wesley over de modewinkels van Magid Jansen en assistent Duncan van Moll in de Amsterdam se Negen Straatjes. Erg leuk Erelid en AFC-Ridder Pim Adriaansz bereikt op 2 mei a.s. de leeftijd van 90 jaar. Pim bezoekt alle wedstrijden van ons le elftal en bij de thuiswedstrijden ontvangt hij tevens de pers. Namens de AFC wensen wij hem samen met zijn echtgenote Olga nog een aantal gezonde en gelukkig jaren. Op zondag 4 mei a.s. vind de jaarlijkse herdenking plaats. Zie hier over elders in deze Schakel. Ons lid van Verdienste Rik de Boer verbleef voor nader onderzoek weer in het ziekenhuis. Namens de AFC zenden wij hem onze beken de AFC-groeten vergezeld van onze wensen voor beterschap. Recent organiseerde Ajax weer haar bijeenkomst van De Engelenbak voor oud-spelers. Het zijn er teveel om op te noemen. Op de foto zag ik ook onze oud captain Robert Gehring en Piet Ouderland Op donderdag 17 april jl. keek ik naar de Passion op de Televisie met ons lid van verdienste en Ridder Jack van Gelder in de rol van Pontius Pilatus en Zilveren Ploeger Mare de Hond als een van de discipelen van Jesus. U ziet weer beste lezers dat je leden van onze AFC overal kunt tegenkomen. De sportredacties van de Telegraaf en het Parool besteedden vorige week bijzondere aandacht aan onze vereniging. Zie op onze website het uitgebreide interview met onze voorzitter Machiel. Ons oud-lid Rook van Halm al jaren woonachtig in het Amerikaan se Bellingham in de staat Washington volgt ons op de website. Hij feliciteert zijn oude vereniging met de behaalde titel. Ook dit keer moet ik mijn bijdrage beëindigen met verdrietig nieuws. Op 24 maart jl. overleed op de leeftijd van 78 jaar mevrouw Mieke Alberdingk, ex-echtgenote van ons in augustus 2012 overleden Erelid en Oud-voorzitter Jan van Dijk en moeder van ons Lid van Verdienste Roy van Dijk en grootmoeder van ons jeugdlid Sander. Gedurende het groot aantal jaren dat Jan van Dijk lid was van het AFC-bestuur, eerst als secretaris en later als voorzitter, was Mieke altijd aanwezig bij de wedstrijden en evenementen in onze vereniging. Namens het bestuur betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naaste familie. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg. Willem de Jong (21/4) - Erelid en AFC-Ridder Kees Gehring (24/4) - AFC-Ridder Co Onsman (26/4) AFC-Ridder Jan de Boer (26/4) - AFC-Ridder Jaap Wildschut (27/4 88 jaar jong) - Dennis Bijlsma (30/4) - Lid van Verdienste Karei Baarschers (30/4) - Erelid en AFC-Ridder Pim Adriaansz (2/5- 90 jaar jong) - Dennis de Wit (4/5) - Rein Minor (5/5) - Ronald Gans (9/5) - AFC-Ridder Ron Susan (10/5 - 65 jaar jong) - Jeroen Walker (10-5) - Bestuurslid Benno Honsdrecht (10/5) - AFC-Ridder Peter van de Heydt (14/5) - AFC-Ridder Wouter Amesz (14/5) - Nobelprijswinnaar Ab Sprin ger (15/5) - AFC-Ridder Karei van Stuyvenberg (18/5 - 84 jaar jong) - Ron van Doesburg (21/5) - AFC-Ridder Herman Fritsche (21/5) - AFC-Ridder Mannes Kinsbergen (21/5) - AFC-Ridder Cees den Braven (24/5) - Lid van Verdienste Amel Vroege (24/5) - Roy van Straten (25/5) - Erelid en AFC-Ridder Ger van Caspel (29/5) - Arjan Anderiesen (30/5) - Ivo Niehe (31/5). Aan al deze jarigen onze wel gemeende felicitaties. Johan de Bie. Even denk je dat het een misplaatste grap is als je de uitnodiging leest: Ridderlunch op 1 april. Ja, ja. Maar enig nadenken leidt er toch toe dat het onwaarschijnlijk is dat coryfeeën als Johan de Bie, Hans de Wijs of Max de Bruin al die "oude" -je moet toch al wel minstens 60 zijn- AFC'ers in de luren willen leggen. Me dus aangemeld (twee weken geleden werd op AFC nog wel even geïnformeerd of ik dat al wel gedaan had) en vol goede moed op dinsdag 1 april op weg naar het clubhuis. Bij aankomst is het meteen duidelijk dat we met een gezelschap te maken hebben met leden die een te respecteren leeftijd hebben: de parkeerplaats staat goed vol maar bij de fietsrekken ben ik de enige. Rond 12.30 ben ik boven en staat het organiserende drietal me op te wachten. We schudden handen en krijg ik de bekende consumptiebon. Niet een die recht geeft op gratis drankjes (ho, ho), maar een waar de drankjes die ik neem op genoteerd worden. Het is gezellig druk en navraag leert dat rond de 55 Ridders (huidige en te inaugureren) aanwezig zullen zijn. Ik groet vele bekenden en vrienden en ook een enkeling die ik zelfs na 53 jaar lidmaatschap nog steeds niet (goed) ken. Navraag bij mijn makkers van 2-voor-12 leert mij echter dat ik -gelukkig- niet de enige ben. Voor je het weet, denk je aan Alzheimer. Aanwezigen staan in wisselende groepen met elkaar te praten en nuttigen een drankje. Naast hier en daar een biertje of een glas wijn, wordt ook opvallend (en verstandig) veel koffie en jus d'orange ge dronken. Leuk is vooral clubgenoten te zien die je haast alleen bij de Zilveren Ploeg of het Jaardiner spreekt. Sommigen moeten dan ook van (heel) ver komen. Wat dacht u van Venezuela (Karei van Stuyvenberg) of Spanje (Ernst Huisman) of Frankrijk (Doby Polak)? Rond 13.00 worden we aan tafel gedirigeerd waar de lunch (allerlei soorten brood, bouillon, kroket, salades, vleeswaren) al op ons staat te wachten. Voorzitter Max de Bruin neemt het woord, heet een ieder en in het bijzonder Willy Brommelcamp (de oudste Ridder, 92 jaar oud en 80 jaar lid) en voorzitter Machiel van der Woude, welkom. Hij laat weten dat twaalf nieuwe Ridders benoemd zullen worden: Karei van Stuyvenberg (70 jaar lid), Bas Rachman, Kees Boijenk, Willem Vos, Hans Mulder, Ab Landman, Fred Gehring, Paul Gehring, Kees Gehring, Ernst Huisman, Paul Koster, Bennie Wegter en Hans Geusebroek. Verrassend in dit rijtje zijn de broers Paul en Fred Gehring temeer dat dit voor de aanwezigen en hun broer, Kees dus, streng geheim was gehouden. Aan Johan de Bie is het nu toevertrouwd alle novieten kort toe te spreken vooral over hun geschiedenis in AFC. Hij doet dat met verve en het organisatiecomité heeft dan ook saillante details opgediept: "begon ooit bij de koninklijke HFC maar was actief lid van zowel de elftalcommissie B als de veteranencommissie" (Paul Koster), "was jaren de pachter van de sociëteit" (Ab Landman) en "inmiddels 70 jaar lid" (Karei van Stuyvenberg) Nadat Johan uitgesproken is, wordt het Ridderlintje door Machiel van der Woude opgespeld en krijgt de nieuwkomer kort de tijd iets te zeggen. Dat geschiedt heel gevarieerd: weerstand van ouders om hun zoon lid te maken ("er is toch een goede club om de hoek"; Kees Gehring), frustratie over het niet mogen invallen bij het eerste nadat de gebruikelijke stappartij op vrijdagavond was omgezet in de medita tiemoment op de bank voor de TV (Willem Vos) of zijn eerste biertje bij een toernooi in Groningen en de niet gehaalde belofte om in de shirts van het eerste te mogen spelen als ze de finale haalden (Bas Rachman). Ook Hans Mulder ontvang alsnog zijn Ridderlintje dat hem door ziekte vorig jaar niet uitgereikt kon worden. Op de foto v.l.n.r. Karei van Stuyvenberg (70 jaar lid) en de nieuwe ridders Bas Rachman, Kees Boijenk, Willem Vos, Hans Mulder, Ab Landman, Fred Gehring, Paul Gehring, Kees Gehring, Ernst Huis man, Paul Koster en Bennie Wegter. Op de foto ontbreekt de nieuwe ridder Hans Geusebroek. 6

Schakels (clubbladen) | 2014 | | pagina 6