(s/% Scheidsrechterscommissie Verslagen AFC 1 -1. -j-w?- HHs .BB flanaMnMBr: 19 maart 2014 92e j aargang nr. 8 v si Stelling: strafschop en rood terechte straf bij ontnemen van een scoringskans in het strafschop gebied. Marco van Basten ontplofte bijna toen scheidsrechter Vink tijdens Feyenoord - Heerenveen zijn speler Christian Kum met rood van het veld stuurde in verband met het ontnemen van een scoringskans. Van Basten richtte zich tot de camera en sprak duidelijke woorden. Toch had Vink spelregel technisch gelijk. Al eerder dit seizoen leverde vergelijkbare situaties, ook internationaal, tot de nodige discussies. Spelers die een tegenstander op onreglementaire wijze een directe scoringskans ontnemen, worden op dit moment op drie manierén gestraft. Het ontnemen van een scoringskans leidt namelijk tot een penalty, een rode kaart en de daarop volgende schorsing. De IFAB de spelregelcommissie van FIFA - heeft deze regel in het verleden zo bepaald. Onlangs heeft de Europese voetbalbond UEFA een verzoek ingediend om de zogeheten 'triple punishment rule' aan te passen. In de optiek van UEFA volstaat een gele kaart bij een dergelijk vergrijp. De IFAB heeft eerder deze maand te kennen gegeven dit verzoek niet te honoreren, aangezien de commissie vreest voor een toename van het aantal zware overtredingen in het strafschopgebied. De spelregel commissie heeft het vraagstuk nu bij twee gespecialiseerde panels neergelegd, die zich over het onderwerp gaan buigen. Op dit moment geldt de triple punishment rule nog steeds als internationale richtlijn voor de arbitrage. De Nederlandse scheidsrechters hanteren de spelre gels zoals internationaal vastgelegd en moeten deze regel in het geval van het ontnemen van een directe scoringskans als zodanig toepassen. Bron: KNVB Spelregels 2014 23 februari 2014: AFC - FC Chabab 6 - 1 Koploper AFC wint op overtuigde wijze van FC Chabab Op een zonovergoten Sportpark Goed Genoeg vond de derby plaats tussen AFC en FC Chabab. Eerder dit seizoen eindigde deze wedstrijd op het complex van DWS in een overtuigende, iets geflatteerde 1-5 zege voor The Reds. Sindsdien is het AFC zeer voor de wind gegaan, voor Chabab geldt het omgekeerde. Onze jongens staan trots boven aan, de ploeg van trainer Alami Ahannach draagt de rode lantaarn. Een overwinning van AFC ligt in het verschiet, zou je zeggen, maar het gaat wel om een derby en een kat in het nauw maakt soms rare sprongen. AFC en Chabab missen allebei enkele basisspelers. Bij ons zijn Ma- gid Jansen, Joshua Patrick en Guido Moulee geschorst. Bij Chabab is Geoffrey Verwey geschorst en zijn Virgil Spier en Donny Day geblesseerd. In deze fase van de competitie gaat ook de sterkte van de bank flink meetellen en dat zit wel goed bij de selectie van trainer Willem Leus- huis. Zo kan hij dit seizoen ook beschikken over Randel Shakison, die vandaag als linksback zijn debuut maakt in de basis. Verder heeft AFC in Jasper de Haer een prima vervanger voor Magid Jansen. De toch wel met enige spanning tegemoet geziene derby, de belangen zijn immers groot, is al snel zo spannend niet meer. In de 4® minuut kopt Jasper met zijn schouder uit een perfecte genomen corner door Enrico Patrick de bal hoog in de touwen. Het is de opmaat voor een productief half uurtje van AFC. In de 19e minuut scoort Tim Wulffraat beheerst na een fraaie pass van Pepijn Kluin. Helaas valt Tim hierna uit met een behoorlijke blessure. Invaller Joost Heij laat zich direct gelden. Een verre ingooi van -V Sjoerd Jens beoordeelt hij beter dan Chabab-keeper Rinaldo O'Neil en het is na 27 minuten 3-0. Een minuut later staat de teller op 4 na een pass Laurens Samsom op Daan Sutorius die de bal mooi aanneemt en vervolgens in de verste hoek schiet. Daarmee lijkt de AFC-koek nog niet op, maar Enrico en Pepijn kun nen enkele gevaarlijke acties net niet verzilveren. Chabab stelt tegen dit alles maar weinig tegenover. Onze keeper Youssef Al Abdallaoui behoeft tegen zijn oude club zijn talenten maar spaarzaam aan te spreken. Toch krijgt Chabab twee keer de kans op een doelpunt. Ibrahim El Ahmadi mist in de openingsfase van dichtbij na een fraaie actie van Jamei Dibi op de achterlijn en Tarik Amarzagoulo kopt pal voor rust in vrijstaande positie over. 4-0 dus bij rust, de derby lijkt hiermee beslist. Of toch niet? Tegen JVC Cuijk kwam Chabab nog terug na een 0-4 achterstand en daar worden onze spelers bij een kopje thee ongetwij feld aan herinnerd door trainer Leushuis. En inderdaad, na rust pakt Chabab direct het initiatief en zijn Meivin Grootfaam en El Ahmadi dichtbij een doelpunt. Mede door goed ingrijpen van Youssef blijft het 4-0. Natuurlijk krijgen onze snelle spitsen in deze fase alle ruimte. Sjoerd en Enrico laten hun tegenstander regelmatig hun hakken zien. Sjoerd wordt bij een van zijn rushes gehinderd door Rodney Bel, die met rood het veld moet verlaten. êfi f c j> v j5 LUsSis 1 - v Enrico wordt in de 56c minuut door Marien Willemsen in de diepte aangespeeld. Na een fraaie kap vindt hij Joost Heij die zijn tweede doelpunt laat aantekenen. Als de wedstrijd al niet lang gespeeld was is hij dat nu bij 5-0 wel. Die gedachte vertaalt zich ook op het veld. Heel veel gebeurt er niet meer. Dibi scoort nog wel uit een penalty na hands van Joost in het muurtje. De Chabab-eer is gered. In de slotminuut onderstreept Daan Sutorius zijn goede spel met ook zijn tweede doelpunt. Dit na de zoveelste mooie voorzet van Enrico. Als scheidrechter Hof voor de laatste keer fluit prijkt de 6-1 uitslag op het bord: een schitterend resultaat. 9

Schakels (clubbladen) | 2014 | | pagina 9