«JalU Medische commissie M. Osgood Schlatter! Nieuwe spits? betraden stonden 80 pupillen als erehaag opgesteld. Op dat moment was ik erg trots! Op dinsdag 1 april a.s. zal weer de jaarlijkse AFC-Ridderlunch op Goed Genoeg plaatsvinden. De AFC-Ridders hebben inmiddels een persoonlijke uitnodiging ontvangen. Tijdens deze bijeenkomst zullen weer een aantal trouwe leden van onze vereniging benoemd worden tot Ridder. In mijn column in de volgende uitgave zult u over deze nieuw benoemde Ridders worden geïnformeerd. Onze speler van de A-selectie Guido Moelee was zo ongelukkig om in de bekerwedstrijd tegen Ajax zijn hand te breken en zit dus in het gips. Namens AFC wensen wij hem een spoedig herstel. Topscorer Tim Wulffraat is ook nog steeds geblesseerd. Namens AFC ook hem beterschap gewenst. In het wedstrijdprogramma bij de gewonnen thuiswedstrijd tegen Juliana'31 werd door Michael van Os in zijn rubriek In de Schijn werper onze selectiespeler Rogier Wissink aan het woord gelaten. Rogier werd in de afgelopen maanden geopereerd en maakte zijn uitstekende rentree in de uitwedstrijd tegen ADO'20 en speelde afge lopen zondag een zeer goede hele wedstrijd tegen Juliana in ons eerste elftal. Voor het interview met hem verwijs ik u naar de website van onze vereniging. Via het bestuurslid van de VBC (Vrienden Biljart Club) Willem de Jong vernam ik dat op donderdag 27 maart a.s. op Goed Genoeg weer de jaarlijkse wedstrijd tegen de biljarters van HBS plaats vindt. AFC-Ridder Willem van Oort wordt de volgende week in het zie kenhuis geopereerd voor het aanbrengen van een pacemaker. Namens de AFC succes en gaarne tot ziens bij de a's .Ridderlunch. Via ons ondersteunend lid Mevrouw Jo Bonnet-de Berk (Nobel prijswinnares in 1991), weduwe van ons overleden Lid Van Verdien ste Bep Bonnet, vernam ik dat haar zoon Zilveren Ploeger André Bonnet in Zuid-Afrika in het ziekenhuis verbleef. Volgens de laatste berichten begreep ik dat zijn gezondheid inmiddels weer verbeterd is. Namens de AFC zenden wij hem vanuit Nederland onze AFC-groeten vergezeld van onze wensen voor beterschap. Op dinsdag 9 mei a.s. zal weer het Stierendiner worden gehouden voor die leden die onder het sterrenbeeld de Stier zijn geboren. Wij wensen de organisatie met Henk Foppen een fijne avond. De Telegraaf besteedde in de krant van afgelopen maandag een uitgebreid artikel met foto van ons lid van de jeugdcommissie Mi- chiel Middendorf met als kop "Dit is het hoogste haalbare". Mi- chiel is directeur World Forum en is klaar voor de komende nucleai re top. Michiel vertelt in het desbetreffende artikel uitgebreid en stelt dat in zijn vak dit gelijk staat aan het halen van de Champions Lea gue finale. U ziet het weer beste lezers dat je leden van onze club overal tegenkomt! In de Amsterdam-bijlage van de Telegraaf d.d. 21 februari jl. werd door de journalist René van Batenburg in een interview ruim aan dacht besteed aan onze doelman van het 1e elftal El Abdallaoui. Onze doelman vertelt uitgebreid over zijn voetbalcarrière bij zijn vorige club Chabab en heeft het nu bij onze verenging zeer naar zijn zin. Een leuk verhaal om op de website kennis van te nemen. En dan nu de namen van de leden van de Zilveren Ploeg, die in de komende maand hun verjaardag zullen vieren. In de opgave in de vorige Schakel werd de verjaardag van onze AFC-Ridder Duco Ohm vergeten, Duco werd 77 jaar. Alsnog onze gelukwensen. Voorts Willem Vos (20/3) - Willem de Ridder (27/3) - AFC-Ridder Jan Hein Lans (27/3- 70 jaar jong) - Jurgen Seunke (29/3) - Oudste AFC- Ridder Willy Brommelcamp (29/3 - 92 jaar jong) - AFC-Ridder Nol Kuikens (31/3 - 70 jaar jong) - Wim Husers (2/4) - AFC-Ridder Doby Polak (3/4 - 70 jaar jong) - Ab Landman (5/4) - AFC-Ridder Ton Balk (7/4 - 87 jaar jong)- Bestuurslid Brian Speelman (10/4) - Ernst Huisman (10/4) - Ronald Sarfaty (16/4) - Bestuurslid Lou Hekster (18/4) - AFC-Ridder en Nobelprijswinnaar Bas Rachman (21/4) - Erelid, Nobelprijswinnaar en Oud-bestuurslid Kees Gehring (24/4) - Brennus van der Klaauw (24/4). Aan al deze jarigen namens de AFC onze welgemeende felicitaties. Johan de Bie. 19 maart 2014 92e j aargang nr. 8 Na een grandioze 5-0 overwinning op SV Juliana '31 is het bijna ondenkbaar dat ons vlaggenschip de kampioenstitel 2014 niet meer kan ontlopen. Technisch en tactisch zag het binnen de lijnen verzorgt uit, met op de tribune gesteund door een uitbundig aanmoediging van onze aanstormende jeugd. Over de kleine A.F.C-ers gesproken. Is Osgood Schlatter ook lid van A.F.C.? Ik hoor die naam de laatste tijd op het inloopspreekuur bij A.F.C. veelvuldig noemen. Inderdaad veel te veel. Want de aandoening Osgood Schlatter komt voornamelijk voor bij jeugdspelertjes welke nu tussen de tien en veertien jaar zijn, met andere woorden, onze toekomstige selectiespe lers. De verschijnselen bestaan uit pijn in het onderbeen net onder de knieschijf. Vaak nachtelijke pijnen en zeker na inspanning. Maar ook op school bij springen, hurken of traplopen. Deze klachten treden vaak op tijdens de groeispurt en voornamelijk bij jongens in de eerder genoemde leeftijd die veel aan sport doen. Wat is nu het geval? Precies op de plek waar bij onze voetballertjes de aanhechting zit van de meest belangrijke strekspier van de knie (muse, quadriceps femoris) dus om de bal te schieten, hecht deze vast in de regio van de zo belangrijke groeischijf van het onderbeen (de epifysair schijf). Heftige lokale periostpijn met lichte zwelling welke warm aanvoelt, wordt overduidelijk aangegeven. Advies: in het acute stadium is het raadzaam om gedoceerde rust in te bouwen, vergezeld van ijspakkingen gedurende 15/20 minuten en dit meerdere malen per dag te herhalen. Dit om de zwelling en pijn te doen verminderen. Ook kan een z.g. patella-bandje worden gedragen, waardoor de trekkracht op de peesaanhechting vermindert. Ook het voedingspatroon zal voldoende melkproducten en vitamine D moeten bevatten. Verantwoording voor ouders en trainers! In de eerste twee maanden van deze acute fase is trainen en spelen op harde ondergrond af te raden. Verder dient de gymsectie op school te worden geïnformeerd dat uw kind niet volledig aan de gymlessen kan deelnemen. Dit we gens nadelige invloed bij knielen en sprongkracht oefeningen. Daarna is alleen duurtraining aan te raden, waarbij enige vorm van explosiviteit nog steeds ongewenst is. Onze jeugdtrainers zijn zeker bekend met dit fenomeen. De A.F.C. clubartsen Bas Peijenburg en Lex Swaan geven aan dat deze aandoening bij de jeugd zoals dat heet "self-limiting" is, dus neemt af zodra de groeispurt zich weer heeft genormaliseerd. Ondanks dat je voor je elftal niet te missen bent, of dat de trainer je hard nodig heeft, is het beter enkele weken langer te wachten met voetballen, dan één dag te vroeg willen beginnen. Om bovenstaande reden hecht de Medische Commissie veel waarde aan medische bege leiding bij onze jeugd. Preventie bij A.F.C. is onze kerntaak. Afgelo pen zondag bleek duidelijk dat bij een honderdtal aanwezige A.F.C. jeugdspelertjes van Osgood Schlatter geen last hadden. De Medische Commissie: Lex Swaan (arts) tel. 06-53674434 Michael Olivieira (verz. A-selectie) 06-21278122 Co Grosze Nipper (sportmasseur) tel. 06-44352970 Wim Crouwel (fysiotherapeut/voorzitter) tel. 06-51050940 mail: wim.crouwel@xs4all.nl Inloopspreekuur voor AFC-ers op woensdag voor jeugd en senioren tussen 17.00 - 18.30 door fysiotherapeuten van praktijk FYSIO MORE of bel Marielle Marelis A.J.Ernststraat 167 Amsterdam Bvt tel. 06- 24207849 6

Schakels (clubbladen) | 2014 | | pagina 6