if A.F.C. VOETBALQUIZ VOOR DE JEUGD. Vraag: Mogen de Aspirant-leden, en junioren op het veld en in ons Clubhuis rooken Antwoord: Neen. (een kort maar krachtig antwoord en de tijd dus ver vooruit). Vraag: Wat moet je doen als je niet in het bezit bent van den bal. Antwoord: Medeleven met het spel, positie kiezen zoodat je den bal zoo gunstig mogelijk kunt ontvangen en voor je zelf overleggen watje met de bal zult gaan doen wanneer je hem ontvangt. Beste Schakellezers, zomaar tijd voor een stukje uit de AFC geschiedenis. Bij het voorbereiden van het digitaliseren van de Schakels troffen we een "voetbalkquiz" aan voor de jeugd, waarschijnlijk uit de beginjaren '40. Mogelijk gehouden op een clubavond, we kunnen dat niet meer exact achterhalen. Weet iemand binnen de club dat nog? Op het betreffende stuk staan de vragen en de antwoorden, een aantal daarvan zijn in dit artikel (letterlijk) overgenomen. Leuk om uw eigen kennis te testen en vooral leuk om het taalgebruik uit die tijd en de visie van toen te lezen. Let wel het is zo'n 75 jaar geleden. Vraag: Mag uit een indirecten vrije schop worden gedoelpunt? En als dit toch geschiedt, wat is dan het gevolg? Antwoord: Neen. De tegenparty krijgt een doelschop te nemen. Vraag: Op welke wijze kan een bal gestopt worden? Wanneer de bal van voren komt hoe dan; en wanneer deze van opzy komt hoe dan? Antwoord: Met den voet, buik, hoofd, dy. Van voren onder de binnenkant van de voet Vraag: Is het geoorloofd tijdens een wedstrijd aanmerkingen te maken op de Scheidsrechter of tegenpartij, waarom niet? Antwoord: Neen. Dit is wangedrag, en hoogst onsportief. Het schaadt de goede naam van AFC. Vraag: Wat moet een aanvoerder doen na afloop van een wedstrijd? Antwoord: Hij moet de Scheidsrechter bedanken, de aanvoerder van de tegenparty bedanken en eventueel complimenteren; zorgen dat de ballen opgeborgen worden. Vraag: Hoe moet een bal aan een medespeler worden afgegeven? Antwoord: Vóór den speler, in de open ruimte. Vraag: Wat is het doel van onze clubavonden. Antwoord: Onzen jongelui gezellige avonden te bezorgen en de vriendschapsband onder onze jongens te bevorderen. Vraag: Komt het wel eens voor dat een jongen een deel van zijn voetbaluitrusting kwijtraakt en hoe kun je dat verhinderen. Antwoord: Ja. Door dadelijk je spullen in de koffer te doen en niet te laten slingeren. Vraag: Wat moet je doen wanneer de wedstrijd is afgelopen. Antwoord: Direct aankleden, daar je anders kou kan vatten. Vraag: Wat mag onder het beoefenen van de voetbalsport niet te lijden hebben Antwoord: De studie, het huiswerk voor school.. Zo dat zijn zomaar wat vragen uit de voetbalquiz voor de jeugd. De antwoorden zijn zoals u kunt lezen best wel belerend van aard. In het licht van deze tijd misschien wat betweterig, maar wel goed bedoeld.. Tenslotte hieronder een prentje, zoals die toen veel in de Schakel werden opgenomen. Dit prentje probeert ons kennelijk duidelijk te maken, dat in die tijd de ouderen alles (nog) beter wisten. Namens de Archiefcommissie Rik de Boer van de Jj> CP "Dossiers gaan open, die voor anderen gesloten blijven 18

Schakels (clubbladen) | 2014 | | pagina 18