Verslagen AFC 1 19 februari 2013 92e jaargang nr. 7 hoe de assistent dient te handelen bij buitenspel (toepassen "wait- and-see"), als de bal uit het speelveld gaat, overtredingen achter de rug van de scheidsrechter of buiten diens gezichtsveld, bij het uittrap pen van de bal door de doelverdediger, bij het wisselen van spelers. Na het maken van deze afspraken gaan scheidsrechter en (club- )assistent-scheidsrechters gezamenlijk het speelveld op en zullen zij gedrieën de toss uitvoeren. Tijdens de wedstrijd zal de scheidsrechter veelvuldig (oog)contact hebben met zijn assistenten. Dit contact zal wederzijds zijn. In het positie kiezen zal de scheidsrechter zoveel mogelijk met het gezicht richting assistenten blijven. Het volgen gebeurt zoveel mogelijk vol gens het diagonale systeem als basis (zoveel mogelijk de bal tussen scheidsrechter en assistent-scheidsrechter.). Als tijdens de wedstrijd een club-assistent-scheidsrechter volgens de scheidsrechter ten onrechte zijn vlag omhoog steekt, zal hij deze een teken geven en dient deze onmiddellijk zijn vlag naar beneden te doen. Bij het overnemen van of afgaan op signalen van een assistent die vlagt voor overtredingen in "zijn buurt" zal het sterk van de betrouw baarheid van de assistent afhangen of de scheidsrechter deze adviezen opvolgt. Voorzichtigheid blijft altijd geboden! Het zal wel duidelijk zijn, dat de scheidsrechter bij overtredingen in het strafschopgebied het heft in eigen handen houdt. De assistent-scheidsrechter duidt op de hem toegewezen helft van het speelveld aan waar moet worden ingeworpen. Ten aanzien van de andere speelhelft beperkt hij zich tot het signaleren dat de bal de zijlijn geheel en al is gepasseerd. De scheidsrechter bepaalt dan door welke partij en waar moet worden ingeworpen. Door met de vlag te wijzen in de richting van de doellijn van de partij die niet moet ingooien, geeft de assistent-scheidsrechter aan wie recht op de inworp heeft. 26 januari 2014: AFC - Be Quick 1887 4 -1 De eerste thuiswedstrijd in het nieuwe jaar, een mooi affiche tussen twee oude traditionele clubs. AFC uit 1895 tegen Be Quick uit 1887. Meteen vanaf de aftrap was het Daan van den Bos die vrije doorgang kreeg en de keeper van Be Quick passeerde, alleen telde deze goal van de pupil van de week niet voor het echie.... Toch was het een voorbode van deze wedstrijd, AFC was heer en meester op het veld. Trainer Leushuis stuurde dezelfde 11 spelers het veld in als vorige week, maar nu startte Joshua Patrick vanaf het middenveld en stond targetman Pepijn Kluin in het centrum van de aanval. Sjoerd Jens vanaf rechts en topscorer Tim Wulfffaat van links. AFC zette veel druk en veroverde de bal steeds snel. Be Quick kon daardoor niet in het spel komen. Na 6 minuten was het raak. Een schitterende combinatie door het hart van de Be Quick defensie tus sen Daan Sutorius en Joshua Patrick werd door de laatste koelbloedig afgemaakt. Nog geen 5 minuten later was het weer een pass door het midden, nu van Magid Jansen op Pepijn Kluin, die zijn directe tegen stander uitkapte en met rechts, net als vorige week, de bal stijf in de rechter kruising schoot. 2-0 na 10 minuten! >806 Direct vanaf de aftrap was de AFC defensie slordig en de spits van Be Quick wist er bijna van te profiteren, maar de lat boven Youssouf El Abdellaoui bracht redding. Nog voor rust werd het 3-0 uit een penalty toegekend na een tackle op Tim Wulffraat, die zelf de penalty op wel zeer koele wijze tergend langzaam langs de keeper schoof. Een 3-0 voorsprong bij rust, wat een weelde. De kippensoep smaakte (mijn dochter) dan ook zeer goed. Be Quick begon agressief aan de tweede helft, maar de eerste aanval van AFC was meteen raak. Sjoerd Jens stiftte na een pass van Joshua Patrick, de bal schitterend over de keeper, 4-0. Voor trainer Leushuis het sein om verse krachten in te brengen. Enrico Patrick, terug van een schorsing, viel in voor captain Jens, Duncan van Moll voor Lau rens Samsom en Jasper de Haer voor Magid Jansen. Be Quick pro beerde het nog wel maar de paal en lat waren de gasten vandaag niet gunstig gezind. AFC speelde als een team, zeer gedisciplineerd, met strakke lange ballen van Galata, de goed opkomende backs Willemsen en Moelee en met het gogme van Sutorius. Be Quick redde de eer in de blessuretijd door een mooi genomen vrije trap, eindstand 4-1 Een mooie maar koude dag op Goed Genoeg. Opstelling AFC Yoessef El Abdellaoui, Marien Willemsen, Geoffrey Galata, Magid Jansen (75. Jasper de Haer), Guido Moelee, Laurens Samsom (63. Duncan van Moll) Daan Sutorius, Joshua. Patrick, Sjoerd Jens(c) (57. Enrico Patrick), Pepijn Kluin, Tim Wulffraat Benno Honsdrecht Voor foto's van deze wedstrijd zie ons AFC Foto album op onze website. 2 februari 2014: UNA - AFC 1 - 2 AFC behoudt koppositie na mooie zege op sterk UNA Vandaag staat de uitwedstrijd tegen UNA op het programma. Om half elf vertrekt de volgeladen bus richting Veldhoven, met een vrij wel volledige volledige selectie en vol goede moed. Als koploper is ieder ander gevoel ongepast. Je bent tot nog de beste, dat moet je ook uitstralen. Neemt niet weg dat het vandaag op het Zeelster kunstgras een lastige klus kan gaan worden. Uitspanning Na Arbeid heeft op Goed Genoeg aan het begin van het seizoen een goede indruk achter gelaten. De 1-0 winst van AFC kwam toen met de nodige moeite tot stand. De gang van zaken hierna bevestigde dit beeld steeds meer. Vanaf speelronde negen bleef UNA 9 keer ongeslagen en scoorde het team van trainer Mark Schenning er op los. Op 26 januari jl. werd deze imponerende reeks gestopt door een 3-0 nederlaag in Noordwij- kerhout tegen het altijd lastige VVSB. Maar UNA staat nog steeds op kop in de tweede periode en wil de periodetitel heel graag binnenha len. Na een voedzame tussenstop arriveren wij op Sportpark Zeelst, waar AFC in 2012 voor het eerst te gast was. Toen werd met 3-1 verloren. Wat gaat het nu worden? Als scheidsrechter Steeg de wedstrijd op gang fluit weten wij al snel dat het inderdaad geen eenvoudige middag wordt. Binnen 2 minuten kan onze keeper Youssef El Abdallaoui de bal al uit net halen. Dit na een voorzet van rechts van Benjamin van Wanrooij die Brian Boogers in de verste hoek tikt. UNA is in de eerste twintig minuten de boven liggende partij en blijft vooral over rechts gevaarlijk. Een van die snelle aanvallen leidt tot geel voor Magid Jansen die ten koste van een overtreding Van Wanrooij een vrije doorgang verspert. Langza merhand neemt AFC het initiatief over onder impuls van Joshua Patrick die na een langdurige blessure weer helemaal terug is aan het front. Joshua sleurt van links naar rechts en is met zijn snelheid moeilijk grijpbaar voor de achterhoede van UNA. De beloning komt in de 29e minuut. Tim Wulffraat passt naar Sjoerd Jens die op zijn beurt Joshua aanspeelt ter hoogte van de penaltystip. Als een heuse Gerd Muller draait Joshua om zijn tegenstander heen en scoort fraai in verste hoek. Tot aan de rust heeft AFC de beste kansen op een voorsprong, maar een vrije trap van Daan Sutorius waait over en Tim komt bij de tweede paal een centimetertje tekort na een mooie combi natie van Pepijn Kluin en Sjoerd. Na een spannende, in hoog tempo

Schakels (clubbladen) | 2014 | | pagina 9