MIXED PICKLES 22 januari 2014 92e jaargang nr. 6 ingelegd door Willem (Pim) Adriaansz (sinds 1976 nr. 373) w.adriaansz@ziggo.nl SCHAKEL Het kon feitelijk niet uitblijven: het voortbestaan van de AFC Schakel staat - niet voor het eerst maar nu wel nadrukkelijk - ter discussie. Robert Duis schreef op 22 januari j.l. een e-mail aan het AFC bestuur met kennisgeving aan Pickelaar, die inmiddels beloofde er in zijn eerstvolgende Mixed Pickles op terug te komen. Bij deze dan, met als inleiding de weergave van Roberts tekst. "Ondergetekende stelde hedenavond bij zichzelf vast (nadat hij de AFC Schakel van de website had 'geplukt'), nog louter en alleen interesse te hebben in de Mixed Pickles en ook alleen deze "MP" heeft gelezen. De advertenties, de wedstrijdverslagen, de verjaardagen en nog wat andere zaken kunnen mij niet meer boeien. Alles is al 'bekend' van de website en derhalve 'ouwe kost'\ Aan de (hoge) kosten denkend zou ik het niet vreemd en onverstandig vinden als Pim zijn 'Mixed Pickles' op onze website zou gaan plaatsen en als het bestuur van onze AFC Schakel afscheid zou nemen. Een vreemd bericht van een erelid (lid sinds 1947), maar zo langzamerhand heb ik geleerd afscheid te nemen van allerlei verouderde communica tievormen en -technieken: schrijfmachine, telegram, telefooncel, telex, fax en noem maar op. Misschien een referendum op de AFC website onder de leden waard?" Pickelaars eerste constatering is, dat Bob Duis (elftalleider van onze hoofdmacht en zoon van Rob Duis) in het vorige seizoen feitelijk al een zelfde voorstel deed, dat echter blijkbaar weinig respons kreeg. Wat Pickelaar niet begrijpt is, dat zijn Mixed Pickles op de website geplaatst zou moeten worden. Daar staat hij met de papieren Schakel toch ook al op? En als de deurmat Schakel verdwijnt (volgens Herman de Rooij van Drukkerij Palteam toch nog altijd goed voor een oplage van 400 stuks) zal dat best een paar slordige euro's besparen, maar hoe zit dat dan met dat kostbare speeltje de Persmap, waarvan de kosten volgens informatie nog altijd opwegen tegen een jaargang papieren Schakels; die zou dus ook op de website afgedaan kunnen worden. Eén van Rob Duis' verouderde voorbeelden is de schrijfmachine, maar die is helemaal niet verdwenen! Pickelaars PC is veruit de beste schrijfmachine in zijn lange leven. Wat betekent bovendien blijvend verdwenen? Toen de televisie massaal werd aangeschaft voorzag men massale sluiting van schouwburgen en bioscopen, maar dat gebeurde niet. De telefoon verdween niet maar veranderde door nieuwe informatica. Toen de auto algemeen in burger bezit kwam leek dat het einde van de fiets te betekenen, maar inmiddels worden er meer fietsen verkocht dan ooit tevoren. Geavanceerde kleurenfoto grafie heeft de schilderkunst geen kwaad gedaan, maar eerder gestimuleerd. Dat boek- krant- en periodiek drukwerk blijvend het loodje zullen leggen in de strijd met digitale informatie (waaronder wereldwijd zelfs 750 miljoen actieve gebruikers van facebook en sociale media) lijkt inmiddels al niet meer zeker. Amerikaanse wetenschappers menen nu, dat ook de dagen van Facebook geteld zijn; zoals het eerder al Friendster, Cuz, Bebo, Hyves, MSN en anderen verging. Hoe dan ook: Pickelaar zet zijn Mixed Pickles 'for the time being' (gezien zijn leeftijd) nog gewoon voort en daarbij schuwt hij geen enkele digita le openbaarmaking. Inmiddels weet zelfs hij de weg een beetje. CITAAT "Als ik een zaak niet begrijp is dat geen reden om te zeggen, dat zij verkeerd is; het is veeleer een bewijs van mijn onwetendheid". (Marcus Tullius Cicero, Romeins staatsman, 106 v. Chr. - 43 v. Chr <vermoord>). SELECTIE In zijn vorige inleg sprak Pickelaar met geen woord over AFC 1 (zondag). De eerste plaats op de ranglijst was nog wat vers en je moet de goden nooit verzoeken. Op het moment, dat Pickelaar deze regels aan het papier toevertrouwt speelde onze hoofdmacht inmiddels 4 wedstrijden, die Pickelaar allemaal volgde. Wat de 4-2 nederlaag uit bij Lienden (5631 inwoners per 01-01-2014, gemeente Buren) betreft: ach, het diner van onze 119 jaar jonge AFC zat wellicht nog in de benen. AFC-Be Quick (4-1) leverde het unieke feit op, dat er in AFC achtereenvolgens 3 captains aantraden! Sjoerd Jens werd na rust vervangen door Magid Jansen, die op zijn beurt plaats maakte voor Jasper de Haer. UNA-AFC (1-2) speelde zich af op het door een woonwijk omsloten sportpark, dat bijzonder is aangekleed: wimpels i.p.v. vlaggen en voor de entree van het clubhuis een verouderde, op een voetstuk geplaatste, lijntrekker met bloemen in de voormalige kalkbak. Bij AFC-Haaglandia (2-0) was voor Pickelaar Daan Sutorius het meest opvallend. Als enige AFC geselecteerde bleef hij na de winterstop in zijn korte mouwen shirt spelen; terwijl hij het als langste speler boven toch kouder moet hebben dan zijn teamgenoten. En AFC blijft maar bovenaan staan! TJA Hoewel wij onszelf soms graag aanprijzen gaat er toch wel eens wat aanwijsbaar fout. Prijzenswaardig is, dat AFC beschikt over enige nieuwe clubjoumalisten waarvan de kwaliteit niet ter discussie staat. Laurens Samsom, om een voorbeeld te noemen, wiens naam echter in onze persmap onder zijn eigen artikel (pijnlijk) fout werd gespeld. De eindredacteuren Thomas Rijsman en Bobby Gehring niet te vergeten. Dat aan de persmap 2013/2014 niettemin een laatste wakend oog ontbrak heeft echter Pickelaar al eerder geconstateerd. Maar de ene fout wordt helaas vaak vervolgd door andere tekortkomingen. Toen Pickelaar zijn ledenpas ontving bleken aan de keerzijde daarvan - op zich een goed idee - na de reeds ge speelde competitiewedstrijden ook de nog volgende competitiewedstrijden vermeld te zijn; die Pickelaar - Pietje Precies - direct opnam in zijn agenda 2014. Maar de aangegeven data klopten van geen kant; zodat hij navraag deed bij de samensteller: die waren overgenomen uit de Pers map. Maar ook daar klopte het dus niet, zodat er sprake was van repeterende fouten door het ontbreken van competente voorafgaande controle. Tja, jammer dan... TATTOO Pickelaar liet al eerder weten, dat hij de zaterdagmiddagen in zijn dorp Castricum (de heerlijkheid, daar heb je het weer: de eigen aanprijzing) thuiswedstrijden van plaatselijke voetbal-, hockey- en rugbyclub bezoekt. De laatste twee clubs delen hetzelfde sportpark. Bij hockeywedstrijden van dames of heren heeft hij - vermoedelijk - nooit tattoo's gezien. Bij de rugbyclub met een redelijk draagvlak in de heffe des volks mocht hij wat dat betreft wel iets meer verwachten, maar nog nooit heeft hij daar lichaamsprenten waargenomen; hoewel er door de ruime spelregels veel aan shirts wordt getrokken en geschoven Hoe zit het wat versiering betreft bij de AFC geselecteerden, vroeg Pickelaar zich af. Het antwoord kwam snel van een onverdachte prominent: drie spelers hadden een tatoeage. Openbaring van hun namen wist Pickelaar nog nipt te voorkomen. Zelfheeft hij geen keurmerk op zijn lijf laten aanbrengen. Mocht u toch twijfelen: een vlekje hier en daar op het hoofd heeft uitsluitend te maken met zijn leeftijd en niet met de inktpot. 19

Schakels (clubbladen) | 2014 | | pagina 19