C§| Ilk 0» SN*» 18B6 gespeelde helft is het derhalve 1-1 bij rust. Het kan, zoveel is duide lijk, nog alle kanten op. 8 Net als in de eerste helft is UNA na de thee vanaf het eerste moment dreigend. Het grote verschil is dat de AFC-defensie nu veel beter bij de les is. Plotsklaps keren de kansen. Een voorzet van Joshua wordt slecht verwerkt door de UNA-defensie. De hoge bal wordt niet goed beoordeeld door keeper Rick van de Oever, waarna Tim Wulffraat laat zien dat hij niet voor niets topscorer is van de Zondag Topklas se. Als een duveltje in een doosje prikt hij de bal knap onder de lat. UNA baalt zichtbaar van deze tegenslag en gooit met de moed der wanhoop alles op de aanval om de 1-2 achterstand ongedaan te ma ken. Tevergeefs, want onder aanvoering van Geoffrey Galata en Ma- gid Jansen, blijven the Reds goed overeind. Een gevaarlijke schot na een slippertje op links wordt fraai gestopt door Youssef die heerst in het strafschopgebied Omdat onze snelle aanvallers onvoldoende profiteren van de geboden ruimte blijft het tenslotte 1-2. Een zeer belangrijke overwinning op een uitstekende ploeg, die het op Sport park Zeelst nog veel ploegen lastig gaat maken. 19 februari 2014 92e j aargang nr. 7 De harde en koude wind stond dwars over het veld en was een zeer bepalende factor voor het verloop van de wedstrijd. AFC had deze tijdens de eerste helft in de rug, zette daardoor Haaglandia vol onder druk en was zeker in de eerste 35 minuten de bovenliggende partij. AFC had al snel op voorsprong kunnen komen, maar Sutorius had zijn vizier nog niet op scherp staan. Onder aanvoering van aanvoerder Laurens Samsom (Sjoerd Jens was reserve en Magid Jansen ge schorst) hield AFC het tempo hoog. Het was wachten op de openings treffer. Een knappe kopbal van de Haer werd even zo knap gepareerd door keeper Verstraten. Na 25 minuten was het wel raak. Joshua Patrick bereikte met een pass over 30 meter bij de tweede paal Tim Wulffraat. Tim kapte de rechts back knap uit en ging niet voor eigen succes maar speelde Pepijn Kluin aan. Kluin gebruikte handig zijn sterke lichaam en schoot uit de draai goed binnen. 1-0. AFC werd vervolgens wat slordiger in haar spel en Haaglandia kwam beter in de wedstrijd. Een mooi afstand schot van captain Sensoy (zelfs tegen de wind in) werd stijlvol uit de kruising getikt door El Abdallaoui. Vlak voor rust had AFC nog op een rustgevende 2-0 kunnen komen. Één op één met de keeper kon Wulffraat zijn 14c van het seizoen maken, maar een 'polletje' gooide roet in het eten. Zijn schot verdween daardoor over de lat. 1 -0 bij rust dus. Was dit wel genoeg vroegen de verkleumde 'Dijkers' zich af, want de tweede helft was het voordeel van de stormachtige wind immers voor Haaglandia. In de tweede helft kantelde, zoals gevreesd, het spelbeeld. AFC kwam nu met de rug tegen de muur te staan. Elke weggewerkte bal waaide net zo hard weer terug en ook stond het bij Haaglandia tactisch een stuk beter. AFC kwam daardoor steevast een middenvelder tekort en werd genoodzaakt tot massaal verdedigen. Daarbij blonken de eerder genoemde centrale verdedigers Galata en de Haer uit, geholpen door de uitstekend keepende Abadalloui. Alle schoten (weliswaar van ver) waren een prooi voor de prima AFC goalie. Opstelling AFC: Youssef El Abdallaoui, Marien Willemsen, Jasper de Met 3 punten op zak is de 120 km lange busreis naar Amsterdam een peulenschil. AFC staat nog steeds trots op kop en dat wordt op pas sende wijze gevierd. Ons eerste is, zoveel is duidelijk, heel goed bezig. Nog 11 spannende wedstrijden te gaan naar de eind streep. Onze mooie club heeft bijna 2000 leden en nog veel meer sympathisanten. Hopelijk is een groot deel van deze AFC'ers getuige van de fantastische prestaties van onze jongens, te beginnen aanstaande zondag als Haaglandia op bezoek komt. MvdW Opstelling AFC: Youssef El Abdallaoui, Marien Willemsen (Jasper de Haer), Geoffrey Galata, Magid Jansen, Guido Moelee, Laurens Samsom, Daan Sutorius (Wout Meulemans), Sjoerd Jens (Enrico Patrick), Pepijn Kluin, Joshua Patrick en Tim Wulffraat. 9 februari 2014: AFC - Haaglandia 2-0 Pepijn Kluin matchwinner met 2 doelpunten. Zondagmiddag 9 februari 2014. Terwijl Ireen Wüst net haar gouden medaille in Sochi heeft gewonnen, wordt er op Goed Genoeg afge trapt voor de wedstrijd AFC-Haaglandia. Een mooie affiche tegen een oude rivaal uit de Hoofdklasse A. Altijd een wedstrijd met aantrekke lijk en aanvallend voetbal. AFC draait dit seizoen lekker (om maar eens een understatement te gebruiken). De laatste drie wedstrijden op rij gewonnen, al maanden de koppositie in de KNVB Topklasse en na de speelronde van giste ren 6 punten los. Wat een weelde. Haaglandia daarentegen draait een wat tegenvallend seizoen. De Rijswijkers hebben zich tijdens de winterstop dan ook versterkt met Ali Boussaboun (o.a. ex-FC Den Haag, FC Groningen, NAC, Feij- enoord, FC Utrecht) en met de 24-jarige fysiek zeer sterke Nigeriaan- se spits Henry Ugwunna, die naar verluidt nu al wordt gevolgd door clubs uit de Eredivisieclubs. Echter, door het goede spel van Geoffrey Galata en Jasper de Haer is hij nooit één moment in de wedstrijd gekomen, maar daarover later meer. Halverwege de tweede helft kreeg Haaglandia een 100% kans toen uit een scrimmage de bal voor de voeten rolde van een andere oud- Eredivisiespeler, Mourad Mghizrat (ex-Sparta), maar zijn schot ver dween over de deklat. Niet veel later bereikte een giftige, ragfijne pass van Sutorius spits Kluin, die tussen twee mandekkers de bal prachtig aanneemt en zich zelf daardoor direct vrij voor de keeper zet. Hij behoudt zijn kalmte en overzicht en scoort. 2-0. Haaglandia knakt, wedstrijd gespeeld Zou je denken. Echter door een (te) makkelijk gegeven penalty vlak voor tijd wordt het toch nog spannend. De mooie voetballer Sensoy neemt de penalty goed, maar Abdalloui redt fantatisch. Het blijft 2-0, de buit is binnen. Door het puntverlies van JVC Cuijck staat AFC nu 6 punten los aan kop. Super! Volgende week speelt Ons Eerste uit bij Leonidas in Rotterdam. Nog 10 finales. Het zou wat zijn zeg... het zou wat zijn. Bobby Gehring PS: In de voetbalwereld wordt wel gezegd dat de kracht van een team bepaald wordt door de sterkte van de bank. Nou dan zit het bij AFC wel goed want de AFC-bank bestond deze wedstrijd uit Maxim Sin gels, Mitchell Theuns, Wout Meulemans, captain Sjoerd Jens, Dun can van Moll, Randell Shakison en Joost Heij. Hoe bedoel je 'sterk in de breedte'

Schakels (clubbladen) | 2014 | | pagina 10