fi 22 januari 2014 92e jaargang nr. 6 I I Een mooi verslag van Bobby Gehring was reeds dezelfde dag te lezen op ons geweldige website. Onze website wordt door velen AFC'ers dagelijks gelezen en ook voor niet AFC'ers is het een populaire site waar veel informatie dage lijks wordt geplaatst. Wij hebben daarnaast onlangs de beste wensen ontvangen via een nieuwsbrief. Een origineel en warm initiatief van AFC'ers Laurens Bianchi, Laurens Samsom, Thomas Rijsman en daar is die weer..Bobby Gehring. Sinds een aantal maanden staat er ook gedigitaliseerde informatie op de website. De Archiefcommissie met de heren Rik de Boer als voor zitter, Hans de Wijs sr. en Wim Ringe als commissieleden zijn hier voortrekkers in geweest. De resultaten zijn erg positief en het bestuur wil bekijken hoe wij hier geld voor vrij kunnen maken om dit te vervolgen. Wij leggen op deze manier de clubgeschiedenis vast en zo ontmoet historie de hedendaagse techniek. Tevens wil ik van de gele genheid gebruik maken Rik de Boer heel veel sterkte te wensen met zijn herstel de komende tijd, want ook vandaag kon hij vanwege gezondheidsproblemen niet aanwezig zijn. Ik heb het dus over de AFC-website, een geweldig visitekaartje voor de club onder de bezielende leiding van Hans Elias in samenwerking met het AFC vriendelijk bedrijf Atabix van David Westerhof. Hans, enorm bedankt voor al je inzet en passie die je dag in dag uit legt in je werkzaamheden voor de club, geweldig. 2013 ligt dus achter ons en het was een jaar met een groot aantal zaken die vermeldenswaardig zijn, positief of negatief, dit hoort allemaal bij een vereniging met bijna 2000 leden. Helaas moet ik beginnen met iets dat bij zo'n grote vereniging als de onze niet weg te denken is, de personen die ons zijn ontvallen. Jeugdlid Junior van Otterlo, mevrouw Frida Balk-Smit Duyzentkunst, Sieg Parsser, Rokus Hoogendoorn sr., Edward Janus, Nico van Til, Laurence Laarhoven, Louis van Rijn, Paula Geusebroek, Agnes Mieghout-Snijders en Dennis van Metelen, speler van zaterdag 7 en op 24 jarige leeftijd vanwege een noodlottig ongeval uit het leven gerukt. Ik verzoek u enkele momenten stilte in acht te nemen ter nagedachtenis. Ruud Mantel, 2e secretaris, heeft in een uitgebreid verslag op 12 juni 2013 reeds veel zaken aangestipt en ook dat is terug te lezen op onze website. Toch wil ik hier een aantal zaken benoemen, zoals het geweldige Borchland spektakel en de Mini WK voor de jeugd en natuurlijk het Jaardiner in het American Hotel waar Machiel van der Woude werd voorgedragen tot Erelid, Henny Kottmann werd benoemd tot Lid van Verdienste en Peggy de Hond via Brian Speelman in het Hilton Hotel tijdens het Damesjaardiner werd verrast met de mr. Henne Boskamp Nobelprijs. De Algemene Vergadering van 27 juni 2013 verliep niet zonder slag of stoot. Dat moet kunnen, maar wij moeten elkaar altijd in ere hou den en respectvol met elkaar omgaan, dat is de basis van onze vereni ging. Opbouwende kritiek is natuurlijk meer dan wenselijk en wij gaan graag met de leden in gesprek. Een goed voorbeeld hiervan is een groep jonge AFC'ers. Zij hebben een aantal punten benoemd waar zij in eerste instantie met het bestuur willen bekijken op welke wijze dit eventueel binnen AFC is te im plementeren. Zij hebben aangegeven een grote schoonmaakdag te willen organise ren in de zomer net voor het seizoen en zij willen het goede voorbeeld geven door één van komende weekenden hier reeds mee te starten. U moet hier denken aan schilder- en schoonmaakwerkzaamheden, snoeien van struiken en bomen en het creëren van ruimte om doeltjes neer te zetten in plaats van waar ze nu staan. Maar er staat meer op stapel en het bestuur is erg blij met dit soort initiatieven. Tevens hebben zij het onderwerp vrouwenvoetbal aangesneden. Wij weten dat dit onderwerp actueel is binnen onze vereniging en zullen dit de komende tijd gaan onderzoeken of dit tot de mogelijkheden behoort. Uiteraard zal het bestuur u tijdig informeren over de voort gang. Gelukkig kan het bestuur uit naam van penningmeester Benno Honsdrecht u melden dat AFC financieel een gezonde vereniging is. AFC mag zich gelukkig prijzen met een breed financieel fundament; De AFC Vriendelijke bedrijven, bordsponsors, de stichting Keep Smiling, supportersclub the Reds, het Lieverdjesfonds en donaties van bepaalde leden. Geweldig, want zonder deze bijdragen kan een club als de onze niet functioneren op dit niveau. Wij willen derhalve het financiële fundament goed onderhouden. De Commerciële Commissie onder leiding van Nicolaas van Omme ren en zijn commissieleden Erik Braun, René van Schajik en Roy van Dijk zijn in dit verband druk bezig op welke wijze er meer financiële bijdragen zijn te genereren. Een mooi initiatief was de bijeenkomst in het nieuwe AFC Vriendelijke bedrijf Brasserie Paardenburg in Ou derkerk aan de Amstel en er staat meer op stapel. Zo wil ik tevens de financiële bijdrage vermelden die Bas Rachman heeft geleverd aan de nieuwe medische ruimte onder initiatief en toezicht van de Medische commissie waar Wim Crouwel een voor trekker was en is.... Wim heeft het bestuur bestookt met mailtjes tot wij er 'gek' van werden, maar het resultaat mag er meer dan zijn....grote klasse en veel dank naast Wim aan mede commissieleden Michael Olivieira, Lex Swaan en Ko Grosze Nipper. Ook in het clubhuis zijn er bepaalde zaken die gedaan moeten wor den. Reeds vanaf 1994-1995 zijn wij in gesprek met de Gemeente aangaande onze velden en clubhuis. Er lijkt schot in te komen, maar de nieuwe verkiezingen en een nieuwe wethouder kan betekenen dat dit opnieuw langer kan gaat duren. Hier kunnen wij uiteraard niet op blijven wachten en daarom hebben wij afgelopen seizoen reeds nieu we kleedkamers geplaatst en het plafond en de vloer van ons clubhuis aangepakt. Komende week zal er door DEKO, tevens AFC vriendelijk bedrijf, een start worden gemaakt met een facelift van de toiletten in het clubhuis en het opbouwen van een nieuw kaartverkoophuisje. De pachter Frans Ris met rechterhand Joop Kenter aan zijn zijde willen wij ook niet onvermeld laten. Zij doen samen met hun hele team hun uiterste best om alles zo vlekkeloos mogelijk. Ook willen wij Frans bedanken voor de evenementen waar hij als sponsor op treedt, Frans bedankt! De normen en waarden werkgroep is veelvuldig bij elkaar gekomen om de situatie rondom de velden op onze eigen wijze in de gaten te houden. Het gastheerschap is hier een onderdeel van. Veel dank aan Jan van Galen, Edwin Geluk, Patrick Reddering, Emiel Neter en Rutger Koopmans is hier op zijn plaats. Laten we het over voetbal hebben. 117 AFC teams spelen op zaterdag en zondag, maar trainen geduren de de hele week onder leiding van een groot trainerscorps wat de groot is om op te noemen. Iedere dag is er bedrijvigheid op AFC en daar moeten wij de commissies een groot compliment voor maken. Patrick Reddering, Max Flam, Seth van Straten, Roy van Dijk, Sebo Woldringh en Jack Huiman namens de senioren met Lou Hekster als bestuurslid die leiding geeft aan beide commissies, alhoewel wij ons wel eens afvragen, hebben deze doorgewinterde commissies wel leiding nodig? Een mooi initiatief is geboren door 2 vaders van jeugd leden die op vrijdagavond de AFC Heeren Divisie hebben geïnitieerd in samenspraak met Lou Hekster. Er zijn een aantal proefavonden geweest en vanaf 10 januari zal deze Divisie officieel van start gaan. 80 nieuwe leden boven de 35 jaar die in een onderling toernooi 7 tegen 7 spelen. Een prima initiatief! De jeugdcommissie is op dit moment bezig onder leiding van voorzit ter Brian Speelman een nieuwe jeugdcommissie samen te stellen voor het seizoen 2014-2015. Brian zal eind van dit seizoen gaan stoppen en heeft 6 jaar leiding gegeven aan een hele succesvolle periode. Dit heeft hij samen gedaan met zijn team Peggy de Hond, Floor Wellens, Michiel Middendorf en Peter Dekkers en velen namen die eerder in de jeugdcommissie hebben gezeten. Om uiteenlopende redenen zijn Peggy en Floor gestopt en is Brian reeds de nieuwe commissie aan het inwerken, want dit is een zware taak. Brian, succes de komende tijd en beoogd jeugdcommissievoor zitter Peter Dekkers heeft aan jou een goede leermeester. 6

Schakels (clubbladen) | 2014 | | pagina 6