Kerstdiner C junioren Kienavond, wat een feest was het Daley Blind geïnterviewd op het podi 22 januari 2014 92e jaargang nr. 6 ger Maurice Koster abusievelijk niet vermeld. Maurice bereikte op 24 december jl. de leeftijd van 68 jaar. Alsnog onze hartelijke geluk wensen. Ook de verjaardag van Nobelprijswinnaar (1999) Jan Koomen werd niet vermeld. Hij werd op 9 januari jl. 64 jaar. Alsnog onze welgemeende felicitaties. Vervolgens de komende verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg. Roger Ritz (24/1)- Willem Bronwasser (25/1) - Tonny van Leeuwen (26//1) - Meindert Huisman (12/2) - Max Flam (16/2) - Jaap Pluim (17/2) - AFC-Ridder Robert Domhof (22/2) - Michel van Ommeren (22/2) - Bert Witteveen (23/2 - 85 jaar jong). Aan al deze jarigen onze felicitaties. Johan de Bie. Impressie van 18 december Welke voetbalcommentator zei het ook maar weer? 'De thuisblijvers hadden ongelijk'. Ik weet het waarachtig niet meer. Maar de zin heeft zeker betrekking op degenen die vanavond de aanwezigheid in ons mooie clubhuis verruilden voor iets anders. De kerstsfeer overdonderend, het welkom allerhartelijkst, iedereen op zijn kerstbest gekleed, de tafels prachtig gedekt en een overheerlijk buffet. De soep wordt het best zo heet gegeten als hij wordt opge diend en hup daar is de mystery-guest. Vraag 1kon je de weg naar AFC vinden? Antwoord: ja. Vraag 2: heb je sinds vorige week een hekel aan Italianen. Hup, daar schieten de ware kenners al naar voren. De C3 is het snelst en wint. Juiste antwoord: Daley Blind. Wie het pas een of twee vragen later weet - zoals uw verslaggever - is domweg te laat. Wiebe in de rol van Jack en Daley Blind geïnterviewd op het podium. Heerlijk eten en mooie tafelgesprekken. Maar daar is Wiebe alweer. Petje op, petje af. Johan Cruijff is bij Ajax de eeuwige nummer 14 en dus mocht Marvin Zeegers niet aan de aftrap verschijnen bij een wedstrijd van Ajax. Daley heeft het clubhuis verlaten, maar verschijnt weer prominent in beeld. Nu in zijn hoedanigheid onhandige ober met een kampioenschaal. Met twaalf jongens naar het podium en de apo theose nadert. Hoeveel keer geel kreeg AFC I in het lopende sei- zoen?Drieentwintig keer en daar is de winnaar: Jesse Habets van de zondag Cl. De mooist geklede jongen voetbalt in de C5. Hij draagt smetteloos wit en een hoofddeksel. Dat laatste hoort eigenlijk niet bij de clubhuiscultuur, maar is vanavond wel heel passend. Een magnum en de beste wensen toe. Het was een prachtige avond. Heel veel dank aan alle mensen die zo ontzettend veel werk hebben gestoken in de organisatie en de uitvoering. Weet dat het bijzonder gewaardeerd is. Job van Amerongen Fantastische prijzen waren er weer te verdienen, variërend van (maat) kleding, espressomachine, designlamp, een AFC-parkeer sleutel, parfumerie, een slipcursus, diamant, kaartjes voor Ajax en een door Daley Blind gesigneerd shirt, horloges tot reis, allemaal dankzij (een hoog AFC-vriendelijk bedrijfsgehalte onder) de gulle gevers. Ook waren er museumjaarkaarten en abonnementen op bekende tijdschrif ten te vergeven, evenals eetarrangementen van restaurants De Joffers, Aan de Poel, Paardenburg en Sama Sebo. In een tot aan de nok toe gevulde AFC sociëteit voltrok zich op vrij dag 20 december jl. wederom het traditionele Kienen, dat reeds sinds de jaren 20 bij AFC gespeeld wordt. Onder leiding van het Kiendre- amteam werd het weer een vrolijke snipperavond, waarbij tal van prachtprijzen te verdienen waren. Voor de achttiende keer stond het Kiendreamteam garant voor een cabareteske kienavond, die dit keer geheel in het teken stond van het komende WK. Het thema luidde derhalve Brasil, hetgeen ook te lezen was op de placemats en geel-groene voetbalshirts van de kienmasters. Het inleidende filmpje, geproduceerd door Michel de Hond liet nog eens hoogtepunten van het Nederlands elftal tegen Brazilië en verder veel sambavoetbal zien. De entree van de kienmasters was wederom spectaculair, dit keer werd e.e.a. ingeleid door twee schaars geklede Braziliaanse danseres sen en hun trommelaar, die met opzwepende ritmes de zaal bij voor baat in extase brachten. En dan kom je toch wel wat nieuws te weten. Zoals het feit dat Daley een seizoen - waarin zijn zesde en zevende levensjaar vielen - het mooie rood en zwart van onze vereniging heeft gedragen. Ook een mooie quote: 'toen ik bij het eerste mocht aansluiten, voelde ik dat het 'm kon worden'. Als kenner weet u natuurlijk dat 'm' in dit geval voor een profcarriere staat. De trainer zegt dat we kunnen winnen van J Salzburg, dus dat moet lukken. Ook weer gerustgesteld. Op het WK J kom je volgens Daley geen zwakke landen tegen. Het worden derhal- ve zware wedstrijden. Naar een andere club? Dan toch het liefst naar Munchen of Barcelona. Geestelijk gevoed met al deze kennis op naar het buffet en onderweg allemaal op de foto met Daley. Ik moet aan mijn grootmoeder denken. I Ze mocht graag zeggen dat iemand 'onder de omstandigheden zo gewoon was gebleven'. Dat geldt zeker ook voor Daley. Hij neemt als vanzelfsprekend voor iedereen de tijd en ondergaat de fotosessie met een brede lach. Mooi om te zien. 20

Schakels (clubbladen) | 2014 | | pagina 20