AFC's "Bie"-zonderheden 22 januari 2014 92e jaargang nr. 6 Wij hopen dat wat er de afgelopen Algemene Vergadering heeft plaatsgevonden een incident is geweest en wij moeten de komende tijd op een respectvolle manier naar elkaar luisteren en met elkaar omgaan. Het is duidelijk: met z'n allen kan je veel, alleen kan je bar weinig! Met elkaar, dat is dan ook ons credo. Alle aandacht voor wat er in de club leeft, voor het talent dat aanwezig is. Het bestuur zal er alles aan doen om de samenwerking te versterken, nieuwe goede initiatieven te bevorderen en mooie tradities, ingezet door Schaf Scheepens, te continueren. Het jaar 2013 ligt achter ons. Het was een jaar met veel gebeurtenis sen die vermeldenswaardig zijn, positief en negatief, dat hoort alle maal bij een grote vereniging als AFC. Tijdens de Nieuwjaarsreceptie hebben wij helaas zoals ieder jaar stil gestaan bij de clubgenoten die ons vorig jaar zijn ontvallen. Daaronder zijn enkele AFC'ers die heel vaak op het Jaardiner in ons midden zijn geweest, Edward Janus en de oud lste elftalspelers Nico van Til en Rokus Hoogendoorn sr. Ik verzoek u enige momen ten stilte in acht te nemen ter hun nagedachtenis. Zondag 5 januari was ik om 6 uur 's morgens in mijn functie van waarnemend voorzitter aanwezig op Schiphol om het eerste elftal met begeleidingsteam een goed trainingskamp te wensen. Onder hen onze keeper Youssef el Abdalloui, die net terug was uit Marokko waar hij vanwege trieste familieomstandigheden verbleef. Youssef, wij wensen je heel veel sterkte voor de komende tijd. Het trainingskamp in Barcelona is uitstekend verlopen en trainer Willem Leushuis, zijn begeleidingsteam en de spelers hebben een goede basis gelegd voor de 2e seizoenshelft die zondag begint met een uitwedstrijd tegen FC Lienden. De Zilveren Spoon uitreiking was van een hoog niveau, zo is ons verteld door Milko Vinke en Henk Bijlsma met Pepijn Kluin als winnaar. Een paar dagen later hebben wij een filmpje gezien met Hans van Rossum's Indianenact. Voetbalhumor van de bovenste plank en de boze krachten werden verdreven. AFC staat op de eerste plek van de Topklasse en de trainer en het team willen voor het hoogst haalbare gaan. Zou dan dit jaar gaan gebeuren wat AFC in 119 jaar nooit eerder is gelukt? Wij hopen op veel supporters, zeker bij de thuiswedstrijden, want er staat een aantrekkelijk team om naar te kijken. Straks meer over ons eerste als aanvoerder Sjoerd Jens tot jullie zal spreken. Op dezelfde 5 januari was een aantal bestuursleden aanwezig in de Emergohal, waar zo'n 160 AFC-senioren gedurende de hele dag het Gelukkig Nieuwjaar Toernooi speelden onder leiding van Lou Hekster en de heren van de B- en C-commissie. Een inmiddels tradi tioneel evenement dat wij moeten koesteren, heren, chapeau! Afgelopen week zijn de trainingen weer begonnen. En als je dan woensdagmiddag op AFC bent en ziet wat er een ontzettende bedrij vigheid is op Goed Genoeg, geweldig! Vele honderden jeugdleden met ouders, verzorgers en/of familieleden, ze staan allemaal te trappe len om te beginnen aan de tweede seizoenshelft. De jeugdcommissie o.l.v. Brian Speelman verdient dan ook een groot compliment. Meer dan 900 jeugdleden registreert AFC die iedere week 3 tot 4 keer trainen en spelen en onlangs werd AFC voor het derde jaar in successie uitgeroepen tot de club met de beste jeugdop leiding van alle amateurvoetbalclubs in heel Nederland, fantastisch! De nieuw in het leven geroepen "Normen en waarden" werkgroep is de afgelopen maanden behoorlijk actief geweest. 'Zonder respect geen voetbal' is het credo van de KNVB en AFC wil hier absoluut haar steentje aan bijdragen. Op 12 februari zal AFC ons clubhuis openstellen om met bestuurders van andere Amsterdamse clubs te sparren over het onderwerp normen en waarden. In dit kader wil ik ook onze scheidsrechterscommissie noemen die onder leiding van Frans Juch iedere week zorgt dat er voldoende scheidsrechters zijn om de vele wedstrijden in goede banen te leiden. Ook een commissie waar AFC trots op is. Eén van de belangrijkste dossiers op dit moment is de Sportparkont wikkeling. Een aantal vertegenwoordigers van AFC is op dit moment na vele jaren van onderhandelingen nog altijd in gesprek met de Gemeentelijke Dienst Zuidas en AFC wil nu echt proberen aan te sturen op een spoedig akkoord. Er zijn echter nog altijd belangrijke zaken die niet aan onze verzoeken voldoen en de kans is aanwezig dat er binnen niet al te lange tijd opnieuw aangeschoven zal worden bij de Burgemeester van Amsterdam om ons verhaal uit de doeken te doen. Alles is gericht op een oplossing, maar AFC wil zich niet in een hoek laten drukken, want wij hopen over een aantal jaren aan de Zuidas een aantrekkelijk en zo ruim als mogelijk sportpark te kunnen betrekken met een mooi clubhuis en goede faciliteiten. Over ons clubhuis gesproken, het bestuur heeft de afgelopen tijd een paar aanpassingen laten aanbrengen en naast het nieuwe plafond, vloerbedekking en nieuwe kleedkamers zijn recentelijk de toiletruim- tes aangepakt en is er beneden met behulp van een aantal leden een nieuwe Medische ruimte geplaatst. Hulde voor dit geweldige initia tief! Een groot dankwoord namens het bestuur gericht aan alle sponsoren. De reeds genoemde AFC Vriendelijke bedrijven, de bordsponsoren, de supportersclub the Reds, de begunstigers van het Lieverdjesfonds en de stichting Keep Smiling, enz. enz. Al deze inkomsten zijn ont zettend belangrijk voor AFC en wij hopen dat u allen ons blijft onder steunen om het huidige niveau van onze club ook voor de jaren die gaan komen te waarborgen. De commissie Commerciële Zaken komt binnenkort met een nieuwe activiteit waar wij alle betrokkenen graag zullen ontmoeten. Ook vanavond is het weer een prachtavond en het bestuur wil Lid van Verdienste Ad Westerhof en Erelid Edwin Geluk, ondersteund door onze verenigingsmanager en Lid van Verdienste Henny Kottmann bedanken voor de organisatie van deze avond, heren enorm bedankt! Morgen zal het geweldige Borchland evenement voor de allerjongste AFC'ers plaatsvinden en zondag speelt ons eerste in en tegen Lien den. Het gaat weer beginnen, wij hebben er allemaal ontzettend veel zin in! En dan tenslotte, wat is AFC nu echt? Ik was deze week bij Pim van de Meent in het revalidatiecentrum aan de Overtoom. Onze oud-trainer van het eerste elftal en vele jaren lang Sportparkmanager, die 7 dagen per week op ons sportpark aanwezig was, heeft problemen met zijn motoriek en ook zijn geheugen laat hem zo nu en dan in de steek. Wat zou het leuk zijn als veel AFC'ers onze Pim eens een kaartje sturen, hem bellen of een keer bij hem langsgaan. Hij zal dit zeer waarderen! Want AFC is een warme familie en in goede en in slechte tijden zijn wij er voor elkaar. Ik wens jullie allemaal namens het bestuur nog een heerlijke avond! jiiPWiNI In mijn eerste column in het nieuwe jaar wil ik u en uw dierbaren een Gelukkig en Gezond 2014 wensen en voor onze inmiddels nu 119 jarige vereniging een Sportief en Succesvol jaar met mooie overwin ningen voor ons vlaggenschip en handhaving in de top van de Top klasse op zondag. Sinds half december jl. werd afgelopen zondag de 17

Schakels (clubbladen) | 2014 | | pagina 17