Verslagen AFC 1 16 oktober 2013 92e j aargang nr. 3 wordt. Maar wat nog kwalijker is, dat de basiskwaliteit afneemt. Dat jeugd minder gymnastiek krijgt in het basis onderwijs en dat zelfs op steeds jongere leeftijd voor de beeldbuis hangt, inclusief de ouders, vaak nog met het bord op schoot. Want dat is toch lekker makkelijk? Voetballers gunnen zich van nature te weinig rust na een inspanning, of anders is er wel weer een trainer die veeleisend is, omdat hij juist die spits niet kan missen!? Na een wedstrijd zou je tweemaal 24 uur van echt zware belastingen moeten afzien. Ook na intensieve krachttraining in de sportschool neemt vooral de coördinatie af, welke juist bij complexe voetbalbe wegingen brood nodig is. Het is niet voor niets dat veel voetbalclubs overgaan tot het aantrekken van loop/hersteltrainers of zoals bij A.F.C. fysio Bas ter Hoeve en Michael Olivieira dat doen. De M.C. maakt bekend dat bij de senioren zaterdag 1 de fysio van dienst Swan Lee Tan door een ommezwaai in zijn carrière, is vervan gen door Steven Keverkamp. Deze 20 jarige student sportfysiothera- pie is gelouterd in het amateur voetbal en op zondagen te bewonderen als spits van voetbalclub TABA. De Medische Commissie: Lex Swaan (arts) tel. 06-53674434 Wim Crouwel (fysiotherapeut/voorzitter) tel. 06-51050940 mail: wim.crouwel@xs4all,nl Michael Olivieira (sporttherapeut A-selectie) 06-21278122 Co GroszeNipper (sportmasseur) tel. 06-44352970 Inloopspreekuur voor AFC-ers op woensdag voor de jeugd en senio ren tussen 17.00 - 18.30 uur door fysiotherapeuten van praktijk FYSIO&MORE of bel Marielle Marelis A J.Ernststraat 167 Amsterdam Bvt tel. 06- 24207849 22 september 2013: Haaglandia - AFC 2 - 5 Bij het begin van een nieuw seizoen vier (van de vijf) wedstrijden achter elkaar winnen met 10 doelpunten voor en 2 tegen, zo'n sei zoenstart maak je maar weinig mee. En dan te bedenken dat de eerste wedstrijd uit tegen het sterke De Treffers in Groesbeek in de 91ste minuut nog de stand 2-2 aangaf en in de "dying seconds" helaas toch nog werd verloren (3-2). In eerdere wedstrijden tegen Haaglandia heeft AFC in het verleden vaker goede resultaten geboekt. Ik herinner mij vorig seizoen op 30 september de thuiswedstrijd die door doelpunten van Sjoerd Jens, Bas Ent, weer Sjoerd Jens en Joshua Patrick (2x) met 5-0 gewonnen werd en op 28 oktober 2007 de zeer spectaculaire uitwedstrijd, 1-6! Doel punten van Tonny Cusell, Robert Gehring, Murat Böke, Sjoerd Jens (2x) en Laurens Samsom. Sjoerd en Laurens traden gisteren, 6 jaar later, opnieuw aan in de basis. Vol goede moed begonnen de circa 50 meegereisde AFC- supporters achter het 'vijandelijk' doel dan ook aan de wedstrijd. Ook bij Haag landia een tegenvallende publieke belangstelling en onder de toe schouwers bevond zich FC Groningen trainer-coach Erwin van der Looi. AFC startte zelfbewust en liet de bal in hoog tempo rondgaan en eigenlijk leek in de achtste minuut de wedstrijd al beslist. Captain Sjoerd Jens werd de diepte ingestuurd en op de rand van de 16 meter kwam hij in een heftige botsing met de doelman van Haaglandia. Het duurde enige minuten voor Sjoerd kon worden opgelapt en de doel man van Haaglandia kon vertrekken met een rode kaart. Routinier Mourad Mghizrat, die ooit in de eredivisie voor Sparta uitkwam, moest plaatsmaken voor een reserve doelman, Haaglandia moest met 10 man verder en Magid Jansen mocht zich vanaf de 16 meterlijn ontfermen over de toegekende vrije trap. Dat deed hij feil loos, 0-1 Daarna was er eigenlijk één team aan het voetballen. Ik noteerde: 18e minuut. Tim Wulffraat scoort. Doelpunt wordt wegens buitenspel afgekeurd. 25e minuut. Sjoerd Jens verschijnt na een mooie aanval opnieuw alleen voor de keeper. Hij probeert de keeper te omspelen hetgeen helaas mislukt. 30e minuut. Aanval over rechts wordt beslo ten met een mooie halfvolley van Sjoerd die door de keeper in de korte hoek wordt gestopt. 36° minuut. Sjoerd Jens passeert de keeper met een prachtige lob, een 100% doelpunt mits de linkerdoelpaal van Haaglandia de bal niet in de weg stond. Kortom AFC was duidelijk de bovenliggende partij maar in de 43c minuut krijgt Haaglandia een eerste mogelijkheid door een gemakke lijk door de scheidsrechter toegekende vrije trap vlak buiten het straf schopgebied (de heer Mandemakers floot verder een uitstekende wedstrijd), die dwars door de muur heen werd benut. Een dom per, in plaats van 0-3 werd het 1-1. Slechts enkele minuten later on dernam Tim Wulffraat een solo in het strafschopgebied van Haaglan dia en werd daarbij onderuitgehaald. Penalty, die door Magid Jansen onberispelijk werd ingeschoten, ruststand 1-2. Na de rust een heel ander wedstrijdbeeld. Een energiek spelend Haag landia zette AFC onder druk en het was eigenlijk niet te merken dat AFC met een man meer speelde. In de 63e minuut kreeg Haaglandia vanaf de linkerkant opnieuw een vrije trap, die in de verre hoek on houdbaar voor keeper Youssef werd ingekopt. Trainer Willem Leushuis besloot te wisselen. In het veld kwamen Mitchell Theuns en Joost Heij voor Duncan van Moll en Sjoerd Jens en even later Daan Sutorius voor Laurens Samsom en de drie wissels vielen fris in. Dat resulteerde dan ook in de 70c minuut in de 2-3, toen Tim Wulf fraat uit een corner van Enrico Patrick (zijn 6° doelpunt in de compe titie) kon binnentikken. Daarna ging Haaglandia op zoek naar de gelijkmaker en als gevolg van de daarbij ontstane ruimte achterin verscheen Enrico Patrick in de 80° minuut alleen voor de keeper, 2-4 en vijf minuten later scoorde Joost Heij na een mooie assist van Mit- chel Theuns de toch wel dikverdiende 2-5. Een prachtige uitslag en een zeer sterk spelende AFC-defensie o.l.v. de uitblinkende Magid Jansen. Door de gelijke spelen van ADO'20 en De Treffers bereikt AFC de 2e plaats, een compliment voor de spelersgroep en begeleiders. Het was trouwens "overall" een mooi weekend voor AFC. Het tweede won met 2-1 van JOS/Watergraafsmeer 2, de junioren A-l wonnen van Spijkenisse Al (ook 2-1) en de zaterdag 1 won van EVC met 1-0. Andere opvallende uitslagen AFC Cl-AZ Cl 0-0 en AFC Dl-Sparta Rotterdam Dl 1-1, Aalsmeer El-AFC El 1-9, AFC zat.2-Voorland 2 17-0 en AFC Klassieke Veteranen-Victoria 6-0. Hulde! De komende week staan er twee prachtige thuiswedstrijden van ons eerste elftal op het programma. Woensdag 25 september, aanvang 17.00 uur AFC-FC Groningen voor de tweede ronde van de KNVB-beker. De nummer twee van de Topklasse tegen de nummer zes van de Eredivisie. Ik zou niet ver baasd zijn als onze supersnelle Enrico Patrick en topscorer Tim Wulf fraat het de backs van FC Groningen Kappelhof ((met één F) en Bur nett (beiden uit de Ajax-jeugdopleiding) wel eens moeilijk zouden kunnen maken. KG. 25 september 2013: AFC - FC Groningen 0-2 (0-1) KNVB beker Vandaag de wedstrijd om de KNVB beker tegen het altijd lastige FC Groningen. Een Topklasser tegen een Eredivisionist, hoe zal dat uit gaan pakken? Aan de vooravond van dit treffen speelden een aantal BVO's tegen Topklassers en een aantal verrassende uitslagen mochten worden aangetekend. Zo won Capelle (2e in de zaterdag Topklasse) van Al- mere City (17e in de Jupiler League), dus dat is misschien niet echt een verrassing, maar de overwinningen van IJsselmeervogels (8e in zaterdag TK) tegen Helmond Sport (8C in JL) en zeer zeker Excelsior '31 (6C in zat TK) tegen Willem II (2e in JL) mag toch als een mooie prestatie worden gezien. Als wij het over niveauverschil hebben, dan zal dat er zeker zijn, maar het is de laatste jaren kleiner geworden en dat heeft natuurlijk te maken met het opkrikken van de teams in de Topklasse waarvan veel spelers tegenwoordig ook met contracten op zak lopen. Of het goed is voor het voetbal is maar de vraag, het rechterrijtje in de Jupiler League zal op lange termijn de dupe worden van dit beleid en

Schakels (clubbladen) | 2013 | | pagina 9