fös Scheidsrechterscommissie Medische commissie De Hamstrings van A.F.C. het verleden actief in het clubhuis bij onze pachter Frans Ris. Jan was op bezoek in Melbourne om de geboorte van zijn kleindochter Sienna mee te maken. Jan is nu dus een trotse grootvader, waarmee wij hem namens de AFC van harte gelukwensen. Met betrekking tot de politieke ontwikkelingen tussen het kabinet en de oppositie was in de Telegraaf van afgelopen zaterdag een verhaal opgenomen over een zakelijk schaduwkabinet. Bij dit uitgebreide verhaal was een foto opgenomen met een aantal ondernemers. Ook hier geldt weer mijn opmerking dat je leden van AFC overal tegen komt: als minister van familiebedrijven werd met foto genoemd Zilveren Ploeger Benno Leeser van ons AFC Vriendelijk bedrijf Gassan Diamonds. Ons lid van verdienste. AFC-Ridder, Nobelprijswinnaar in 1986 en mijn tweelingbroer Hans de Bie vierde op 25 september jl. zijn 50-jarig huwelijksfeest. Namens de AFC wensen wij hem samen met echtgenote Louisa nog vele gelukkige en gezonde jaren. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg: Henk Steinvoorte (14/10) - Lid van Verdienste en AFC-Ridder Jaap Draisma (16/10 - 70 jaar) - Hans Coorengel (16/10) - Barry v.d. Glas (17/10) - Erelid, AFC-Ridder en Nobelprijswinnaar (1992) Rob Duis (18/10 - 77 jaar jong) - Tom Egbers (18/10) - Ernst Bou- man (22/10) - Fred Berrier (23/10 - 65 jaar) - Lid van Verdienste, AFC-Ridder en Nobelprijswinnaar (1986), mijn tweelingbroer Hans de Bie (24/10 -77 jaar jong) - Fred Gehring (26/10) - Rein Akkerman Jr. (27/10) - Philip Vischjager (27/10) -Theo Janssen (31/10) -Dick Visser (31/10) - AFC-Ridder Henk v.d. Bergh (6/11) - Lars Boering (7/11) - Michael Kinsbergen (10/11) - AFC-Ridder Michael Kahn (13/11) - Marcel v.d. Meent (13/11)- AFC-Ridder Henk de Groot (15/11-85 jaar jong) -Erelid, AFC-Ridder, Nobel prijswinnaar (1964) en Oud-voorzitter Rein Akkerman (15/11 - 83 jaar jong). Aan al deze jarigen onze welgemeende gelukwensen. Johan de Bie Naschrift redactie: als tweelingbroer Hans de Bie jarig is, moet volgens Bartje ook Johan jarig zijn. Alvast van harte gefeliciteerd Johan! Buitenspel Interpretatie spelregels en richtlijnen voor scheidsrechters, ass. scheidsrechters en spelers. "Voordeel trekken uit de buitenspelpositie" betekent het spelen aanraken) van de bal. 1) die terugkomt van, of van richting wordt veranderd door, de doel paal, doellat of een tegenstander, terwijl hij zich in buitenspelpositie bevond: buitenspel! 2) die terugkomt van, van richting wordt veranderd door, of naar hem gespeeld wordt door, een tegenstander die een bewuste redding maakt, terwijl hij zich in buitenspelpositie bevond: buitenspel! Een speler die zich in buitenspelpositie bevindt en die de bal ontvangt van een tegenstander die de bal bewust speelt (behalve bij het maken van een redding), wordt niet beschouwd als een speler die voordeel trekt: geen buitenspel! Scheidsrechter bij de jongste jeugd De voetbalcompetitie is weer in volle gang, ook voor onze jonge voetballertjes. Hoe zorg je er voor als scheidsrechter dat een pupil- lenwedstrijd goed kan verlopen? 1) Neem het altijd serieus en bereid je goed voor, en kies voor een passende outfit. Zorg voor een tossmunt, pen of potlood en een horlo ge/stopwatch. Vul het wedstrijdformulier juist in en vergeet je fluitje niet. 16 oktober 2013 92e jaargang nr. 3 2) Plezier staat voorop. Voor de spelertjes is die ochtend hun hoog tepunt van de week. Stimuleer hun enthousiasme, ze moeten hun energie kwijt. 3) Verplaats je in hun wereld. Beginnende voetballertjes willen plezier hebben. Opzettelijke overtredingen maken ze niet. Fluit pas als het echt nodig is. Je bent immers ook begeleider van twee jonge groepen kinderen die een leuke ochtend willen hebben. 4) Wees duidelijk bij een overtreding en vertel kort wat er verkeerd ging. Geef duidelijk de richting aan en welk team recht heeft op de bal. 5) Ben fit en scherp en volg het spel van dichtbij. Mis geen belang rijke momenten. Houd contact met de grensrechters. 6) Treed op bij onsportief gedrag. Een tijdstraf van vijf minuten werkt positief. 7) Hou al te fanatieke ouders en coaches in toom. Wijs ze op hun verantwoordelijkheid achter de afrastering van het veld. Ga niet in discussie. Bron: samenvatting uit NRC geschreven door Steven Verseput. Semitendinosis Semimembranosis Biceps femoris Normaal een trio van staal Dat ze bij Kees Gehring's Acceleratiedrift Konden knappen als takken Leek mij vrij paradoxaal Wim Crouwel (vrij: naar Cornelis 2013) Musculaire overbelasting, of anders gezegd een veel te korte herstel- tijd na inspanning of blessure, maar ook het andere uiterste, een fi nancieel belang waardoor topsporters de grens van belastbaarheid nodeloos verleggen. Zie Ajax, met acht spier geblesseerden, Barcelo na met zes, waaronder topspeler en veelverdiener Messi. Dan komt ons vlaggenschip A.F.C. er met slechts één gedupeerde er nog goed vanaf. Okay, acht keer trainen bij de superprofs of driemaal in de week bij onze Topamateurs geeft natuurlijk het verschil aan, echter belasting/belastbaarheid blijft hetzelfde. Dus chapeau voor onze top- medische dienst!! Een voetballer zet aan voor een sprintje of doet een sprong en plotse ling grijpt hij met één hand naar de achterkant van zijn dijbeen en zijn gezicht verraadt onmiddellijk dat het mis is. Een lichte krampaanval is vaak al de voorbode. Kramp wordt vaak onderschat, terwijl je het als een bijna-blessure moet zien. En als je vervolgens ineens moet aanzetten kan het mis gaan. De Hamstring bestaat uit drie grote vlezige spieren, welke vanaf het zitbeen( tuber ischium) naar de achterzijde aan de knie verlopen. De meeste inscheu ringen ontstaan in de overgang van spier naar eindpees nabij het zitbeen. De juiste handeling is; direct staken van verdere actie, ijs- kompressen en een drukbandage gedurende 24 uur waarna voorzich tig rek- en spierversterkende oefeningen binnen de pijngrens zijn aan te bevelen. Dat juist voetballers veel worden getroffen heeft te maken met de aard van deze sport, namelijk een explosieve krachttoename bij een sprint. Maar we zien het juist ook na eenzijdige krachttraining van de onderste extremiteit. Het voetbalspel is sneller geworden, er worden ook steeds meer wed strijden gespeeld waardoor de noodzakelijke herstelfase steeds korter 6

Schakels (clubbladen) | 2013 | | pagina 6