i* MIXED PICKLES rM jy 4 4 T 4 4 4beursklok 4 v A. 4 4 1 4 4 4 4 4 4 4 4 18 september 2013 92e jaargang nr. 2 ingelegd door Willem (Pirn) Adriaansz (sinds 1976 nr. 369) vv.adriaansz@ziggo.nl CITAAT "Al ben ik wel eens uitgegleden - omdat een mens zich soms verkijkt - ik ben bepaald niet ontevreden met wat ik nimmer heb bereikt (Pim Pelaer, Nederlands croniqueur, 20-ste en 21-ste eeuw). NABIJ VERLEDEN j u Toen destijds Pickelaars pensioen zich aandiende vond hij het tijd worden een vak te leren. Hij volgde een gedegen cursus boekbinden. Daarmee startte hij zijn Uitgeverij 't Uilskuiken, die enige duizenden boeken sleet bij poëzielezingen in Nederland en daarbuiten. Hij heeft daarmee met bij AFC aan de weg getimmerd, als zijnde gescheiden werelden. Wel heeft hij voor het AFC archief inmiddels meer dan 25 jaargangen Schake s ingebonden en zo linkt hij toch ook nog een beetje aan het archief, dat hij ooit met moeite van de grond kreeg. Het verleden was immers al in 4 jubileumboeken vastgelegd, er was geen plek voor in het clubhuis en bovendien geen archiefcommissie; aldus vond men. Terugkijkend heeft 4 Pickelaar heel wat voor de kiezen gehad. De beoogde (en veroverde) archiefruimte was aanvankelijke een niet gebruikte scheidsrechters kleedkamer. Toen het archief er tenslotte was ingetrokken (zeg maar min of meer gekraakt) werd de ruimte met sleutels in onbekende handen T mede gebruikt door klussende AFC-ers om hout te zagen; dat gaf dan geen stof in de achterzaal. En na diners werd het vuile serviesgoed er door 2 vroegere pachters gewoon gestald. Voor een openbaar Kerstdiner werden er zelfs 5 drijfnatte kerstbomen m gedeponeerd! Pickelaar - 4 ogenschijnlijk de rust zelf - was razend! Maar de tijden veranderden. Het AFC archief wordt professioneel beheerd, veel gebruikt en het geniet 4 van het huidige bestuur ondersteuning voor een ver gaande digitalisering. Het AFC verleden wordt nu algemeen aanvaard naderbij gebracht. 4 OVER DE TOP J 4 pickeiaar zag alle recente wedstrijden van onze hoofdmacht. AFC - UNA (Uitspanning Na Arbeid), uit Veldhoven, leverde behalve een 1 -0 zege 2 3 punten op en dat was de derde keer op rij. Sponsoring: op zich niets mis mee, maar de sponsornaam Brinvast koppelen aan de clubnaam is wat 4 Pickelaar betreft een stap te ver. 4 Haaglandia - AFC leverde als vaak eerder veel goals op en de 2-5 eindstand paste in dat beeld. Hoofdsponsor Winston Amusement Centrum is 4 weliswaar niet aan de clubnaam verbonden maar wel dominant aanwezig. Matchfixing lijkt gelukkig niet aan de orde. Haaglandia had geen 4 concurrentie van ADO Den Haag. maar trok toch nauwelijks publiek. Een globale telling leverde het bewijs op, dat het aantal reclameborden het 2 aantal toeschouwers duidelijk overtrof. 2 AFC-Leonidas (Rotterdam/Hillegersberg) kwam ruim een kwartier voor het einde op 1-2; de nieuwe topklasser opereert verbazingwekkend sterk. 4 Pickelaar vroeg een bestuurder hoe de naam RKSV Leonidas zich verhoudt tot de klassieke Spartaanse koning Leonidas, die het grote Perzische 4 leger van Xerxes versloeg. Die verhouding bleek er niet meer te zijn. Leonidas is niet meer RK, ondanks de naam. 4 Pickelaar, neus in verband, had het clubhuis op een schoen en een slof betreden. Nee, hij had niet gevochten. De neus had een klein medisch 1 2 ingreepje gehad en bij het knippen van een kleine teennagel aan de rechter voet had hij per ongeluk een stukje teen mee geknipt. Hij geeft er de h 2 voorkeur aan dit rechtstreeks aan zijn lezers te melden. F 4 Chabab - AFC (1-5) op het DWS terrein werd alsnog een opmerkelijke uitslag na de 1-0 binnen 2 minuten. Chabab-kleding: geel shirt, zwarte A 4 broek en gele kousen. Kan iemand Pickelaar uitleggen waarom AFC als zo vaak onnodig speelt in blauw shirt, witte broek en blauwe kousen? K 4 Wat is er mis met ons rood/zwart? De ruime zege op Chabab (betekent jongeren) bleek achteraf niet de enige onverwachte uitslag. Leonidas en p 4oe Treffers hielden elkaar op 0-0 en leverden dus ieder 2 punten in. Dat deden met 1-1 ook HSC'21 en EVV. ADO'20 en HBS lieten elk zelfs h punten liggen, waardoor AFC (gedeeld tweede/derde) plotseling op slechts 4 punten afstand kwam van koploper Leonidas. Het kan verkeren. Z 4PAARDENBURG 4 Het fameuze restaurant Paardenburg te Ouderkerk a/d Amstel meldde zich als AFC vriendelijk bedrijf en bood onze Commissie Commerciële K 4 Zaken op 19 september j.l. een lunch aan, tevens voor enige andere nieuwe vriendelijke bedrijven. Pickelaar werd mede uitgenodigd en repte zich C 2 naar de Paardenburg, die hij 79 jaar geleden als 10 jarig jongetje voor het eerst bezocht met twee vriendjes van gelijke leeftijd. Amsterdam zuid C 2hield destijds op bij de Kennedylaan van nu en de jonge vriendjes woonden nabij het huidige Okura Hotel. Op een zondagmiddag liepen zij, F 4begeleid door één van de vaders, langs de westzijde van de Amstel naar de Paardenburg. Na een glaasje priklimonade werd de weg terug N 4 vervolgd aan de overzijde van de Amstel. Een pontje zorgde tegenover het de Mirandabad weer voor de oversteek. Toch een tippel van tweemaal H 48 kilometer. Na de oorlog kwam uw tegenwoordige Pickelaar er in een strenge winter eens op de schaats terug en hij dronk er - jawel - het eerste te Zhartverwarmende jonge borreltje van zijn leven. Begin jaren zestig prikte hij er met Pickelaarse ook wel eens een vorkje. En nu, in 2013, zat hij er H Imet goed in het pak zittende jonge zakenlieden, wier grootouders nog geboren moesten worden toen hij als 10 jarige (die wel al weet had van V 4AFC) zijn entree maakte in de Paardenburg. Daarmee viel hij zijn jonge mede aanwezigen uiteraard niet lastig, maar achteraf wil hij er nog wel 4 van weten. Terzijde: de lunch was van grote klasse! Jüe begeleidende vader van een van die toenmalige vriendjes was een man met prachtige verhalen en de nog niet wetende pre-pickelaar liep graag, 2dorstend naar kennis, samen op met die alwetende man. Hoe het ter sprake kwam is niet meer te achterhalen, maar één verhaal ging onderweg 4over de vierkante beurstoren aan het Damrak, waarop aan twee zijden de spreuken Beidt uw tijd en Duur uw uur te lezen zijn. Volgens de man O 4met kennis stonden aan de twee andere zijden eveneens spreuken: Mijdt de meid en Pis niet mis. Het kind in Pickelaar was weliswaar ^grootgebracht met de wetenschap, dat grote mensen nooit logen, maar zijn twijfel was niettemin groot. Stiekem liep hij kort daarop naar de fi'^beurstoren, waarop hij die spreuken niet aantrof. Het was zijn eerste schokkende ervaring met de leugen van een volwassene. Inmiddels heelt hij H Tgeleerd die te rangschikken onder de noemer Dichtung und Wahrheit. 4BUURMAN BELG T J 4Bij toeval stiet Pickelaar op een TV uitzending van de Belgische bekervoetbalwedstrijd Oudenaarde - Club Brugge (0-1). In de competitie speelt K 4oudenaarde een klasje lager, maar ook in België is dat voor de beker (die nog ver weg was) geen bezwaar; er werd wel al gesproken van de ^éénzestiende bekerfinale. Pickelaar wijdt er een pickeltje aan omdat Oudenaarde helemaal in de klaarblijkelijke clubkleur geel aantrad (shirt, 2broek en kousen) en daarop doet reclame in het zwart het goed. Die was dan ook rijkelijk aanwezig. Zelfs onderaan de achterkant van de shirts 4(uit de broek) las Pickelaar de hem onbekende merknamen Black en Hole, maar daar bleef het niet bij, want al wapperend werd op de zitvlakken 4zeg maar de konten) de tekst Ars vrijgegeven. Dat betekent niet alleen kunst, maar kan ook duiden op het afvoerkanaal van fysiek menselijk 4functioneren Zelden is Pickelaar zo in afleidende twijfel geraakt, dat het volgen van een eenvoudig potje voetbal er danig onder had te lijden. 24

Schakels (clubbladen) | 2013 | | pagina 24