t f v 3 16 oktober 2013 92e jaargang nr. 3 De wedstrijd ging in hoog tempo heen en weer en er werd door beide ploegen goed en verzorgd gevoetbald. In de 33e minuut wist Marien Willemsen met een mooie passeerbeweging 2 spelers te ontwijken en Tim Wulffraat op maat aan te spelen die op zijn beurt een perfect hard aangesneden voorzet wist af te leveren waar Sjoerd Jens tegenaan liep en met de binnenkant schoen de bal binnentikte voor de verbouwe reerde keeper Homoet van Leonidas, een prachtdoelpunt. Alles leek erop dat AFC met een 1-0 voorsprong de rust zou bereiken, maar in de 45c minuut werd er matig uitverdedigd en kon Leonidas wat gelukkig de 1-1 aantekenen. Zo gingen de ploegen de kleedkamer is, maar zo net voor rust een doelpuntje, dat is voor de tegenstander lekker thee drinken. De 2e helft leek op de eerste. Een goed voetballend Leonidas probeer de het keer op keer, maar wist niet echt gevaarlijk te worden. AFC werd beter en dat is dan weer een voetbalwet, hij valt aan de andere kant. Een strakke pass over 60 meter van Patrick Stolk wist de links buiten te bereiken die op zijn beurt Zimmerman wist aan te spelen die de bal over onze keeper wist te chippen.1 -2. Jammer, maar je voelde dat dit zou kunnen gebeuren. Willem Leus huis gooide de boel om (Ronny van Es en Joost Heij erbij) en maar liefst 4 spitsen streden om in ieder geval de gelijkmaker aan te laten tekenen. Vrije trap van Geoffrey Galata, schot van zijkant op de lat van Marien Willemsen en 2 dotten van kansen voor Joost Heij, maar helaas, hij ging er niet in. Op basis van de kansen was een gelijk spel wel terecht geweest, maar dit was tot op heden wel het beste en meest uitgebalanceerde team waar wij tegen hadden gespeeld en deze ploeg gaat hoge ogen gooien in de Topklasse dit seizoen. Waar zij al 6 overwinningen hebben, moeten wij het doen met 12 punten op plek 4, een prima plek, maar de staf en haar spelers hebben ambitie en kunnen dit as zondag laten zien uit tegen Chabab en dan de 13° thuis tegen het sterke ADO '20. Ronald Koster Opstelling: El Abdallaoui, Willemsen, Galata, Moelee (van Es), Samsom, Theuns (Meulemans), Kluin, Jens, Jansen, E. Patrick (Heij), Wulffraat 6 oktober 2013: FC Chabab - AFC 1-5 AFC speelt tegen Chabab onder tromgeroffel de pannen van het dak Het is heerlijk voetbalweer vandaag. De stadsderby tegen FC Chabab is zonovergoten en gaat ons meer duidelijkheid brengen over waar ons aller eerste staat na het nipte, tikkeltje onnodige verlies tegen koploper Leonidas. Maar voordat de reis naar de nieuwe thuisbasis van Chabab wordt aangevangen eerst nog even naar ons mooie sportpark waar om 11.00 uur de wedstrijd van het tweede tegen Hoogland op het programma staat. Kijkend naar de ranglijst een niet al te zware tegenstander voor de getalenteerde selectie van trainer Joey van Leijenhorst, maar dat zou je aan de ruststand (0-0) niet zeggen. Gelukkig wordt in de twee de helft het grote veldoverwicht omgezet in doelpunten en wordt uiteindelijk nog ruim met 4-0 gewonnen. De eerste punten zijn van daag dus binnen, nog 3 punten te gaan op sportpark Spieringhorn, dat wij zo goed kennen van de vele duels met DWS in het verleden. Het is gezellig druk rondom het hoofdveld en er is een hoop geluid, voornamelijk verspreid door een groep trommelaars. Onder de toe schouwers ook de F 3's van DWS en AFC, die er net een voorwed strijd hebben opzitten. Dat verhindert deze pupillen niet om in de erehaag hun wedstrijd met veel enthousiasme verbaal voort te zetten. Om half drie is het dan zo ver. De wedstrijd tussen de nummers vier (AFC) en acht (FC Chabab) kan beginnen. 3 Punten scheiden beide teams. Bij winst komt Chabab gelijk, bij verlies slaat AFC een duide lijk gat en doet nog steeds in de kopgroep mee. Hoewel AFC afgelopen seizoen op sportpark Riekerhaven nog met 1 - 2 won ligt een zege vandaag niet direct voor de hand. Chabab is thuis een geduchte tegenstander, zoals uit alle andere ontmoetingen tussen Chabab en AFC blijkt. Bovendien boekte de ploeg van trainer Alami Ahannach dit seizoen thuis de maximale score tegen Juliana'31, WKE en HBS. In tegenstelling tot de verwachtingen is het nieuwe hoofdveld Cahbab behoorlijk bespeelbar en gaat de bal in hoog tempo heen en weer. Al in de eerste minuten wordt duidelijk dat beide teams de aanval niet schuwen. Deze houding levert Chabab direct succes op. Een actie van Geoffrey Verwey (afkomstig van IJsselmeervogels) op rechts leidt tot veel verwarring in de AFC-defensie. Na een droog schot van Meivin Grootfaam (ex Telstar) staat het al na 3 minuten 1-0 voor de thuis ploeg. Een 'wake up call' van jewelste, die zeer wel besteed is aan de dit keer in het blauw wit uitgedoste Reds. HÊiÉiiËiü AFC is, zoveel is duidelijk, niet geïntimideerd door deze tegenslag en gaat er voor. De vleugels worden goed benut en er is veel beweging. In de 16e minuut volgt de beloning na een fraaie voorzet van Enrico Patrick, die door Joost Heij steenhard achter keeper Rinaldo O'Neil (ooit in de B 1 van AFC actief) wordt gekopt. 1-1 dus en er is weer van alles mogelijk. In deze fase klopt Chabab nog uitdrukkelijk op de deur, maar onze defensie is, zoals gebruikelijk dit seizoen, een moeilijk te nemen hindernis. Keeper Youssef el Abdallaoui hoeft zijn talenten dan ook niet aan te spreken tegen zijn oude vereniging. Voor het doel van Chabab is het daarentegen af en toe brand gevaarlijk. Met name Tim Wulffraat laat zich maar moeilijk afstoppen. In de 25e minuut roept alles wat AFC is om een penalty als Tim in het strafschopgebied gevloerd wordt. Maar scheidsrechter ten Hom oord eelt anders. In de 32e minuut legt ten Horn de bal wél op de stip als Tim weer tegen de grond gaat. Van een overtreding lijkt veel minder sprake, mogelijk telt de scheidsrechter de 2 voorvallen op. Chabab is zicht baar niet blij met deze beslissing en na enig gedoe schiet Magid Jansen onder forse druk de bal onhoudbaar in de hoek. Met een 'Lang zal hij leven...' bedanken de AFC-supporters de eerder dit weekend jarige vice-captain. 1-2 en met deze stand wordt ook de rust bereikt. Na de thee zijn de verwachtingen in beide kampen hoog gespannen. De Chabab aanhang hoopt vurig op de gelijkmaker en meer. Onze aanhang heeft veel vertrouwen in de defensieve kracht van Marien Willemsen, Geoffreij Galata, Magid Jansen en Guido Moelee en de goede vorm van onze spitsen. <1 1 UI 15

Schakels (clubbladen) | 2013 | | pagina 15