Scheidsrechterscommissie Medische commissie 12 juni 2013 91e jaargang nr. 10 Insmeren die handel!? Hans Elias fluit laatste wedstrijd Zondag 12 mei floot Hans Elias zijn laatste wedstrijd als clubscheids- rechter van AFC. Bijna een kwart eeuw(!) floot Hans op de zondagmiddag één van onze senioren teams. Dat deed hij bijna zonder onderbreking, plichtsgetrouw en op geheel eigen wijze. Opvallend was tijdens zijn carrière dat hij praktisch nooit last had van ernstige incidenten tijdens 'zijn' wedstrijden. Ook op de zondagen dat hij present was voor de perstafel, floot Hans daarvoor zijn wedstrijdje. Na afloop van zijn laatste match vormden de spelers van AFC 11 en KDO 8 een erehaagt, waarna hij zich onder luid getoeter voor de laatste keer richting kleedkamer begaf. Ondertekening van zijn laatste wedstrijdformulier Na de verplichte administratie aan de wedstrijdtafel trakteerde de scheidsrechterscommissie in de bestuurskamer Hans op een drankje en beloonde hem met een passende oorkonde als dank voor zijn vele verdiensten voor onze AFC. Oorkonde verleend door AFC Scheidsrechterscommissie Voor zijn inzet als speler in de recreatieteams en later als clubscheids- rechter zijn wij hem dankbaar ook namens alle door hem gefloten elftallen. Gelukkig blijft Hans zijn andere veelzijdige vrijwilligerswerk voor AFC voortzetten. AFC Scheidsrechterscommissie i sy f) De competitie is gespeeld, en A.F.C. zal na een zeer wisselvallig seizoen wederom in de Topklasse uitkomen. Een plaats bij de hoogste amateurs waar niemand meer omheen kan! De toernooien staan voor de deur, dus breekt de vakantie aan. Zomervakantie, ondanks cola en chips binnen handbereik blijkt zelfs in het gehele betaalde voetbal een voedingadvies te circuleren. De Medische Commissie vaart graag mee op moderne inzichten en advi seert onze Topamateurs dit mogelijk op te volgen. Door regelmatig iets te eten voorkom je datje opeens heel veel trek krijgt en gaat zitten 'snaaien". Tips om regelmatig te eten zijn: altijd ontbijten als je uit bed komt, al is het pas laat in de ochtend. neem na elke 3 tot 4 uur iets te eten wat wel gezond is. Gezonde tussendoortjes zijn: biscuits als Liga of Sultana, ontbijt koek, eierkoek, krentenbol, rijstwafel, lange vingers, crackers(evt. belegd), muesli- of sportrepen, vruchtenyoghurt, kwark, alle soorten vers fruit of fruitshakes, een soepje, gedroogd fruit zoals rozijnen en vijgen, rijstcrackers, zoute Japanse mix of vruchtenvlaai. Het is vakantie, dus weinig beweging en veel suikers: herken jij je daarin, dan sla je deze energie op in vet (love-handles rondom je buik). Veel suikers bevind zich in frisdranken en siropen, maar ook in te zoete "sport"drankjes, alle soorten snoep en te veel enkelvoudige suiker in thee en koffie. Wil je toch even vetbekken, miniseer dit tot maximaal twee keer per week. Dit is beter dan elke dag een beetje. Te vette happen zijn: croissants, donut, broodje kroket, saucijzenbroodje, pizzapunt, hot- dog, bapao broodje, gevulde koek, sprits, glacé- en cocuskoeken, snoep met chocola, alle soorten chips, frites met mayo maar zeker ook de frikandel. Dus niet doen. Gezonde shake voor 2 personen: Doe een geheel bakje aardbeien of een mix van rood fruit in een blender, voeg een scheut magere yoghurt en spa rood toe. Laat geheel 1 minuut draaien en schenk de mix in twee grote glazen. Gezondheid! Over gezondheid gesproken. Geniet van de zon, maar zorg datje niet verbrandt. Denk daarom op tijd aan zonbescherming en help anderen eraan te denken. Tip: Smeer de onbedekte huid minimaal met een factor 30 in, ga niet uitgebreid in de zon tussen 12.00 en 15.00 uur, draag een hoofddeksel en ga zeker uit de zon als je huid vreemd reageert met uitslag, jeuk of erg snelle verbranding, (zie: verstandig zonnen bij K.W.F. Kankerbe strijding) Je zult zien dat op de eerste training na je vakantie de trainer verbaasd zal zijn en een basisplaats is gegarandeerd enmisschien eindigt A.F.C. dan wel bij de eerste drie!!?? De Medische Commissie: Lex Swaan arts, Co Grosze nipper, Wim Crouwel fysio mail: wim.crouwel@xs4all.nl. Michael Olivieira, Dennis Schroder, Jan Loenen, Mariëlle Marelis, Aukje Spoelstra, Floor Monas, Maxime Groenewegen en Swan Lee Tan wenst de gehele A.F.C. familie een fijne zomervakantie en gezond weer terug. 31

Schakels (clubbladen) | 2013 | | pagina 31