AFC s "Bie"-zonderheden Voor de leden van onze vereniging was de 12e mei jl. een dag van opluchting door de handhaving van ons le elftal in de Topklasse. Na een week daarvoor de uitwedstrijd in Emmen tegen WKE met 3-0 te hebben gewonnen werden in het laatste speelweekend onze vrienden van HBS met 3-1 verslagen. Na een moeilijk seizoen was er vreugde en blijven wij dus spelen in de hoogste afdeling van het amateurvoet bal. Hulde aan onze nieuwe trainer Maarten Stekelenburg en zijn assistent Said Moumane, uiteraard aan leider Henk Bijlsma en onze selectie. In de sportbijlage van de Telegraaf werd bescheiden mel ding gemaakt van de handhaving. De sportredactie van Het Parool plaatste zoals dit seizoen gebruikelijk weer een negatief artikel met een walgelijke misplaatste kop. Zoals ik de afgelopen weken al eerder opmerkte denk ik dat bij deze krant de vlag was uitgestoken als de AFC was gedegradeerd. Zeer teleurstellend van een Amsterdamse krant over de oudste club in Amsterdam. Inmiddels is er een soap ontstaan door een aantal vreemde beslissin gen van de KNVB. Moesten in het verleden kampioenen in de Top klasse voldoen aan vele verplichtingen bij een eventuele overgang naar de zieltogende Jupiler League, in welke afdeling ieder jaar weer clubs tijdens het voetbalseizoen door faillissement moeten stoppen. Thans heeft de KNVB de beslissing genomen om de kampi oen te laten promoveren. Wij gunnen deze kampioen Achilles '29 deze terechte promotie. Om een nog vreemdere beslissing te nemen wordt de Jupiler League aangevuld met de beloftenteams van Ajax, PSV en FC Twente. Na een aantal jaren geleden te zijn overgegaan naar een landelijke Topklasse (doorgedrukt door het toenmalige bestuurslid Henk Kessler) naar mijn mening wederom een bewijs dat er maar weinig naar de mening van de top amateurs meer wordt geluisterd. Op zaterdag 4 mei jl. waren zoals de laatste jaren gebruikelijk weer een aantal getrouwe leden van onze vereniging in de namiddag naar Goed Genoeg gekomen voor de jaarlijkse Dodenherdenking. Voorzit ter Machiel van der Woude en ACC-voorzitter Guido Dukker legden een krans ter nagedachtenis aan de omgekomen leden tijdens de Tweede Wereldoorlog en in Indonesië. Voor de toespraak van onze voorzitter verwijs ik u naar de website van onze vereniging. Op woensdag 8 mei jl. vond op Goed Genoeg de jaarlijkse wedstrijd plaats tussen het voormalige FC Amsterdam (de Lieverdjes) en de AFC Veteranen 3 Vanwege de weersomstandigheden werd de wed strijd na 10 minuten in de 2e helft met een stand van 1-0 (goal van Ward de Witt) voor onze veteren gestaakt, waarna gezamenlijk in ons clubhuis werd genoten van een diner verzorgd door Frans Ris. Op dinsdagavond 28 mei jl. vond weer de jaarlijkse wedstrijd plaats tussen de Gouden Ballen en het huidige eerste elftal. Het Gouden Ballenteam werd samengesteld door Robert Gehring en Frank Keijzer en de wedstrijd eindigde in een 6-3 overwinning van ons huidige eerste elftal. Tijdens deze avond werd uitgebreid afscheid genomen van de vertrekkende spelers en maakte voorzitter Machiel van der Woude bekend dat tot speler van het seizoen 2012-2013 was benoemd keeper Kerwin Hartman. Op onze website is een verslag opgenomen van deze jaarlijkse traditionele bijeenkomst. Voorzitter Machiel van der Woude is op 6 juni jl. onderscheiden met de Penning Sportraad Amsterdam 2013. Deze prijs wordt toegekend aan een sportbestuurder, die zich zowel in sportief-als maatschappelijk opzicht zeer verdienstelijk heeft gemaakt voor Amsterdam. Voor een uitgebreide informatie verwijs ik u naar onze website. Namens de AFC onze hartelijke gelukwensen aan Machiel. 12 juni 2013 91e jaargang nr. 10 De vorige week was er in de media alle aandacht voor de actie Alpe d'HuZes, waarbij een bedrag van 25 miljoen werd gescoord voor het onderzoek naar kanker. Vice-voorzitter Ad Westerhof was met zijn bedrijf Troostwijk (AFC Vriendelijk) met twee teams deelnemer, terwijl ons bestuurslid en voorzitter van onze jeugdcommissie Brian Speelman meereed als deelnemer. Namens de AFC onze bewonde ring voor beiden. Andere leden van onze club als deelnemer zijn mij helaas niet bekend. In de sportpagina van Het Parool d.d. vrijdag 31 mei jl. werd uitge breid aandacht gegeven aan de activiteiten in de cricketsport van onze AFC-Ridder Duco Ohm. Duco is de voorzitter van het genoot schap SGS (Still Going Strong), daarnaast topscheidsrechter en heeft in de afgelopen decennia 666 wedstrijden geleid. Het inter view is te lezen op de website van onze dochter de ACC. Ons lid van Verdienste en Zilveren Ploeger Hans Mulder verblijft nog steeds in het ziekenhuis voor het ondergaan van diverse medische behandelingen met betrekking tot zijn heup. Eventuele bezoeken gaarne in overleg met zijn echtgenote Betty. Namens de AFC wen sen wij hem beterschap. Onze oud-jeugdspeler Dwight Tiendalli is door bondscoach Louis van Gaal opgeroepen voor de selectie van Oranje. Daarnaast zijn onze oud-jeugdspelers Daley Blind en Florian Josefzoon opgeroe pen om in Jong Oranje te spelen bij de EK-wedstrijden in Israel. Namens de AFC wensen wij deze voetballers veel succes en wordt weer aangetoond dat onze club een goede opleiding geeft. Zilveren Ploeger en Nobelprijswinnaar (2010) Andre Wijnand verbleef in de Bergman Kliniek in Naarden voor het ondergaan van een herniaoperatie. Inmiddels mocht ik hem via de telefoon weer spreken en toonde hij zich erg enthousiast. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel. Onze vroegere Selectiespeler en Gouden Baller Aschwin de Bruijn was zo ongelukkig om tijdens de recente wedstrijd van de Gouden Ballen een forse blessure op te lopen en is inmiddels geopereerd. Namens de AFC wensen wij hem veel sterkte met onze wensen voor spoedig herstel. Onze voormalige trainer van ons eerste elftal Cor ten Bosch is voor het seizoen 2013-2014 benoemd tot trainer van de FC Breukelen. Namens onze vereniging wensen wij Cor daar veel succes. Oud-international en in het verleden een aantal jaren trainer bij onze AFC Stanley Menzo en nog steeds lid, is benoemd tot trainer coach van Lierse SK in België. Ook hem wensen wij uiteraard namens onze vereniging veel succes in het komende seizoen in de competitie van onze zuiderburen. Via AFC-Ridder Ben Slaap vernam ik dat onze oud-speler en ex- captain Nico van Til, drager van de Gouden Bal, reeds enige tijd helaas problemen heeft met zijn gezondheid. Hij lijdt aan Alzheimer en Parkinson en wordt liefdevol verzorgd door zijn vrouw Leni. Bij de bezoeken wordt er veel over vroeger gesproken. Leni zou het erg op prijs stellen als AFCers, die vroeger samen met Nico hebben gevoetbald en natuurlijk ook andere clubgenoten hem eens een kaart je zouden willen sturen. Zijn adres is Nico van Til, Vlierstraat 26, 1171 JX Badhoevedorp. De AFC zend hem hierbij de AFC groeten Op zaterdag 1 juni jl. werd door de jeugdcommissie met vele vrij willigers de jaarlijkse Mini-WK georganiseerd. Op onze website kunt u een verslag lezen van deze zeer geslaagde happening. Namens de AFC onze dank en bewondering voor onze jeugdcommissie en alle medewerkers. Ons lid van Verdienste, AFC-Ridder en AFC-Nobelprijswinnaar Peter Roosenschoon dient een aantal medische behandelingen te ondergaan. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel. Op woensdag 29 mei jl. werd op initiatief van penningmeester Benno Honsdrecht een afsluitingsavond gehouden voor de commis sieleden. Op onze website kunt u hierover een verslag lezen. Ons lid van Verdienste, AFC-Ridder en oud-bestuurs- en commis sielid Hans de Wijs bereikt op 15 juni a.s. de leeftijd van 80 jaar jong. Hans werd in 1944 lid van onze AFC en werd in 1986 vanwege zijn vele verdiensten voor de club benoemd tot Lid van Verdienste. Hans is nog steeds actief als lid van de Archiefcommissie. Namens de AFC wensen wij hem nog vele gelukkige en gezonde jaren. Ons Zaterdag 1-team onder leiding van trainer Wessel Colijn en leider Tim de Groot hebben na de teleurstellende lc helft van de competitie na de winterstop een fantastische 2e helft met veel over- 26

Schakels (clubbladen) | 2013 | | pagina 26