1 mei 2013 91e jaargang nr. 9 21 april 2013: EW - AFC 1 - 2 Door glansrijke overwinning in Echt is AFC weer terug aan het front Fantastisch! Na de thuiszege tegen De Treffers wéér gewonnen. En nog wel in Echt, van een lastige tegenstander waarvan AFC nog nooit gewonnen had. Wéér door een doelpunt van Magid Jansen, nu niet langs de muur zoals tegen De Treffers maar vanaf de elfmeter stip. Het was tegen EVV een kraker van jewelste, met alles erop en eraan, die AFC aan het eind perspectief bood om zich toch te handhaven in de Topklasse. Vooraf is al duidelijk dat The Reds in Echt een zware middag tege moet gaan. EVV won de laatste 3 thuiswedstrijden, heeft een bijna niet nemen defensie en de supergevaarlijke spits Jeroen Evelein. De nummer drie van de ranglijst hoopt via een zege op AFC nog een gooi te doen naar de derde periodetitel. Ons eerste zet hier de wetenschap tegenover dat alleen winst genoeg is om onderin bij te blijven en is natuurlijk een ploeg die door de winst op De Treffers zelfvertrouwen heeft geoogst. Maarten Stekelenburg kan niet be schikken over Peter Post, Mike Derlagen en Jasper de Haer en start met Magid Jansen in de laatste vier, met debutant Wibout de Vetten links in de defensie en Enrico Patrick in een aanvallende rol. Aldus gaat de wedstrijd van start en golft het spel in het eerste kwar tier redelijk op en neer. De beste kansen zijn in deze fase echter voor de thuisploeg. Een vrije trap dicht tegen het doel van Kerwin Hart man, na een foutje van Wibaut, vliegt gelukkig voorlangs. Even later bereikt een steekpass Jeroen Evelein, die onreglementair gestuit wordt door Kerwin. Scheidsrechter Cairo legt de bal terecht op de stip en Kerwin mag niet klagen (deed hij dan ook niet!) dat hij er met geel van af komt. Vanaf elf meter bevestigt Evelein zijn reputatie dat hij uit alle posities scoort behalve uit zeer kansrijke. Met zijn schuiver middendoor heeft Kerwin dus niet veel moeite. Na dit belangrijke moment neemt AFC het heft volledig in handen en speelt met flair en dynamiek de pannen van het dak. .Met veel snelheid over de vleugels, met een steeds weer inschuivende Magid en met Duncan van Moll, die heerst als een veldheer. De druk op het doel van EVV wordt steeds groter en captain Sjoerd Jens is twee keer vlak bij de openingsscore. Na eerst de paal geraakt te hebben wordt Sjoerd even later ter hoogte van de penaltystip in een mooie positie tegen de grond gewerkt. Scheidsrechter Cairo wil ech ter niets weten van een penalty. Maar die verdiende treffer komt ei- even later toch na een voorzet op maat van Enrico Patrick die door broer Joshua kiezelhard in de touwen wordt gekopt. 0-1 bij rust, gezien het spelbeeld dik verdiend. Na de thee gaan The Reds onverdroten verder. Op de linkervleugel meldt Wibaut zich aan het front met enkele prachtige voorzetten. De eerste wordt door Enrico het doel in gevolleyd, maar keeper Ver- cruijsse redt knap, de tweede schiet Sjoerd van dichtbij over de lat. EVV stelt hier niet veel tegenover maar dat is een wezenskenmerk van deze ploeg. Bijna uit het niets wordt gescoord en zo gebeurt het nu ook. Een corner wordt door Eberle teruggekopt op Evelein die via de rug van Duncan doet waar hij onder moeilijke omstandigheden goed in is: scoren! 1-1 dus en een katterig gevoel vat post bij alle in Echt aanwezige clubgenoten. Als even later Eberle op de lat kopt lijkt een nederlaag aanstaande en maken de AFC-supporters zich al een beetje op voor de Hoofdklasse. Zo goed voetballen en dan dit weer! Inmiddels hebben al wat wissels plaatsgehad en zijn de in het eerste debuterende Michael Malmberg en Ronnie van Es in het veld geko men voor Sjoerd Jens en Duncan van Moll. Een razendsnelle uitval via Enrico lijkt nog kansrijk, maar zijn voorzet bereikt Joshua net niet. Sv--o— De laatste minuten tikken weg en niemand kan bevroeden dat dit weer een uniek slot wordt, net als in Sneek, maar dit maal met een goede afloop. De klok staat bijna op 90 minuten als Joshua doorbreekt. Licht gehin derd werkt hij knap de bal achter keeper Vercruijsse en de AFC- aanhang kan zijn geluk niet op. Maar helaas, de scheidsrechter keurt dit doelpunt af omdat elders op het veld door Ronnie van Es een overtreding is begaan. Verwarring al om, maar de wedstrijd loopt door en nu is het EVV dat, de lezer raadt het al, door Evelein scoort. Gelukkig constateert de grensrechter buitenspel mag AFC het weer proberen. Via de gebroeders Patrick belandt de bal pal voor tijd tegen de blauwwitte arm van EVV-verdediger Meassen. Penalty! Uitblinker Magid, die eerder bij drie vrije trappen rand strafschopgebied iets te hoog heeft gericht, schiet de bal onberispelijk in en AFC wint de wedstrijd. Een fantastische teamprestatie waar Dwihght Gefferie, Mike Ruijter, Mitchell Theuns en Javier Vet door hun grote inzet ook een flink aandeel in hebben. Nooit gewonnen van EVV. maar als de nood het hoogst isOp naar de laatste drie wedstrijden. AFC is weer hele maal terug aan het front. Opstelling AFC: Kerwin Hartman. Dwight Gefferie, Mike Ruijter, Magid Jansen, Wibaut de Vetten, Javier Vet, Mitchell Theuns, Dun can van Moll (Ronnie van Es), Enrico Patrick, Sjoerd Jens (Michael Malmberg) en Joshua Patrick. MvdW 28 april 2013: AFC - Gemert 2 - 0 Door Hennie van de Weerd verslaggever Topklasse.com De competitie in de Topklasse nadert zijn ontknoping. AFC deed wat het moest doen, het won met 2-0. De concurrentie verspeelde punten en deed AFC dus goede zaken voorlopig. De "Reds" staan inmiddels op gelijke hoogte met Haaglandia, met zicht op Chabab en Hollandia. Beide ploegen spelen aanstaande zondag in Hoorn tegen elkaar. Met nog twee wedstrijden voor de boeg kan het dus nog alle kanten op. Welke club is de klos die rechtstreeks degradeert, en wie mag de nacompetitie gaan spelen. De eerste twintig minuten waren voor Gemert. De ploeg kreeg twee beste mogelijkheden, de eerste was voor Ronnie Heijmans, de tweede voor topscorer Jorzolino Falkenstein. Beide kwamen niet tot scoren ook omdat keeper Hartman alert was. Daarna kwam AFC meer los en ging het op zoek naar de belangrijke voorsprong. De 1-0 viel rond de 25e minuut. Sjoerd Jens was trefzeker. Jens was erg blij met deze treffer. De spits stond nog maar op 1 treffer na de winterstop. Jens zelf hierover: "Ja het werd tijd dat ik weer ging scoren. Het spookte wel even door mijn hoofd dat de bal op dit hobbelige veld een polletje zou raken. Dat gebeurde gelukkig niet. Een heel goed gevoel gaf me deze goal. Een voorsprong nemen was uitermate belangrijk voor ons. Gemert speelde onbevangen tegen ons. Wij begonnen de eerste fase van de wedstrijd voorzichtig en te stroef Daarna werden we een stuk gevaarlijker en scoren we twee maal op rij. We gingen toen een stuk makkelijker spelen", aldus de spits die halverwege de tweede helft werd gewisseld door Bas Ent.

Schakels (clubbladen) | 2013 | | pagina 19