v....... 1 mei 2013 9 le jaargang nr. 9 De kenners aan weerszijden waren het in de rast eens dat de Treffers waren vergeten te scoren en na de terechte rode kaart kantelde de wedstrijd maar toen vergat AFC de score te openen. Stekelenburg verraste na rast door direct Bas Ent en van Ronnie van Es in te brengen. Wout Meulemans bleef geblesseerd in de kleedka mer achter en Mike Ruijter werd vervangen voor een extra aanvaller. Het nieuwe systeem leek een 2-4-4. Alle aanvallende bedoelingen ten spijt, was het De Treffers dat door een wel heel gemakkelijk gegeven penalty de leiding nam (0-1). AFC onder leiding van de weer gedreven en goed spelende Mitchel Theuns vocht zich terug. Ronnie van Van Es die sterk inviel, kopte een voor zet van rechts spijkerhard op de lat, Bas Ent was er als de kippen bij en verzilverde de rebound (1-1). Een hoogtepunt in de 2e helft was de schitterende subtiele steekpass van Mitchel Theuns op Sjoerd Jens, die mij aan het niveau Eriksen deed denken, maar helaas wist Jens deze pass niet op juiste waarde in te schatten. De spanning op sportpark Goed Genoeg was te snijden. Nog maar een kwartier te spelen, AFC krijgt een vrije trap randje 16... Enrico Par- tick achter de bal maar schiet in de muur. Daarna Sjoerd Jens van dichtbij maar die kan de bal er net niet inglijden. Uit één van de vele corners schiet van Es een mooie volley bovenop de lat. Het was net niet. Tot de 85e minuut, weer een vrije trap op dezelfde plek als vlak daarvoor. Magid Jansen pakt de bal, en mikt met links verassend door een gat in de muur in het midden van de goal, de keeper van de Treffers was kansloos. De wonderen waren dus de wereld niet uit. De opdracht was nu deze voorsprong over de spreekwoordelijke eindstreep te trekken. Zou het dit keer gaan lukken? Nee dus, want de slimme De Laere ging op rechts in het strafschopgebied het duel aan met Mike Derlagen, dui kelde na enig contact met Mike op de grond en scheidsrechter Berben wees naar de stip. Of die penalty terecht was of niet, daar maalde Bas Ruigrok niet om en passeerde Kerwin Hartman met een onhoudbare schuiver. In het tumult rondom deze penalty werd Mike Derlagen wegens gemekker met rood bestraft en moest AFC de laatste minuten met 9 man verder. Inmiddels ook met de debutanten Rajendo Halman en Wibaut de Vetten, die Bas Ent en Sjoerd Jens goed kwamen vervangen. Geluk kig bleef ons in ondertal een nederlaag bespaart. 2-2 dus, op zich geen gekke uitslag in Noordwijkerhout, maar in deze moeilijke fase van de competitie 2 punten te weinig. Zondag aanstaande moet het echt gebeuren. MvdW Opstelling AFC: Kerwin Hartman, Dwight Gefferie, Mike Ruijter, Peter Post, Mike Derlagen, Javier Vet, Mitchell Theuns, Magid Jan sen, Bas Ent (Rajendo Halman), Duncan van Moll en Sjoerd Jens (Wibaut de Vetten). Nog een minuut of 8 nagelbijten.... en dan fluit de scheidsrechter voor het einde. Eindelijk weer een overwinning, er is hard voor gevochten en was heel hard nodig. Snel de andere uitslagen checken, Chabab wint en Hollandia gelijk, dus het is en blijft spannend. Deze overwinning geeft in ieder geval vertrouwen voor de laatste 4 wedstrijden, te beginnen volgende week uit bij EVV. Onze jongens kunnen uw steun goed gebruiken, dus komt allen! Maak er een gezellig weekendje Limburg van (overnachten kan bij AFC Vriendelijk bedrijf, La Caverne de Geulhem) en neem de hele familie mee. Opstelling AFC: Kerwin Hartman, Dwight Gefferie, Mike Ruijter (46. Bas Ent), Peter Post, Enrico Patrick (90. Mitchel Schildwacht), Wout Meulemans (46. Ronnie van Es), Mitchell Theuns, Magid Jansen, Sjoerd Jens, Rajendro Halman, Joshua. Patrick. Benno Honsdrecht 14 april 2013: AFC - de Treffers 2-1 (rust 0-0) AFC knokt en pakt laatste strohalm. In een wedstrijd tussen de nummer 1 en 2 op de eeuwige ranglijst van Nederlandse zondag amateur clubs was het erop of eronder voor The Reds. Maarten Stekelenburg stuurde de ploeg in een gedurfde aanval lende opstelling 3-4-3 het veld in. Het eerste half uur was AFC onwennig en speelde slordig. De Tref fers was sterker en schoot veelvuldig uit de 2e lijn. Het geluk was aan de kant van AFC toen een van deze pogingen via de onderkant van de lat aan de goede kant van de doellijn stuiterde en weer het veld in sprong. Na een half uur spelen werd de eerste gevaarlijke lange bal van ach teruit op aanvoerder Sjoerd Jens door de laatste man van De Treffers met de hand onderschept. De scheidsrechter kon niets anders doen dan de rode kaart geven. Het spelbeeld veranderde direct, AFC kreeg vertrouwen en de Treffers was het even kwijt. Dat resulteerde in 2 dotten van kansen, eerst voor Enrico Patrick, die van heel dichtbij de paal raakte en vlak daarna voor broer Joshua, die wild hoog over schoot. 16

Schakels (clubbladen) | 2013 | | pagina 16