Scheidsrechterscommissie Medische commissie Verslagen AFC 1 1 mei 2013 91e jaargang nr. 9 De VBC kan terug zien op twee zeer geslaagde activiteiten en bereidt zich inmiddels al weer voor op de volgende bezigheid, de uitgaansdag ter afsluiting van het seizoen 2012/2013. Frans Jüch - secretaris VBC De tegenstander vasthouden Het vasthouden van een tegenstander door hem aan zijn kleding vast te grijpen, is een overtreding die algemeen is geworden. Zeker in het huidige voetbal is het gebruikelijk om elkaar, reeds voordat de bal binnen speelbereik is, bij het shirt dan wel aan het lichaam vast te houden. Een arm, die tijdens een duel over de schouder van de tegen stander wordt gelegd, hindert de tegenstander. Deze tactiek wordt nogal eens bij kopduels en tegenover doelverdedigers toegepast Ook het zogenaamde "omklemmen" moet als vasthouden worden beschouwd. Voor de scheidsrechter is het vaak moeilijk om te beoor delen welke speler nu precies de overtreding begaat, met andere woorden: wie ermee begint. Bij deze handelingen moet de scheidsrechter, alvorens in te grijpen, goed bekijken of de voordeelregel kan worden toegepast. Hiermee dient hij wel uiterst voorzichtig om te gaan. Met name in het straf schopgebied en rond de lijnen van het strafschopgebied zal de scheidsrechter niet te snel in voordeel dienen te "vluchten". Een strafschop of een vrije schop niet ver van het doel leveren in bijna alle gevallen meer "voordeel" voor de aanvallende partij op dan door te laten spelen. Bepalend voor de spelhervatting is de plaats waar het vasthouden eindigt (directe vrije schop c.q. strafschop). Deze "verborgen" overtredingen kunnen leiden tot veel onnodige irritaties. Het is vrijwel altijd verstandiger om deze overtredingen onmiddellijk en op gepaste wijze te bestraffen, zodat een escalatie van deze "handtastelijkheden" wordt voorkomen. Van de scheids rechter wordt dan ook een proactieve houding verwacht. Tevens zal hij alert moeten zijn op spelers die misbruik maken van het lichamelijk contact en die zich met name in of in de buurt van het strafschopgebied graag willen laten vallen. Ook als de scheidsrechter er zeker van is dat de aanvaller op deze wijze een strafschop of een vrije schop probeert te versieren, zal hij daar consequent tegen op moeten treden. Bron: Spelregels veldvoetbal KNVB AFC Scheidsrechterscommissie Voor A.F.C.ers is iedere woensdag inloopspreekuur in onze eigen fysioruimte. Fysiotherapeuten van FYSIO&MORE zijn dan aanwezig voor vrijblijvend advies en beoordeling van je sport blessure. Tijden inloopspreekuur: jeugd 17.00 - 18.00 uur senioren 18.00 - 19.00 uur. De Medische Commissie: Lex Swaan (arts) tel. 06-53674434 Wim Crouwel (voorzitter) voor reacties: wim.crouwel@xs4all.nl Michael Olivieira (sporttherapeut A-selectie) 06-21278122 Co GroszeNipper (sportmasseur) tel. 06 44352970 Mededeling: m.i.v. woensdag 6 februari a.s. zal het inloopspreek uur voor blessures of mogelijk advies worden gehouden op ons eigen A.F.C. Voor de jeugd 17.00-18.00 uur en voor senioren 18.00-19.00 uur. Allen zijn dan welkom in de Bas Rachman fysioruimte. 7 april 2013: VVSB - AFC 2 - 2 AFC morst weer punten tegen VVSB In een zonnig Noordwijkerhout hielden VVSB en AFC een puntje over aan een spannende wedstrijd met wisselende kansen. Uiteraard waren de supporters van Sint Bavo blijer met dit resultaat dan die van The Reds. De paars gele formatie van trainer Marcel IJzerdoorn (die in het midden van het seizoen Stefan Roodakkers opvolgde) staat inmiddels op een veilig aantal punten. De ploeg van de bij AFC debu terende trainer Maarten Stekelenburg is door dit resultaat en de zeges van de directe concurrenten Hollandia en Chabab een regelrechte degradatiekandidaat. Gelukkig zijn er nog 5 wedstrijden te gaan en zijn wonderen de wereld nog niet uit. Bovendien zijn er aanknopings punten genoeg om nu eindelijk weer eens te winnen. Zoveel minder zijn wij niet, integendeel. Tegen Sneek werden binnen een minuut 3 zeker schijnende punten verspeeld, tegen VVSB lag de overwinning vlak voor tijd voor het grijpen, ga zo maar door. Het zoet van de overwinning komt steeds dichterbij, in ieder geval statistisch ge zien. Hopelijk begint zondag op Goed Genoeg tegen De Treffers de victorie. Wisselende kansen dus in Noordwijkerhout, waar AFC goed uit de startblokken kwam. De op aangeven van Mitchell Theuns doorgebro ken Sjoerd Jens had deze fase kunnen bekronen met een doelpunt, maar hij wist doelman Kenny Heemskerk helaas niet te verschalken. Aan de andere kant raakte een dwarrelschot van Michael van Laere de AFC-lat boven Kerwin Hartman die verder nauwelijks op de proef werd gesteld. Zijn collega Heemskerk tikte in stijl een fraaie kopbal van Mitchell Theuns, na een uitgekiende trap van Mike Ruijter, over de lat. Toen iedereen aan een kopje thee in de rust dacht of een ande re versnapering scoorde WSB de openingstreffer. Een lucky van jewelste, want het schot van Vladimir Jozic belandde ongelukkiger wijze via Dwight Gefferie in het net. Dat kan er ook nog wel bij, zal menigeen met een roodzwart hart gedacht hebben en toen Duncan van Moll kon vertrekken na het vasthouden van een doorgebroken speler zag het er redelijk hopeloos uit. Maar zie, met 10 man herpakte de ploeg van Stekelenburg zich nadat Bart Duindam verzuimt had VVSB definitief in veilige haven te schieten. De druk op WSB werd opgevoerd en uit een mooie corner van Mike Ruijter kopte Mitchell Theuns in een woud van spelers prachtig en ditmaal echt onhoudbaar in. Toen niet veel later Magid Jansen goed doorzette en vanaf de achterlijn uitblinker Mitchell Theuns op maat bediende was een simpele voetbeweging goed voor 1-2.

Schakels (clubbladen) | 2013 | | pagina 15