Medische commissie Verslagen AFC 1 Ben jij ook al aanvoerder? 3 april 2013 9 le jaargang nr. 8 Toelichting Er hebben zich meerdere gevallen voorgedaan waarbij een doelpunt werd gescoord uit een scheidsrechtersbal waarbij geen sprake was van strijd om de bal. Dit heeft veel druk op de scheidsrechter gelegd, omdat hij verplicht is het doelpunt goed te keuren. We zien dan vaak de ongewenste situatie dat de tegenpartij het team toestaat, zonder dat enig speler een poging doet dit te verhinderen, een doelpunt te scoren vanaf de aftrap, om de wedstrijd weer in evenwicht te brengen. AFC Scheidsrechterscommissie Met deze slagzin wordt het amateur voetbal uitgedaagd om elk lid van de K.N.V.B. zich als een waardig aanvoerder te gedragen. Tot de fatale doodschop aan assistent scheidsrechter Richard Nieuwenhuizen in december 2012 was het directeur amateurvoetbal Anton Binnen- mars, die trots aankondigde dat het geweld binnen de witte lijnen met 20% was afgenomen. Wekelijks spelen 3.500 amateurverenigingen in totaal ongeveer 35.000 voetbal wedstrijden. Dan moet er weieens iets mis gaan. De KNVB zegt er alles aan te doen, maar RESPECT en SPORTIVITEIT zijn ook een verantwoordelijkheid van clubs, ouders en de spelers zelf. De Medische Commissie van A.F.C. is het daar geheel mee eens en plaatst in dit kader graag nogmaals de Gedrags codes voor spelers, trainers, maar juist ook die voor alle ouders. Gedragscodes voor spelers: Probeer te winnen met respect voor jezelf, je teamgenoten en je tegenstanders. Speel volgens de bekende of afgesproken wedstrijdregels. Vind eerlijk en prettig spelen belangrijk en presteer zo goed mo gelijk. Aanvaard de beslissingen van scheidsrechters, ook zij kunnen fouten maken. Beïnvloed de scheidsrechter niet door onbehoorlijke taal of agressieve gebaren en woorden. Wens de tegenstander geluk met het behaalde succes als je de verliezer bent. Onsportiviteit van de tegenstander is nooit een reden om zelf onsportief te zijn of de club aan te moedigen ook onsportief te spelen of op te treden. Wijs je medespelers gerust op onsportief of onplezierig gedrag. Toon de moed om je eigen fouten met anderen te bespreken. Respecteer het werk van al die mensen die ervoor zorgen dat je veilig kunt trainen en wedstrijden te spelen. De voertaal tijdens trainingen en wedstrijden dient Nederlands te zijn. Gedragscode voor leiders en ouders: Bedenk dat uw kinderen in de eerste plaats sporten voor hun PLEZIER. Moedig het kind aan om volgens de regels te spelen, en lever een positieve bijdrage ook langs de lijn. Maak het kind nooit belachelijk en geef het geen uitbrander als het een fout heeft gemaakt. Bedenk dat kinderen het beste leren door na te doen, dus ook applaudisseren voor goed spel van beide teams. Val een beslissing van een scheidsrechter niet af in het openbaar. Voorkom te allen tijde verbaal en fysiek misbruik door de jeugd. Erken de waarde van vrijwilligers. Laat coaching over aan een trainer/leider. De club wordt ook afgerekend op het taalgebruik en gedrag van ouders. Leer de jeugd dat er regels zijn waaraan niemand zich mag ont trekken. Winnen maar ook verliezen is een onderdeel van het spel. De trainer/leider dient het voorbeeld te geven aan de spelers. Onwelvoeglijk taalgebruik kan niet worden getolereerd. Ontwikkel teamrespect voor je tegenstander en beslissingen van de scheidsrechter. Volg het advies op van een arts/fysio bij het bepalen of een geblesseerde speler wel of niet kan spelen. Een trainer/leider is opvoedkundig bezig en kan/moet derhalve corrigerend optreden naar ouders en supporters. Bij wangedrag van een speler/ouder/supporter zal doorverwezen worden naar het Bestuur. De trainer/leider is verantwoordelijk voor juiste spelerspassen van zijn team en dient op de hoogte te zijn van schorsingen en/of andere sancties binnen zijn elftal. Het is nogal wat om met die gegevens aan de slag te gaan bij "toute" sportminnend Nederland. Maar wat bij hockey, groene kaart 5 minu ten of een gele 10 minuten afkoelen zeer goed werkt, zal bij "the- noble-art" wat voetbal heet uiteindelijk ook moeten kunnen werken. Voor A.F.C.ers is iedere woensdag inloopspreekuur in onze eigen fysioruimte. Fysiotherapeuten van FYSIO&MORE zijn dan aanwezig voor vrijblijvend advies en beoordeling van je sport blessure. Tijden inloopspreekuur: jeugd 17.00 - 18.00 uur senioren 18.00 - 19.00 uur De Medische Commissie: Lex Swaan (arts) tel. 06-53674434 Wim Crouwel (voorzitter) voor reacties: wim.crouwel@xs4all.nl Michael Olivieira (sporttherapeut A-selectie) 06-21278122 Co GroszeNipper (sportmasseur) tel. 06 44352970 Mededeling: m.i.v. woensdag 6 februari a.s. zal het inloopspreek uur voor blessures of mogelijk advies worden gehouden op ons eigen A.F.C. Voor de jeugd 17.00-18.00 uur en voor senioren 18.00-19.00 uur. Allen zijn dan welkom in de Bas Rachman fysioruimte. 3 maart 2013: Haaglandia - AFC 1- 1 AFC knokt zich terug naar verdiend gelijkspel De wedstrijd van ons eerste voerde zondag naar het altijd pittoreske Rijswijk. Haaglandia uit vaak een spektakelstuk, vorig seizoen bijvoorbeeld werd het 5-3. Nu echter, ging het niet zozeer om het spektakel, maar slechts om de punten. AFC staat vierde van onderen, dus op de pro motie/degradatieplaats, en na een reeks nederlagen was het nu de hoogste tijd om eens een keer niet te verliezen. De start was weinig hoopgevend; al in de 8e minuut kwam Haaglandia op voorsprong toen Bröcker uit een onoverzichtelijke situatie scoorde: 1-0. AFC stelde hier aanvankelijk weinig tegenover, alhoewel Enrico Patrick vijf minuten na de openingstreffer een kans kreeg, maar he laas op de keeper van Haaglandia stuitte. Ook Haaglandia, dat wel iets sterker was, kreeg slechts een paar kleine kansjes. Het hoogtepunt in de eerste helft was een prachtige vrije trap van Mike Ruijter in de 35e minuut die op de kruising belandde. De matige eerste helft werd afgesloten met een 1-0 voorsprong voor de thuisclub.

Schakels (clubbladen) | 2013 | | pagina 9