f?I i §Éa 3 april 2013 91e jaargang nr. AFC had Bas Ent voor Joost Heij ingebracht en Bas kreeg de bal over rechts in de 92e minuut en wist prachtig achterin Joshua Patrick te vinden die de bal terugkopte voor de inlopende Sjoerd, 4-3 en alle AFC supporters waren in extase, eindelijk het was gelukt om de felbegeerde 3 punten mee naar huis te nemen. Niets was minder waar....de assistent scheidsrechter stond te vlaggen en nadat eerst de scheidsrechter naar het midden had gewezen nam hij het signaal over en gaf een vrije trap wegens buitenspel. Sjoerd en nog een aantal spelers stonden nog na te genieten van het doelpunt en de organisatie was compleet weg. Sneek wist met een laatste wan- hoopsactie snel de linksbuiten te vinden die alle tijd had om een vrijstaande medespeler te vinden in de vorm van Jonathan Gregoria, die de bal achter Dion wist te tikken, 4-3 voor Sneek Zwart Wit De scheidsrechter, die vandaag de kaarten op zak hield, terwijl er af en toe wel reden voor was om ze wel te geven, blies voor het eindsig naal en waar aan de linkerkant van het veld feest werd gevierd werd aan de rechterkant de teleurstelling verwerkt. Soms is het gewoon onterecht en liggen winst en verlies heel, heel dicht bij elkaar. De komende twee weken zijn wederom heel erg belangrijk, omdat wij tegen directe concurrenten Chabab en Hollandia spelen. Heren, vandaag was er helemaal niets mis met de instelling, het zat gewoon om onverklaarbare reden tegen. Wij gaan ervoor en de sup porters moedigen jullie op een positieve manier aan. Ronald Koster Opstelling AFC: Dion Thomas, Mike Ruijter, Mike Derlagen, Willem Scheerens, Duncan van Moll, Sjoerd Jens, Magid Jansen, Joshua Patrick, Xavier Vet, Enrico Patrick, Joost Heij (Bas Ent). 24 maart 2013: AFC - FC Chabab 1-1 Koud.... Gevoelstemperatuur min heel veel gisteren op Goed Ge noeg. Ik denk dat de meeste supporters eerder aan de Elfstedentocht dachten dan aan voetbal. Maar gelukkig waren er toch zo'n 300 man naar AFC gekomen om deze derby tussen AFC en Chabab te bekij ken. Op de tribune was het nog enigszins te doen maar achter het doel aan de ABN-AMRO kant was het voor uw verslaggever slechts in cognito (muts, handschoenen, warme laarzen en zonnebril tegen de wind) uit te houden. Vooraf aan dit degradatieduel streden de jongetjes uit de Champions League verbeten duels uit op het Hoofdveld. Altijd een schitterend gezicht zoveel vrolijke kinderen en dito ouders, die trots zijn om hun kind op het "heilige gras" te zien voetballen. Door een erehaag van spelertjes kwamen de teams het veld op. De wedstrijd begon nadat pupil van de week Byron, die door de zenuwen eerst bijna bij keeper Molenaar van AFC wilde scoren, dit probeerde bij de keeper van Chabab. Helaas ging zijn schot rakelings naast. WMs&S Sjoerd Jens op de huid gezeten door 2 Chabab spelers. AFC begon met de wind mee zonder spits Heij maar met Jansen in de punt van de aanval, een tactische zet van trainer ten Bosch. Door de harde wind was het moeilijk om te combineren en werd met de lange bal veel de snelheid van Jens en Patrick gezocht. Het was Chabab dat in de 12e minuut onverwacht op voorsprong kwam door een simpele combinatie door het hart van de onoplettende AFC defensie. AFC zette daar een mooie lange bal van Ruijter op Jens tegenover, die over de uitkomende keeper heen lobde maar de bal ging net naast. Voor rust noteerde ik nog twee keiharde afstandsschoten van Meule- mans. De eerste werd schitterend gered door de keeper van Chabab, de tweede ging net naast. Aan de andere kant was Chabab een paar keer gevaarlijk vooral via aanvoerder Dibi, maar keeper Molenaar werd niet echt op de proef gesteld. De tweede helft met de wind tegen moest er wel gecombineerd wor den en dat hielp. AFC met Heij voor Scheerens, kreeg een licht over wicht en begon met name door de strijdlust van Vet en Meulemans duels op het middenveld te winnen, zonder overigens grote kansen te creëren. Chabab moest terug maar kwam er een paar keer via een counter snel uit. Spits Chiddi schoot van afstand op de paal buiten bereik van Molenaar. Vlak daarna werd een knappe aanval van AFC over rechts door Heij schitterend bij de eerste paal ingeschoten en de stand was weer gelijk. Achter de goal hadden we er alle vertrouwen in dat AFC op zoek zou gaan naar de winnende treffer. Dit gebeurde ook bijna toen Heij goed door joeg op de keeper die de bal na een terugspeelbal tegen hem aanschoot. Heij bedacht zich geen moment en schoot de bal in de korte hoek, helaas ook hier tegen de paal. Een opstootje, waarbij Jansen buiten het zicht van de scheidsrechter en camera van RTV NH een vermeende kopstoot kreeg, leverde hem zijn 2e gele kaart op en AFC moest verder met 10 man. Voor mijn gevoel rijkelijk zwaar bestraft door de arbiter. AFC bracht nog twee verse krachten in, Post en Gefferie, en hield met 10 man goed stand. Chabab werd door twee vrij trappen van Dibi nog gevaarlijk maar scoorde niet meer. Eindstand 1-1. Iedereen kon gezien het spelbeeld hier goed me leven, maar beide ploegen schieten er niet veel mee op. De strijd tegen degradatie is nog lang niet gestreden. Volgend weekeinde twee belangrijke wedstrijden, zaterdag Hollandia uit en paasmaandag ADO'20 thuis. Tot dan, Benno Honsdrecht Opstelling AFC: Molenaar (k), E. Patrick, Ruijter, Van Mol! (Geffe rie), Derlage, Meulemans (Post), Vet, Scheerens (Heij), Jansen J. Patrick, Jens 30 maart 2013: Hollandia - AFC 3-0 AFC verliest in Hoorn belangrijk degradatieduel Op Paaszaterdag gaat de reis naar Hollandia. In Hoorn wacht een spannende wedstrijd. AFC en Hollandia maken een lastig seizoen door en staan na resp. 22 en 21 wedstrijden met (toeval of niet) 22 en 21 punten op een benarde 12 en 13e plaats. De clubs op de bovenlig gende plaatsen hebben zich in deze fase al (bijna) in veiligheid ge speeld. Het dit seizoen zwak begonnen Chabab hijgt inmiddels op de veertiende plaats met minimale achterstand in de rag. Het is duidelijk: alarmfase 2 is ingegaan. Eenmaal in Hoorn zou je dat overigens aan het aantal toeschouwers niet zeggen. Het mooie stadje aan het IJssel- meer loopt niet echt warm voor de Topklasse. Gelukkig zijn nog heel wat supporters uit Amsterdam aanwezig op sportpark Juliana. Het veld, eerder tegen FC Lienden verrassenderwijs afgekeurd van wege de ijzige kou, ligt er nu redelijk bij en onder een aangenaam zonnetje start de wedstrijd keurig om 14.00 uur. The Reds beginnen hoopvol en maken het de Hoornse keeper lastig. Vandaag gaat het 15

Schakels (clubbladen) | 2013 | | pagina 15