Scheidsrechterscommissie Medische commissie Kappen en draaien a la Kees Gehring! 27 februari 2013 91e jaargang nr. 7 meniscus. Namens de AFC zenden wij hem onze AFC- groeten ver gezeld van onze wensen voor een spoedig herstel. Thea van der Glas, echtgenote van Zilveren Ploeger Jacques en moeder van Zilveren Ploeger Barry dient een aantal medische be handelingen te ondergaan. Namens de AFC zenden wij haar onze AFC-groeten vergezeld van onze wensen voor een spoedig herstel. AFC-Ridder George Horn vierde begin februari het feit dat hij 60 jaar getrouwd is met echtgenote Cilly. Namens de AFC onze felicita ties en onze wensen voor nog een aantal gezonde jaren samen. Zilveren Ploeger en voorzitter van onze Medische Commissie Wim Crouwel was zo ongelukkig om tengevolge van sneeuw op de straat te vallen en een forse blessure aan zijn schouder op te lopen. Hij kan dus voorlopig niet werken. Namens de AFC wensen wij hem een spoedig herstel. Ook dit keer moet ik mijn bijdrage weer beëindigen met verdrietig nieuws. Eind januari jl. overleed plotseling op de jonge leeftijd van 11 jaar ons jeugdlid Junior van Otterlo, lid van AFC sinds zijn geboorte. De laatste jaren speelde hij al niet meer door gezondheids problemen. Tijdens de door velen bezochte begrafenis sprak Zilveren Ploeger en vriend van de familie Peter van den Dungen Sr. een aantal afscheidswoorden. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan de ouders Mari en Tom en verdere familie. Op 7 februari jl. moesten de AFC en ACC afscheid nemen van Mevrouw Frida Balk-Smit Duyzentkunst, op de leeftijd van 83 jaar, echtgenote van AFC-Ridder (60 jaar lid) en tevens Lid van Verdienste van de Amsterdamsche Cricket Club, Ton Balk. Namens de AFC onze oprechte deelneming aan de naaste familie. En dan nu de verjaardagen van de leden van de Zilveren Ploeg: Aan al deze jarigen onze hartelijke gelukwensen. AFC-Ridder Reijer Oud (17/2) - AFC-Ridder Robert Domhof (22/2)- Michiel van Om meren (22/2) -Bert Witteveen (23/2) - Lid van Verdienste Frans Juch (1/3) - AFC-Ridder Duco Ohm (1/3) - Nobelprijswinnaar (1990) Nicky Hekster (3/3) -Jan Otsen (6/3) - Lid van Verdienste Roy van Dijk (7/3) - Leo Hertz (8/3) - Dirk Jan Verhaal (9/3) Michiel Roede- ma (14/3) - Piet Ouderland (17/3 - 80 jaar) - Marcel de Wijs (17/3) - Kees Boyenk (19/3) - Rob Groenteman (19/3) - AFC-Ridder Edward Janus (20/3) - Willem Vos (20/3) - Willem de Ridder (27/3) -AFC- Ridder JanHein Lans (27/3) - Jurgen Seunke(29/3) - Oudste AFC- Ridder Wil Brommelcamp (29/3 - 91 jaar) - AFC-Ridder Nol Kui kens (31/3). Johan de Bie Afstand bij vrije schop Als een speler besluit om een vrije schop snel te nemen en een tegen stander die zich op minder dan 9.15 meter van de bal bevindt en deze onderschept, dan moet de scheidsrechter het spel door laten gaan. Wat moet de scheidsrechter doen; Als een snelle hervatting mogelijk is, ook al staan de spelers van de tegenpartij niet op reglementaire afstand, moet de scheidsrechter hier toch naar vermogen aan meewerken. Per slot van rekening gaat het om een straf, waaruit de benadeelde partij zoveel mogelijk voordeel moet kunnen halen. Wordt een te dichtbij staande tegenstander door de bal geraakt en gaat dat ten koste van een gunstige uitwerking voor de partij die de vrije schop neemt, dan moet het spel doorgang vin den. Als een speler besluit om een vrije schop snel te nemen terwijl een tegenstander, die zich dicht bij de bal bevindthet nemen van de vrije schop verhindert, dan moet de scheidsrechter deze speler waarschu wen wegens het vertragen van de spelhervatting. Als bij het nemen van een vrije schop door de verdedigende partij binnen het eigen strafschopgebied, één of meer tegenstanders zich nog in het strafschopgebied bevinden, omdat de nemer besluit de bal snel te nemen terwijl de tegenstanders geen tijd genoeg hadden om het strafschopgebied te verlaten, dan moet de scheidsrechter het spel door laten gaan. In de buurt van het strafschopgebied; De scheidsrechter wordt aanbevolen zo snel mogelijk naar de plaats te lopen, waar hij de spelers die een muurtje vormen, wil hebben, zonder het zicht op de bal te verliezen. Hij geeft hen vervolgens opdracht zich daar op te stellen en geeft de spelers in het redelijke de tijd om die opdracht uit te voeren. Tenslotte; Het moment waarop en de plaats waar de vrije schop wordt uitge voerd, wordt door de scheidsrechter bepaald. Dit houdt onder meer in dat hij altijd toestemming moet geven voor het nemen. Bron: KNVB Spelregels Regel 13 - De vrije schoppen. De AFC scheidsrechterscommissie Het weer is er naar. Veel neerslag, lage temperaturen en een veld waarop lange slidings worden gemaakt en instabiliteit van het stand been bijna een garantie is. De Medische Commissie adviseert ook altijd tijdens de winterstop en vorstperiode de spotschool in te gaan. Waarom? Gewoon om de belangrijkste spiergroepen te blijven ver sterken. In de Nederlandse en Internationale competitie worden spelers veel vuldig getroffen door een liesblessure. Goed getraind zou je zeggen. Maar langdurig hoge belasting en wedstrijdfrequentie kunnen aanlei ding zijn voor lokale vermoeidheid, waarbij kracht en coördinatie afneemt en kan tijdens een plotselinge kapbeweging, a la Kees Ge hring in zijn jonge jaren natuurlijk, voor de liesregio grote gevolgen hebben. De belastbaarheid wordt overschreden. De meest voorkomende liesblessure is de adductoren-tendinitis. Dit is een ontstekingsreactie van de aanvoerende bovenbeenspier, aanhech tend aan het schaambeen. Vaak als resultante van een chronische overbelasting. Bij jeugd moeten we wel een differentiatie maken, waarbij niet uitgesloten is dat omstandigheden als houdingsafwijking, een bekkenscheefstand, een liesbreuk of beenlengteverschil mede deze klachten kunnen veroorzaken. In alle andere situaties is het vaak zo dat de balans in kracht tussen buikspieren en deze adductoren-loge verstoord is. Externe factoren blijven vervolgens over als, de mate van belasting tijdens wedstrijden en trainingen, de terreinomstandig heden, koud weer, of een slechte kwaliteit van de sportschoenen. In voetbal is het normaal dat bij een simpele schietbeweging het stand been zwaar wordt belast door het andere vrij zwaaiende been. Er ontstaat grote druk op de adductoren(aanvoerende spiergroep) van dit standbeen. Deze belangrijke spiergroep reageert met een irritatie klacht in haar eindpees welke verweven is in het beenvlies(periost) van het schaambeen. Herkenbare klachten zijn: 1Pijn in de lies, vaak uitstralend naar de binnenzijde van het boven been. 2. In de beginperiode pijn na intensief sporten en later ook tijdens de activiteit. 3. In de mid-fase wordt de pijn minder maar deze blijft ook aan hou den tijdens rust.

Schakels (clubbladen) | 2013 | | pagina 9