Bijeenkomst AFC Ridders AFC's "Bie"-zonderheden 27 februari 2013 9 le jaargang nr. 7 De jaarlijkse lunchbijeenkomst voor de AFC-Ridders zal worden gehouden op dinsdag 2 april a.s. De leden zullen afzonderlijk nog een uitnodiging ontvangen van de Commissie Ridderspoor, bestaande uit Johan de Bie, Max de Bruin, Hans Honsdrecht en Hans de Wijs Sr. Noteert u vast deze datum in uw agenda! Door de weersomstandigheden werden er in de afgelopen weken slechts twee competitiewedstrijden door ons vlaggenschip gespeeld. Op 3 februari jl werd de uitwedstrijd tegen de algemeen amateur kampioen Achilles '29 in Groesbeek schlemielig met 2-0 verloren. De thuiswedstrijd van de vorige week zondag tegen FC. Lienden eindigde in een teleurstellende 2-0 nederlaag. Afgelopen zondag werd de thuiswedstrijd tegen Gemert door de plotselinge sneeuwval helaas afgelast. Er dienen in de afdeling nog 12 wedstrijden te worden gespeeld, dus er is nog mogelijkheid genoeg om de benodigde punten te behalen. Namens de AFC wensen wij onze A-selectie samen met onze trainers Cor ten Bosch, Said Moumane en de begeleiding veel succes in deze komende wedstrijden. Aan het komende afscheid van Cor werd in de media welverdiende aandacht besteed. Elders in deze uitgave van ons clubblad de Schakel en op de website leest u verslagen van deze gespeelde wedstrijden van de hand van onze bestuursleden Ad Westerhof en Ronald Koster. De KNVB nam inmiddels de bespottelijke beslissing om de topklas- sers te verplichten bij afkeuriang van het hoofdveld door weersom standigheden op een kunstgrasveld te gaan spelen. Weer een beslis sing van de KNVB waaruit blijkt dat er totaal geen belangstelling bestaat voor de clubs in de topklasse. Eerder hadden de bobo's in Zeist ook al aangekondigd dat de kampioenen in de Topklasse in de toekomst verplicht zijn om te promoveren naar de Jupiler League met vele noodlijdende clubs, welke clubs steeds weer met geld van de overheid en onze belastingcenten overeind moeten worden gehouden. Na het faillissement van AGOVV zullen er zeker wel meerdere vere nigingen volgen. De sportredactie van het Parool toonde zich wederom als een echte sensatiekrant door geen positieve artikelen over de oudste amateur club (ondanks veel kinnesinne bij vele verenigingen blijven wij dat toch) van Amsterdam (anno 1895). De plaatsgevonden trainerswis sel bij AFC, door onze commissie Topsport zeer correct behandeld, was aanleiding om allerlei kulverhalen te plaatsen. Ik doel hier op een artikel in de sportbijlage van Het Parool d.d. 14 januari jl. van de hand van de journalist Dennis Boxhoorn met als kop "De onrust neemt met de minuut toe". De zelfde journalist schreef wel een aardig artikel met als kop "Tim Wulffraat wijst AFC ook op zater dag de weg", over het feit dat onze Tim ook in het Zaterdag 1-team de nodige doelpunten voor zijn rekening neemt. Het Zaterdag 1-team had een moeilijke start maar behaalt nu de nodige overwinningen. Namens de AFC wensen wij trainer Wessel Colijn met de spelers veel succes in de komende tijd. In het algemeen wordt door de media weinig aandacht besteed aan de topklasse van het amateurvoetbal. Studio Sport geeft nooit informa tie maar gelukkig vormt Radio TV-Noord Holland een gunstige uitzondering. De Telegraaf en Het Parool schrijven zeer beperkt, terwijl in de Volkskrant en AD met moeite de uitslagen te vinden zijn. Alles gaat alleen maar bij de publieke omroepen steeds over het betaalde voetbal, en totaal geen aandacht voor het amateurvoetbal. In de Amsterdam-bijlage van de Telegraaf d.d. 25 januari jl. was wel een uitgebreid interview opgenomen met onze voorzitter Machiel van der Woude met als kop "Afscheid met Ere". In genoemd artikel wordt uitgebreid aandacht besteed aan het komend afscheid van onze voorzitter, die deze functie 10 jaar heeft vervuld. Hij vertelt in het artikel over de belangrijke aangelegenheden die momenteel spelen, zoals de toekomst aan de Zuidas, het handhaven van het eerste elftal in de Topklasse en stelt aan het einde van het interview vast dat je AFC-er blijft voor je hele leven. Ook werd in de Amsterdam-bijlage van de Telegraaf d.d. 22 februari jl. aandacht besteed door de altijd op Goed Genoeg welkome René van Batenburg aan de benoeming van onze nieuwe trainer Maarten Stekelenburg, die in het verleden een drietal jaren deel uitmaakte van onze A-selectie. Het afgelopen weekend was ik weer onder de indruk van ons bij de thuiswedstrijden uitgegeven programma "AFC-Thuis" samengesteld door Hans Elias en Michael van Os. Proficiat aan beiden. In de laatste uitgave van de VI was een uitgebreid positief artikel opgenomen van de hand van de journalist Yoeri van den Busken over onze AFC. Aan het woord komen onze voorzitter en Erelid Machiel van der Woude en ons Erelid Kees Gehring. Een vreugde om dit artikel te lezen. De Amsterdamsche Honkbal Club Quick is de oudste honkbalclub van het land en van Europa en viert vrijdag 1 maart a.s. zijn honderd ste verjaardag. Ons 89 jarig Erelid Pirn Adriaansz is Erevoorzitter van deze club en was in het verleden van 1946 tot 1969 voorzitter en is in het verleden vanwege zijn vele activiteiten benoemd met deze bijzondere onderscheiding. In het verleden toen de ABC (Amster damsche Baseball Club) hebben veel ontmoetingen tegen deze 100 jarige honkbalclub plaatsgevonden en hebben dus vele leden ook van AFC gespeeld tegen Quick. Parool Sport besteedde in een groot artikel aandacht aan genoemd jubileum en in het desbetreffende artikel vertelt Pim uitgebreid over de geschiedenis van de jubilaris. In 1912 zijn veel leden van Quick actief geweest bij de oprichting van de KNBSB. Voor honkballers een zeer interessant verhaal. Namens de leden van onze club feliciteren wij de jubilaris in de persoon van ons Erelid Pim Adriaansz en wensen hen een succesvolle jubileum viering. Carla Timmerman, echtgenote van AFC-Ridder Tim verbleef in Spanje in het ziekenhuis. Woensdag jl. is zij gelukkig weer terugge keerd in Nederland en mocht ik haar weer ontmoeten op Goed Ge noeg. Namens de AFC zenden wij haar onze groeten en onze wensen voor een algeheel herstel. Zilveren Ploeger Paul Koster is een aantal weken geleden geope reerd aan een nieuwe heup en verbleef daarna voor renovatie in Span je. Bestuurslid en zoon Ronald Koster vertelde mij dat Paul gedu rende zijn verblijf in Spanje daar plotseling is geopereerd aan zijn

Schakels (clubbladen) | 2013 | | pagina 6