Op woensdag 28 november jl. werd door onze jeugdcommissie een Sinterklaasbijeenkomst gehouden voor de allerjongste pupillen in ons eigen clubhuis. Op onze website kunt u een uitgebreid verslag lezen compleet met foto's. Veel dank aan de Jeugdcommissie en andere medewerkers namens AFC en natuurlijk aan Sinterklaas en knecht voor hun komst naar Sportpark Goed Genoeg. Naar aanleiding van de verschrikkelijke gebeurtenissen bij de jeugd wedstrijd in Almere onlangs vond op zondag 9 december jl. een bijeenkomst plaats in ons clubhuis. Een, zoals direct duidelijk bleek, heel zinvol initiatief van ons AFC-bestuur. Met een grote opkomst en geleid door een panel van AFC-leden- en vrienden, bekende voet- balminnende Nederlanders, die AFC een warm hart toedragen. Waar uit weer bleek, datje AFC-ers, waar dan ook, tegenkomt... AFC is niet zomaar een voetbalclub En AFC zou AFC niet zijn als er geen zeer doeltreffend plan te voorschijn zou komen. Namelijk om de geslaagde bijeenkomst af te sluiten met de mededeling, dat er ook digitaal verder dialogen over het gebeuren met de grensrechter wor den gehouden. Waarvoor inmiddels voor de AFC-leden een speciale weblog is geopend met als stimulerend motto: "'Reik elkander de hand voor en na iedere wedstrijd Wat er ook kort tevoren heeft voorgevallen een voortreffelijk idee, mede om een trieste gebeurtenis als in Almere voortaan te voorkomen. Een weblog, waarop iedere AFC-er op 'n positieve manier situaties kan aangeven, die ondoor dacht agressief gedrag zouden kunnen veroorzaken. Let wel: absoluut niet als kliklijn bedoeld! Voor het verslag van deze bijeenkomst verwijs ik u naar het artikel van de hand van ons lid Job van Amerongen, vader van jeugdlid Daan. Zilveren Ploeger Peter van den Dungen bereikte afgelopen vrijdag de leeftijd van 79 jaar jong. Ieder jaar wordt het vermelden van de verjaardag van Peter door mij vergeten, vandaar nu even extra aan dacht voor hem. Peter is ruim 35 jaar lid van onze AFC en heeft in al die jaren vele activiteiten verricht, waarbij zijn leiderschap van een aantal elftallen. Peter is een trouw deelnemer aan het Herenj aardi ner, tevens jaarlijks aanwezig bij de bijeenkomst van de Zilveren Ploeg en een trouwe supporter van de wedstrijden van het eerste elftal. Namens de AFC hierbij alsnog de felicitaties. Onze voormalige selectiespeler Daryl van Mieghem, die dit jaar uitkomt bij Heracles in Almelo was zo ongelukkig om bij een recente wedstrijd van Jong Heracles een middenvoetsbeentje te breken. Namens de AFC wensen wij hem beterschap en een snelle terugkeer bij de wedstrijden van zijn team. Onze Zilveren Ploeger Theo Janssen actief op wedstrijdzaken en op de zondag aan de wedstrijdtafel verbleef een aantal dagen voor on derzoek in het ziekenhuis in Almere. Inmiddels is hij weer thuis bij echtgenote Marian en weer halve dagen aan het werk. Namens de AFC wensen wij hem beterschap. Ajax heeft het directieteam uitgebreid met de benoeming van Edwin van der Sar en met onze Zilveren Ploeger Michael Kinsbergen. Michael wordt dus nu als algemeen directeur de voorzitter van de directie van Ajax. Michael speelt vanaf zijn jeugd bij onze vereni ging. Namens de AFC onze felicitaties aan hem en veel succes ge wenst in zijn nieuwe functie in de Arena. Op vrijdag 30 november jl. bezocht ik op uitnodiging van Zilveren Ploeger Tom Egbers en zijn echtgenote in de Amstelveense Schouwburg de toneelvoorstelling 'Contrapunt, geschreven door Anna Enquist. In dit toneelstuk wordt de hoofdrol gespeeld door de echtgenote van Tom te weten Janke Dekker. Zilveren Ploeger Paul Koster en vader van onze secretaris Ronald heeft recent in België een heupoperatie ondergaan. Ik had telefonisch contact met hem waarin hij mij vertelde dat alles goed is verlopen. Namens de AFC zenden wij hem onze groeten en wensen wij hem een spoedig herstel. Margo Zuidema, echtgenote van ons Lid van Verdienste Hans Elias was zo ongelukkig om op de bruiloft van haar zoon bij een val in de trouwzaal een gecompliceerde polsbreuk op te lopen. 19 december 2012 91e jaargang nr. 5 Deze week zal zij geopereerd worden. Namens de AFC zenden wij onze groeten en wensen voor herstel. Op zondag 6 januari 2013 zal weer het jaarlijkse Gelukkig Nieuw- jaarstoernooi worden gehouden en ook dit keer weer in de Emergo Sporthal in Amstelveen. Zie de aankondiging op de website van AFC. In de sportbijlage van Het Parool d.d. 29 november jl. was een arti kel opgenomen over de ons zeer bevriende vereniging WVHEDW, met welke club onze vereniging zeer prettige contacten onderhoud. In het artikel wordt geschreven over de goed draaiende jeugdafdeling van deze club, waarmede wij ze uiteraard complimenteren. De desbe treffende journalist Frenk der Nederlanden noemt echter deze vere niging de grootste seniorenclub van Nederland en dat is een beetje buiten de waarheid. Genoemde Frenk der Nederlanden zou er als sportjournalist goed aan doen om zich eerst te oriënteren voordat hij deze onzin verkoopt en dan had hij wellicht vernomen dat de oudste club in Amsterdam (opgericht in 1895) wat elftallen en leden betreft veel groter is. Overigens blinkt de Sportredactie van Het Parool mijn inziens ook niet uit in aangename verhalen over onze AFC. Het artikel in Het Parool, waar een eenzijdige mening wordt gevraagd van de 21 jarige grensrechter van Herenmarkt, bevestigt mijn mening dat bij zo een artikel ook de aangevallen club moet worden gevraagd. Mijn inziens wederom weer een slechte beurt van de sportredactie van het Parool. Gelukkig kan ik af en toe wel een positieve mening over de artikelen van de journalist Wesley Meijer van de krant laten horen. Recent was in Het Parool een artikel opgenomen over ons lid Joes Blakborn in zijn functie van sportrechtadvocaat. Joes vertelt over zijn ervarin gen uit zijn praktijk. Hij speelde in het verleden twee jaar in de A- selectie en speelt thans in het Zaterdagteam 2, een elftal wat bestaat uit haast allemaal oud-eerste elftalspelers zoals Laurens Bianchi, Joes Blakborn, Joey Esiony, Hans Geerlings, Bob Gehring, Ro bert Gehring, Ulli Landvreugd, Lex Oosterling, Rody Turpijn, Ken Watenabe, en Mendel Witzenhausen. Afgelopen zaterdag werd de moeilijke uitwedstrijd tegen Monnickendam 2 met 3-2 gelukkig weer fraai gewonnen. Ook dit keer moet ik mijn column weer beëindigen met verdrietig nieuws. Mij bereikte het bericht van overlijden op 23 november jl. op de leeftijd van 85 jaar van André Kraan, erelid van de vereniging Ajax. André was een graag geziene gast bij de thuiswedstrijden van ons lc elftal. Namens de AFC betuigen wij onze oprechte deelneming aan de naaste familie en vrienden van zijn club. Tevens bereikte mij het bericht van overlijden op 30 november 2012 op de leeftijd van 80 jaar van ons oud-lid Henk Kappel. Henk speel de eerst in zijn jeugd en vanaf het seizoen 1947-1948 tot het seizoen 1953-1954 in het eerste elftal met o.a. de overleden Chris Geluk en Dick Disselkoen en met de huidige AFC-Ridders Henk van den Bergh, Cees Bouwens en Jaap Wildschut. Vele oudere leden van de club hebben leuke herinneringen aan hem. Namens de AFC onze deelneming aan de familie. Zoals gebruikelijk nu de namen van de leden van de Zilveren Ploeg, die de komende weken hun verjaardag zullen vieren. AFC-Ridder Ger Bogaers (21/12) - Jacques Parson (23/12 - 60 jaar jong en vanaf het begin met zijn bedrijf Kappé International AFC-Vriendelijk) - Dick Huisman (24/12 - 60 jaar jong) - Nobelprijswinnaar (2010) André Wijnand (26/12) - Nico Leloux (26/12) - Edddy Meijer (26/12) - Lid van Verdienste en AFC-Ridder Jack van Gelder (27/12 -. Ronald van de Meent (1/1) - Lid van Verdienste Jan Benoni (2/1 - 85 jaar jong) - Tom Swart (6/1 - 70 jaar jong) - Karei de Graaf (8/1) - AFC-Ridder Roel Ridderikhof (8/1) - AFC verenigingsmanager Hennie Kottmann (9/1) - AFC-Ridder Henk Dik (11/1) - Ron Lim burg (13/1) - AFC-Ridder Hans Roodenburg (16/1) - Erelid en AFC-Ridder Edwin Geluk (16/1)- AFC-Ridder Jos Kemna (16/1) - Jacques v.d. Glas (16/1) - Lid van Verdienste en Nobelprijswinnaar (2011) Henk Bijlsma (19/1) - Robert Gehring (19/1). Aan al deze jarigen onze hartelijke felicitaties. Aan het einde van mijn column in deze laatste Schakel van het jaar 2012 wil ik u allen een prettig Kerstfeest en een Voorspoedig Nieuwjaar wensen. Johan de Bie.

Schakels (clubbladen) | 2012 | | pagina 6