iéwbI 10 oktober 2012 91e jaargang nr. 3 Een leuk moment onlangs, waardoor je altijd trots bent op AFC. Op een gezellige voorlichtingsavond, in het Frans Otten Stadion, over de mogelijke Amsterdam Gay Games in 2018. Deze games werden in 1998 voor 't laatst in Amsterdam gehouden. Onze hoofdstad heeft zich opnieuw hiervoor kandidaat gesteld naast ondermeer Londen en Parijs. In gezelschap van onze Amsterdamse wethouder voor o.a. sport, Erie van der Burg luisterden zo'n honderd belangstellen den naar de argumenten, die een bid voor de organisatie van de Am- serdam Gay Games mogelijk moeten maken. In gezelschap van onze Amsterdamse wethouder voor o.a. sport, Eric van der Burg luisterden en zagen zo'n honderd belangstellenden naar de argumenten, die een bid voor de organisatie van de Amsterdam Gay Games mogelijk moeten maken. Interessante speeches hierover, ook door van der Burg. Op een groot scherm geïllustreerd door logo's van enkele sport clubs, die geheel achter dit streven staan. Wat zag ik tot mijn blije verrassing? Tot de vier clubs, wiens logo breeduit in kleur op het scherm stonden, behoorde ook onze AFC. Natuurlijk naast Ajax en ook naast sportclub KDO uit De Kwakel en de hoofdstedelijke zwemclub Upstream. "Sport sluit niemand uit is het ook het motto, waar onze AFC geheel achter staat. Alle uitgenodigde leden van de Zilveren Ploeg hebben deze week een brief ontvangen met de nodige informatie, welke avond op vrij dag 2 november a.s. zal worden gehouden. Op zaterdag 15 september jl. waren een aantal oud-bestuursleden door ons vroegere bestuurslid Jacques Parson uitgenodigd voor een bijzondere avond in het Koninklijk Theater Carré, waar feestelijk gevierd werd dat Jacques 25 jaar de leiding heeft van Kappé Inter national (een van de eerste AFC-Vriendelijke Bedrijven). Onder het genot van een drankje en een hapje werd Jacques in het zonnetje gezet in aanwezigheid van veel relaties. In de Telegraaf van afgelopen maandag was een artikel opgenomen met als kop "Opa-keeper apetrots op achterkleinzoon" met een foto van de 91 jarige Herman van Raalte (in het verleden doelver- dediger bij Blauw-Wit en het Nederlands Elftal) samen met zijn achterkleinzoon Didier Deyns (in AFC-tenue), jeugdlid bij onze club. Didier mocht met andere jeugdspelers met de spelers mee het veld op bij de wedstrijd Ajax-FC.Utrecht. 3 oktober 1948 in het Algemeen Handelsblad met onderschrift: De Amsterdamse derby Blauw Wit tegen Ajax eindigde in een 1-0 overwinning van Blauw Wit. De grote man van de dag was de doel- verdediger van Blauw Wit, Herman van Raalte. In Mexico (de stad Xalpa) vond enige tijd geleden een regelmatig terugkerend internationaal voetbaltoernooi plaats. Waaraan ook een sterk selectieteam uit Nederland deelnam. Al sinds 1993 georgani seerd door de Stichting Copa Monterra AC. Met altijd als doel in Mexico plaatshebbende deelname van nationale jeugdvoetbalteams uit vele landen. Gespeeld wordt om de Copa Monterrey. De selectie van de spelers voor deze teams vindt plaats op basis van scouting door de stichting zelf en in overleg met hun trainers en begeleiders. Maximaal 16 spelers worden per keer geselecteerd. Mijn broer Hans werd op het spoor gezet van de Amstelveense RODA-speler Laslo Ruwiel. Hij kreeg een foto van de Nederlandse ploeg, uiteraard in oranje shirt, met de namenlijst van de spelers in handen. Wat bleek? Liefst vier AFC-ers maakten van deze nationale jeugd- ploeg deel uit: Danny VISSER, Daan Ernst POST, Rik Willem RAVEL-LI en David Daniel Cornelis STEGENGA. 1886 Je kunt leden van onze club dus ook al in Mexico tegenkomen! Argon, RAP en Hollandia hadden ook spelers in dit zogeheten Nederlandse "Mexico-team" met de vele talentvolle jeugdspelers. In de sportbijlage van Het Parool d.d. 24 september jl. was een uitge breid verslag opgenomen over de wedstrijd van Zaterdag 1 tegen Haarlem/Kennemerland, in welk artikel onze speler Benno Nihom uitgebreid aan het woord werd gelaten. Hij vertelt over zijn activitei ten bij de jeugd van AFC en zijn goede relatie met AFC-trainer Wessel Colijn. Benno maakte in de genoemde wedstrijd tegen Haar lem/Kennemerland drie prachtige doelpunten. Abel Swaan, speler van AFC-elftal Zondag 8 en zoon van onze clubarts Lex Swaan studeerde af in technische geneeskunde en heeft nu de titel van master of science. Namens de vereniging onze wel gemeende gelukwensen aan het adres van Abel. Kerwin Hartman, doelverdediger in ons vlaggenschip en dit seizoen in een uitstekende vorm, staat terecht behoorlijk bij de media in de belangstelling, waarmee wij hem feliciteren. We maken 't allemaal regelmatig mee. AFC-ers om je overal tegen. Altijd tijd voor een kort gezellig gesprekje. Tweelingbroer Hans reikte onlangs in Amstelveen prijzen uit op de Nederlandse kampi oenschappen Estafette. De medailles werden hem door jonge kinde ren op een kussentje aangereikt om ze om nekken van de prijswin naars te hangen. Terwijl ouders fotografeerden. En daar kwam na tuurlijk weer een AFC-er naar voren. Glimlachend het kussentje met de medailles aan Hans aanbiedend. Een van de jongens was Emiel Nieuwhof, 8 jaar jong, en hem vertellend dat hij in de F 1 van zijn favoriete voetbalclub speelt. Emiel's ouders zijn bekende polsstok hoogspringers. Niet alleen met succes beoefend voor hun Amstel veense atletiekclub de Startbaan, maar ook organiserend. Zowel z'n vader Johan Nieuwhof, als zijn moeder Ineke de Haan. Emiel's moeder sprak met blijdschap over de leuke ervaringen van haar zoon. "Gaat veel tijd voor ons inzitten, maar we doen het met veel plezier". AFC vinden wij een prima voetbalclub", aldus de trotse moeder Irene de Haan. In het blad Televizier d.d. 15 september jl. was een uitge breid artikel opgenomen met ons lid Mare de Hond. Dit naar aanlei ding van het feit dat Mare de nieuwste aanwinst is van het KRO- Televisieprogramma "De Rekenmaker", welk programma ik op donderdag 20 september jl. heb bekeken. In het genoemde artikel worden aan Mare 5 vragen gesteld, waarop hij uitgebreid antwoord geeft. Mare wordt net als zijn vader Maurice een bekende persoon lijkheid op de vaderlandse televisie. Afgelopen zondag was hij aan wezig in het praatprogramma van Eva Jinek. Een advies aan de lezers Beslist naar blijven kijken.!!!! Voor de eerste ronde van de districtsbeker van de KNVB zijn de volgende wedstrijden vastge steld: AFC Zondag 1 - Ajax Zaterdag 1 en AFC Zaterdag 1 - Fortius (Zondag 1) In het nieuwe voetbalseizoen is het mij opgeval len dat de Sportredacties van De Telegraaf en Het Parool weinig aandacht besteden aan de wedstrijden uit de Topklasse. In de sport krant van Het Parool d.d. 17 september jl. was er wel een verslag van de wedstrijd tegen Achilles '29. Weinig over de wedstrijd zelf en verder zeer onduidelijke informatie. De sportkrant van de Telegraaf schrijft een uitvoerig verslag van de overwinning tegen de amateur kampioen. Verder vele pagina's over de clubs uit de Eredivisie waarin ik ook geïnteresseerd ben. De Volkskrant schrijft nooit iets over de Topklasse soms zijn niet eens de uitslagen te vinden. Ook de publieke omroepen besteden in hun sportprogramma's weinig aan dacht aan het amateurvoetbal. Alleen RTV. Noord Holland is wel een positieve uitzondering en daarom kijk ik dan ook met veel genoe gen iedere zondagavond naar het commentaar van Ton Ojers en de medewerkers van RTV/Noord Holland te weten Edward Dekker en Klaas Jan Bos. Wel wordt in de Amsterdam/Bijlage d.d. 14 sep tember jl. aandacht besteed aan onze helaas vertrokken ex/aanvoerder Lutzen Brink, die nu voetbalt in een vriendenelftal bij WVHEDW. Lutzen is trouw aanwezig bij de thuiswedstrijden van onze mooie vereniging. Een dit jaar nieuwe uitgave van het programma AFC/Thuis wordt bij iedere thuiswedstrijd vervaardigd door Hans Elias en Michael van Os, waarvoor namens AFC hartelijk dank. Ook dit keer moet ik mijn bijdrage beëindigen met verdrietig nieuws. Mij bereikte het bericht van het overlijden van ons oud-lid Lloyd Head- ley,die een groot aantal jaren deel uitmaakte van ons le elftal. Van 1981 t/m 1987 was hij een vaste keuze van de verschillende trainers.

Schakels (clubbladen) | 2012 | | pagina 7