Verslagen AFC 1 mm Si ui m sills" I wiii im Met alle gevolgen van dien. Het is daarom goed om een enkelletsel serieus te nemen, zowel in het behandelen als in het voorkomen ervan. De verschijnselen zijn behalve het zelf voelen van het overmatig omzwikken vaak aan de buitenzijde ook pijn, zwelling en lokale drukpijn. De Eerste Hulp is behalve het stoppen van de activiteit, koelen met ijs of koud stromend water, daarnaast het aanbrengen van een drukver band en gedoceerde rust. Veelal kan na 24 uur weer redelijk worden belast. Hoe eerder het normaal afwikkelen mogelijk is, hoe sneller de functie zich weer herstelt. Laat bij enige twijfel altijd een foto maken. Veel enkelverstuikingen zijn herhalingen van een eerder verzwikken van dit gewricht en komen vaak voor als voetballers niet voldoende gerevalideerd zijn. In dat geval is de enkelbeheersing( de coördinatie) onvoldoende en zwikt de enkel in herhaling sneller. Goede oefenthe rapie is van belang. Deze therapie is er op gericht de balansbeheer- sing van de enkel te herstellen, pas dan kan de speler weer met de groep trainen of spelen. Naast individuele training van coördinatie, kracht en conditiebehoud, is het raadzaam de enkel nog zeker zes weken preventief te tapen of een brace te dragen) lees: stabiliseren). Het is een fabel dat door het dragen van een brace of taping tijdens het sporten de enkelbanden verder zouden verzwakken. Deze worden gedurende dagelijkse be zigheden doorgaans voldoende op peil gehouden, al kunnen extra versterkende oefeningen ter preventie van blessures nooit kwaad. Ook bij onze A.F.C. jeugd wordt tijdens training gelet op de voetaf wikkeling, de coördinatie, de balans en daarmee samenhangende startsnelheid. De medische Commissie: Lex Swaan(arts) tel. 06-53674434 Wim Crouwel(fysiotherapeut/voorzitter) tel. 06-51050940 Mail: wim.crouwel@xs4all.nl Michael Olivieira (verzorger A-selectie) tel. 06-21278122 Co Groszenipper (sportmasseur) tel. 06-44352970 Voor AFC-ers inloopspreekuur maandagavond 18.00-19.00 uur fysio- praktijk Mariëlle Marelis A.J.Ernststraat 167 Amsterdam Bvt. Tel. 06-24207849 16 september 2012: AFC - Achilles'29 2 - 0 (0 - 0) Vandaag mochten onze mannen aantreden tegen de Amateur lands kampioen 2011-2012, Achilles'29 uit Groesbeek. De resultaten van deze vereniging in de Topklasse zijn meer dan uitstekend te noemen. Met een 2e plek achter FC Oss en 2 kampioenschappen is dit ook dit seizoen weer de grote favoriet voor het kampioenschap. De eerste 4 wedstrijden van dit seizoen is het ook weer duidelijk, 12 punten met een doelsaldo van 12 voor en 1 tegen. Tegen Chabab zal er nog een inhaalduel plaatsvinden, maar duidelijk is dat Achilles haar vorm van afgelopen seizoen door heeft weten te zetten gedurende de eerste wedstrijden van afgelopen weken. AFC heeft het lastig, 5 wedstrijden 4 punten met een aantal duels waar het kwartje net even verkeerd viel. Vorige week zat het ook net even niet mee tegen het sterke Lienden, maar er werd hoopvol ge speeld, dus het moet er een keer uit gaan komen, maar kan dat van daag tegen deze tegenstander. De kenners hadden hun oordeel klaar. Het was heerlijk voetbalweer, een 25 tal jeugd en ex jeugdleden hadden zich opgeworpen om de Reds te ondersteunen. Dit gaf een mooi gezicht op de tribune waar met rood en zwart werd gevlagd en gezongen. Zo'n 800 bezoekers wisten de weg naar Goed genoeg te I vinden en het was gezellig druk. De wedstrijd begon zoals de meeste dachten, Achilles in balbezit met goed combinerend en rustig zoekend naar de vrij staande man. Bij balverlies terugzakkend tot achter de middenlijn en zodra de bal werd veroverd zo snel mogelijk omschakelen om de sterke spitsen in stel ling te brengen. Een balvaste ploeg met veel voetbal. Wat zette AFC er tegenover? Veel, heel veel inzet en af en toe prima combinerend voetbal. Doordat onze spitsen het moeilijk hadden vandaag tegen de "reuzen" uit Groesbeek, moest het succes voetbal lend laag over de grond worden gezocht. 10 oktober 2012 91e jaargang nr. 3 Cor ten Bosch had Achilles goed geanalyseerd en wist het Achilles lastig te maken via de snelle buitenkanten. De eerste helft was Achil les misschien optisch wel beter, maar onze keeper Kerwin Hartman lijkt met de week meer zelfvertrouwen te krijgen en wist samen met zijn verdedigers de nul te houden. AFC zette daar een aantal aardige kansen tegenover met een vrije trap van Magid Jansen en een kopbal van Mike Ruijter, maar de ex prof en sympathieke doelman van Achilles, Barry Ditewig wist deze kansen te verijdelen. mvt imnnrssHff 15 Kerwin Hartman is niet te passeren! De 2e helft was identiek aan de eerste, alleen schroefde Achilles het tempo van de balcirculatie wat op en leek het erop dat het wachten was op een tegendoelpunt. Met wederom geweldig keeperswerk op een aantal schoten en fanatiek en geconcentreerd verdedigen wist AFC dit te voorkomen. Sjoerd Jens, die het lastig had, werd vervangen door de getergde Bas Ent. Je moet Sjoerd altijd laten staan zeggen de kenners, maar dit leek een logische wissel, even wat frisheid in de ploeg. In de 83ste minuut was het Joshua Patrick die met een geweldige lange pass Bas Ent in stelling wist te brengen, die wat gelukkig de keeper omspeelde en prachtig schuin inschoot, 1-0. Het AFC publiek werd gek en zou het dan toch kunnen vandaag, winnen van Achilles? Met nog 10 minuten te gaan zocht Achilles de aanval en werd het slordig achterin bij de mannen uit Groesbeek, zo vaak staan ze niet achter. In de 91ste minuut wist Mike Derlagen uit te verdedigen en deze bal kwam terecht bij de snelle Enrico Patrick die vanaf de mid denlijn opstormde en de bal knap diagonaal inschoot, 2-0! De scheidrechter floot af en AFC ontving de felicitaties van de spor tieve opponent. Als je maar blijft winnen, dan komt de nederlaag steeds dichterbij en vandaag was dat in Amsterdam op Goed Genoeg. Achilles is een prima ploeg en zal mee blijven draaien bovenin, waar AFC het zelfvertrouwen door deze collectieve prestatie op wist te krikken en aansluitend kon vinden bij de middenmoot. Heren, bedankt voor deze mooie middag, het smaakt naar meer. Komende zaterdagavond naar HSC '21 in Haaksbergen (aanvang 19.30 uur)die in de top meedraaien en dinsdag 25 september voor de KNVB beker tegen Den Bosch om 17.00 uur op Goed Genoeg. Wil graag eindigen met de woorden van onze coach Cor ten Bosch: "Als er 2 of 3 niet meedoen, kan je nooit van Achilles winnen, maar vandaag was iedereen goed, van de keeper tot linksbuiten". Laat ik eraan toevoegen, ook de trainersstaf en begeleiding een groot compliment! Ronald Koster Opstelling: Hartman, Gefferie, Ruijter, Derlagen, Scheerens (Heij), van Moll (Post), Jens (Ent), Jansen, J. Patrick, de Haer, E. Patrick 23 september 2012: HSC '21 - AFC 2 - 3 Na de geweldige winst tegen Achilles van afgelopen Zondag, reed ik vol goede moed samen met zoon Sam en poortwachter Frank Bouman zaterdagmiddag naar Haaksbergen. Frank had de route nog even nagekeken en keurig op een briefje geschreven. Toch wel makkelijk een navigator naast je die de TomTom controleert... Frank maakte de 16

Schakels (clubbladen) | 2012 | | pagina 16