Scheidsrechterscommissie Medische commissie FC. Chabab "uit" altijd lastig! 10 oktober 2012 91e jaargang nr. 3 Dus kwam de niet al te verre toekomst van onze voetbalclub ruim schoots aan de orde. Over de bewoning op "Goed Genoeg" sinds 1962 een halve eeuw achter ons, werd door voorzitter Machiel van der Woude en door Rik de Boer van de onvolprezen archiefcommis sie verhaal gedaan. Met veel leuke beelden, filmisch en fotografisch, destijds voor AFC's historie vastgelegd. Geïnteresseerd beluisterd door de aanwezige AFC-ers, die zich de verhuizing van de Zuidelijke Wandelweg naar de De Boelelaan als clublid nog goed kunnen heugen. Zij waren voor de jubileumviering uitgenodigd waren. Samen met leden, die het Ridderschap van AFC noem 't een eervolle "chronologische 50-jaren-onderscheiding", nog niet hebben mogen beleven. Maar enorm actief waren, of nog zijn voor onze club. Maar ook met andere speciale gasten. Waaronder Paul Slettenhaar, de voorzitter van het Stadsdeel Amsterdam-Zuid. Ook aanwezig was de, door zijn adviezen aan AFC, inspirerende Ron Voskamp. Hij schakelde het architectenbureau INBO in voor de woonopzet en de chronologische planvorming van een toekomstig nieuw sportpark voor AFC. Menno Moerman en Joost van den Hoek, beiden van INBO, lichtten een en ander duidelijk toe. Naar aanleiding van een door Kees Gehring opgesteld zogeheten "kantelmodel", dat afwijkt van de huidige veldenindeling op "Goed Genoeg". En alles zins bruikbaar lijkt. Om te komen tot een verblijf op de Zuidas, die zou kunnen beantwoorden aan de behoefte van AFC en de criteria van de gemeente Amsterdam. De aanwezigheid op de jubileumviering van de Amsterdamse lokale politicus Paul Slettenhaar deed, door zijn bemoedigende uitspraken, vele AFC-harten opengaan. Uitspraken, die de duidelijke indruk gaven, dat hij het allerbeste voor geeft met onze voetbalclub. Zoals hij zei: "Het is belangrijk om AFC in de stad te houden. Niet alleen woningen en kantoren in de Zuidas, maar juist de vermenging met sportclubs is belangrijk". Maar hij heeft waargenomen, dat de ge sprekken met de hoofdstedelijke wethouder van sport en zeker met de Amsterdamse ambtenaren niet altijd tot daadwerkelijke eensgezind heid leidde. Paul Slettenhaar meent, dat je juist door wrijving tijdens niet parallel lopende gesprekkende gespreksonderwerpen glans geeft. De mogelijk lijkende vestigingsplaatsen? Het Kleine Loopveld, het Amstelpark, het Amsterdamse Bos of gewoon aan de De Boelelaan blijven, het zijn steeds weer de opties, die rond gaan. Paul Slettenhaar verder: "Het bedrijfsleven van Amsterdam kan profijt hebben van AFC. Ik neem uw plan met de zes gewenste velden onder mijn arm mee naar het bestuur van de deelraad. Voor de publieke opinie is 't niet juist en niet aan te bevelen om met uw club om te gaan, zoals de centrale gemeenteraad nu doet. Respect voor en begrip met AFC verdient uw club zeker". Paul Slettenhaar ontvangt een foto van het huidige Goed Genoeg Hoogtepunt was voorts de aandacht en de overhandiging van de foto op 6 oktober 1962, waarop de beide aanwezige nog zeer jeugdige Edwin Geluk (AFC), Louis van Rijn (ABC) en Acco Lapierre (ACC) bij de opening van sportpark "Goed Genoeg" op de trap van het clubhuis vereeuwigd werden. Edwin en Louis werden door Machiel van der Woude glimlachend aan dit historische moment herinnerd. Ook vice-voorzitter Ad Westerhof kreeg deze bijzondere foto over handigd voor het eigen clubarchief. De toenmalige verhuiscommissie van AFC werd ook nog verbaal door Van der Woude in 't zonnetje gezet. Destijds bestaande uit de ereleden Nico Holtzappel, Otto van Rijn, Cor van Peperzeel. Met Hans de Bie als secretaris. Waarvan de laatste, als enige van dit viertal, zich nog steeds in z'n gezonde leven mag verheugen. Getuige dit verslag. Hans de Bie. Onze vereniging is wekelijks druk met het regelen van scheidsrechters bij de wedstrijden die elk weekend gespeeld, en dus ook geleid, moeten worden. Het gaat daarbij niet alleen of we genoeg gediplomeerde eigen scheidsrechters hebben maar ook over de vraag hoe de spelregels in de praktijk worden gehanteerd. 'Vanuit de praktijk' belichten wij een aantal goede voorbeelden ter verduidelijking van de regels. Een fluitsignaal van de scheidsrechter is niet nodig om: •het spel te onderbreken voor een hoekschop, inworp of doelpunt, •het spel te hervatten met een vrije schop, doelschop, hoekschop of inworp. M.a.w. (en dat zijn dan ook de meest voorkomende gevallen) je hoeft niet op een fluitje van de scheidsrechter te wachten als je een vrije schop of hoekschop wilt nemen! Tenzij de scheidsrechter duidelijk kenbaar heeft gemaakt dat je wel moet wachten. Dit komt bijvoorbeeld vaak voor als de scheidsrechter de muur op juiste afstand wil zetten. De schouderduw. Reglementair is: duwen met schouder tegen schouder, de bal binnen speelbereik en met de mogelijkheid om de bal te spelen. De arm moet hierbij tegen het lichaam gedrukt blijven. Met andere woorden je mag iemand geen schouderduw geven als je de bal niet kan spelen en uiteraard mag je je armen niet gebruiken om iemand te duwen! Wordt vervolgd. De AFC scheidsrechterscommissie Het zal elke AFC-er worst wezen dat bij een uitwedstrijd op de loca tie van stadsbewoner FC. Chabab de bestuurskamer "ietwat" te krap zal zijn, of het speelveld de noodzakelijke aan K.N.V.B. eisen omrin gende krijtlijnen niet de juiste breedte hebben. Nee, AFC-ers het gaat om de conditie van het gras, de veelvuldige oneffenheden en invalide rende kuilen welke volgens ons Erelid Marcel Koster de Topsport divisie echt onwaardig is. Met andere woorden, een enkelblessure kun je gewoon tijdens de koffie verwachten. Ons enkelgewricht wordt gevormd door het onderste deel van zowel kuit- als scheenbeen enerzijds en het sprongbeen anderzijds, dit ge heel omgeven door een sterk vijfdelige enkelband. Het is een ge wricht, dat zeker als het om voetbal gaat, heel wat te verduren krijgt. Per jaar vinden er maar liefst 425.000 enkelverstuikingen plaats, waarvan 85.000 in het voetbal (info: Topzorg KNVB). 15

Schakels (clubbladen) | 2012 | | pagina 15