MIXED PICKLES 13 september 2012 91e jaargang nr. 2 ingelegd door Willem (Pim) Adriaansz (sinds 1976 nr. 358) w.adriaansz@zonnet.nl en www.home.zonnet.nl/w.adriaansz GEBEURTENIS Om maar recht voor zijn raap met de deur in huis te vallen: na de algemene vergadering van donderdag 19 juli j.l. was Pickelaar even zoek. Zijn vorige inleg (de laatste van seizoen 2011/2012) beëindigde hij met een P.S.: Pickelaar sloot zijn tekst al op 18 juli j.l. af vanwege een aan staandommetje. Hij dacht daarmee ruimschoots op tijd paraat te zijn voor de topklasse seizoenopener Gemert-AFC op zondag 19 augustus j.l., maar het liep even anders dan Pickelaar in zijn flagrante onschuld had gedacht. Pickelaar zat op die dag om 14,30 uur in een professionele kruidentuin in het oosten des lands waar hij met Pickelaarse bij 30° C. een concert bijwoonde van middeleeuwse muziek, vertolkt door een ensemble van 4 musiciennes. Pickelaar voelt nu uw diepe teleurstelling voor zoveel clubontrouw diep in zijn nek; maar hij legt uit. Zijn ommetje had hij zich voorgesteld in zijn huisje op wielen (de La Marolle 3), te beginnen in een Vilsterens natuurdomein en te vervolgen bij een bevriende boerenfamilie aan onze oostgrens. Aanvankelijk leek het daarop; althans de eerste 4 dagen. In de namiddag van die vierde dag kreeg hij echter telefonisch bericht, dat er die ochtend te zijnen huize in de Heerlijkheid Castricum was ingebroken. Dat betekende uiteraard onmiddellijke terugkeer naar het woonhuis, dat van binnen was veranderd in een ravage, waarvan Pickelaar u de details zal besparen. Maar waarin geen stukje goud - hoe klein ook - meer was te vinden. Pickelaar kreeg zijn handen vol aan gesprekken met politie, bank, verzekeringmaatschappij, schaderegelaar en aannemer. Ruim 14 dagen later besloten de Pickelaars er alsnog even tussenuit te gaan, mede vanwege een sociale verplichting elders.Hun huis kon nu wel onbeheerd worden achtergelaten. Daar viel immers toch niks meer te halen. En zo kwamen Pickelaar en zijn wettige partner op het verkeerde moment nog onver wacht terecht in een kruidentuin met muziek. CITAAT "Alles van waarde is weerloos". (Lucebert, pseudoniem van L.J. Swaanswijk, Nederlands dichter en schilder, 1924-1994). DOPING In het randstedelijke wilde westen, waarin Pickelaar gepokt en gemazeld is, kwam het maar spaarzaam voor dat hij genood werd bij het ten doop houden van borelingskes. Het gebeurde onlangs echter wel bij de boerenvrienden, waar hij in de ochtend vóór het kruidentuinconcert de feestelijke doping meebeleefde van een tijdgenootje, dat weliswaar nog niet op eigen benen kon staan, maar het water besprenkelen als symbo lische zonden afwassing geroutineerd doorstond. Doping heeft - zoals de ontwikkelde Schakellezer weet - ook een andere betekenis en die kwam recent journalistiek veelvuldig tot hem. Win nende ronderenners werden achteraf gestraft met vervallen verklaarde zeges, waarbij het problematisch bleek nummer 2 (of 3) alsnog tot win naar uit te roepen; omdat zij evenmin een brandschoon verleden hadden. Het heden blijkt echter nog niet veel beter. Pickelaar las van een nieu we droge, die nog niet op de lijst van verworpen middelen stond, maar alvast wél verboden werd. De naam ervan, Finasteride kwam hem vage lijk unheimlich voor (Nooit unheimisch zeggen, want dat is onzin). Veiligheidshalve keek Pickelaar even naar de pilletjes, die hem als hoogbejaarde het leven moeten veraangenamen. En -oh schrik - het werk zame deel van zijn dagelijkse Proscar pil bleek Finasteride te zijn! Schreef hij dan al zijn Mixed Pickles onder invloed van dopingZe kunnen niet vervallen verklaard worden. Wie schrijft blijft. Maar een deel van de rechtvaardiging voor zijn AFC erelidmaatschap valt wél weg. Picke laar ziet zijn toekomst zorgelijk tegemoet. OVER DE TOP Na de tijdelijke ontregeling van Pickelaars dagelijkse leven was het op woensdagavond 29 augustus j.l. eindelijk zover: hij kon bij de derde competitiewedstrijd van onze hoofdmacht weer aanschuiven (ADO'20-AFC). Wat afstand betreft een makkie. In betere dagen zelfs vanaf zijn woonhuis nog beloopbaar, maar hij nam het zekere voor het onzekere en koos voor de veilige koets. De aanvangstijd van 20,00 uur bleek om aanvankelijk onduidelijke reden niet haalbaar. Het werd 20,30 uur omdat de jeugdige scheidsrechter het reserve (uit-)shirt van AFC ontoelaat baar achtte. Uiteindelijk speelde AFC in de reserve shirts van ADO'20 met rugreclame van de Heemskerkse hoofdsponsor en dat voelde niet lekker! Ondanks de snelle voorsprong trok AFC tenslotte met 9 spelers aan het kortste eind: 2-1Normaal gesproken had met 11 man de winst voor het grijpen gelegen. Het was al de tweede van 3 wedstrijden, die AFC incompleet beëindigde en daar kwam 4 dagen later de derde bij (thuis tegen Hollandia 2-2). Drie keer in de week trainen, tijdens wedstrijden verkeerd reageren en met rood eraf. Dat past niet bij AFC. De eerste verwijdering trof Mike Derlagen, een fatsoenlijk man, die gevonnist werd waar andere referees wellicht milder geoordeeld hadden. Maar wat de tweede/derde en vier de rode kaart betreft: oliedom, schadelijk voor het team en onaanvaardbaar. In de eerste fase van de nieuwe competitie liet AFC daarmee aanwijsbaar punten liggen, die wellicht aan het eind van de rit bepalend kunnen worden. Fatsoen behoort volgens Pickelaar echter de eerste prioriteit te hebben. Hij gaat ervan uit, dat onze clubleiders diligent zullen zijn en blijven. REDACTIE Op de algemene vergadering van 19 juli j.l werd onder (veel) meer onze Commissie Pers en Publiciteit gekozen en vernieuwd. Maar het is er blijkbaar nog niet van gekomen na het vertrek André Wijnand (die smoel gaf aan de Schakel) een nieuwe (bekwame) redacteur aan te wijzen. De opsomming van functionarissen links op pagina 2 van de Schakel geeft dat dan ook niet aan. Toch is de redacteur van een gedrukt blad onontbeerlijk en hij dient gescheiden te blijven van de eveneens onontbeerlijke webmaster. Onze Schakel is tevens - terecht - één van de primaire kenbronnen van onze geschiedenis en derhalve ook onmisbaar voor onze archiefcommissie. Pickelaar hoopt, dat er met enige voortvarendheid een konijn uit de hoed komt. Een eigen belang heeft hij niet. Plaatsing van zijn historische Mixed Pickles op de voorlaatste Schakel pagina lijkt niet in gevaar te komen. STEMMING Op de dag, waarop deze Schakel uitkomt, ging het Nederlandse volk naar de stembus voor de verkiezing van de Tweede Kamer der Staten- Generaal. Nee, Pickelaar laat zijn licht niet schijnen over de uitslag en hij geeft er ook geen commentaar op, maar hij heeft in algemene zin wél even voor u geteld. Er waren in totaal 20 politieke partijen, die hun kandidaten presenteerden. Dat waren er bij elkaar 838, die dongen naar de begeerde 150 te vergeven zetels. Dat betekent 688 afvallers. De eensgezindheid in ons matig beleden nationalisme heeft dus haar beperking, maar wellicht is dat ook één van de charmes van het Neder landse volk (waarvan een plukje AFC-ers mede deel uitmaakt): verdraagzaamheid in verscheidenheid. 21

Schakels (clubbladen) | 2012 | | pagina 21