Zilveren Ploeg Medische commissie Bridge Het carillon bij AFC Verslagen AFC 1 De Achilleshielof gewoon een hielblessurel? De jaarlijkse bijeenkomst van de Zilveren Ploeg zal worden gehou den op vrijdag 2 november a.s. in ons clubhuis. De leden van dit genootschap zullen allen nog een individuele uitno diging ontvangen. Leden van onze vereniging, die menen langer dan 25 jaar lid te zijn en nog niet geïnstalleerd zijn als lid kunnen zich wenden tot Johan de Bie (tel: 020-7739182 en 06.51659247), Hans Honsdrecht (tel: 020-4422421 en 06.11911631) of Hans de Wijs Sr. (tel.020-6442638 en 06.29487048). Trainers komen en trainers gaan. Soms zou je geneigd zijn als Medi sche Commissie om het bestuur te adviseren, stop met het aannemen van mee overgekomen spelers welke dan toch net niet datgene onze club bieden wat van hen wordt verwacht. Dus waarom niet gekeken naar jeugdtalenten? Hé, zei Johan Cruyff dat ook al niet. Dus maakt onze Top-trainer Cor ten Bosch optimaal gebruik van zoveel jeugd toptalenten als wenselijk is. Daar krijgt niemand een Achil leshiel van? Hielklachten, overgehouden van trainen en spelen op harde velden, kunstgras en zaaltrainingen zijn na in aanloop van de nieuwe compe titiestart aan de orde van de dag. Critici zouden zeggen; toch naar aanleiding van kunstgrasvelden? De medische Commissie denkt van niet. Veelal is dit een overbelastingsblessure ter hoogte van de aan hechting van de peesplaat van de voet( fascia plantaris) aan de bin- nen-onderzijde van de voet. Een peesblad welke de verbinding vormt tussen de tenen en de hak. Soms laat zelfs een echo deze vaak dege- neratieve afwijking zien of zelfs een verkalking op die pijnplek, hetgeen we een hielspoor noemen. De kenmerkende klachten zijn, een scherpe lokale pijn aan de hiel diep onder het vetkussen, pijn bij belasten welke 's nachts nog kan nazeuren, ochtendstijfheid en startklachten. Wat te doen? Als vuistre gel geldt: gedoceerde rust, onbelast oefenen, koelen, rekken en het dragen van doelmatig en stevig schoeisel. Doe ijsmassage met een ijsklontje of een plastic bekertje met ijs uit de vriezer en masseer de pijnplek gedurende 10 minuten. Herhaal dit enkele malen per dag of rol ter ontspanning met de blote voet over een gekoeld blikje frisdrank. Ook kunnen enkele behandelingen met Shockwave applicatie al helpen. Een meesterlijke oplossing is vaak het aanbrengen van een hakinleg van gelmateriaal waarin een z.g. soft spot is verwerkt en de spanning van de peesplaat verdwijnt als sneeuw voor de zon. Doe ook rekkingsoefeningen van de kuit en voetzoolspieren, dan kan al snel met de juiste opbouw van de sportbelasting worden gestart. Een snelle en adequate eerste hulp is hierbij dus van groot belang voor een vlotte genezing. De medische Commissie: Lex Swaan(arts) tel. 06-53674434 Wim Crouwel(fysiotherapeut/voorzitter) tel. 06-51050940 Mail: wim.croiiwel@xs4all.nl Michael Olivieira (verzorger A-selectie) tel. 06-21278122 Co Groszenipper (sportmasseur) tel. 06-44352970 Voor AFC-ers inloopspreekuur maandagavond 18.00-19.00 uur fysio- praktijk Mariëlle Marelis A.J.Ernststraat 167 Amsterdam Bvt. Tel. 06-24207849 13 september 2012 91e jaargang nr. 2 Beste bridgers, We gaan weer beginnen op 18 september. Wij verzoeken jullie om kwart voor acht aanwezig te zijn. Nieuwe leden zijn van harte welkom. U kunt zich opgeven bij Hans Honsdrecht, 020-4422421, Richard de Metz, 020-6441006 of Rob Mathijse, 020-6794542 (overgenomen uit Het Parool) Het is dringen op de trap naar de kantine van AFC. Mannen met gebruinde gezichten schudden handen. Blij dat het weer begint. Op de achtergrond klingelt een carillon, datje heel even het gevoel geeft alsof je op een pleintje in Santiago de Compostella bent. "Het speelt elk half uur de eerste vier regels van het clublied," zegt Johan de Bie, die AFC al 61 jaar als plichtsgetrouwe man dient. Hij kent ze uit het hoofd: 'In onze goede Amstelstad/Is lang geleén geboren/Een nietig clubje, echter dat/Veel vreugd' en leed ons heeft beschoren'. Een carillon. Niet gek voor een nietig clubje. Bij de meeste clubs kraakt het clublied uit een verweerde grijze speaker aan een roestige lichtmast. Als ze het al spelen. "Het was in 1962 een geschenk van het erelid Jaap van Nek bij de verhuizing van de Zuidelijke Wandel weg naar de De Boelelaan," zegt De Bie. Het lied zelf stamt uit 1935. "Sommigen vinden het wat oubollig," fluistert De Bie. Zelf geniet hij nog van de troostrijke zinnen. AFC is gelukkig te veel Traditions- verein om een nieuwe clublied zelfs maar te overwegen. Bovendien wordt de liefde voor de club nog regelmatig bezongen. "Op de oprichtingsdatum, als de zilveren ploeg (25 jaar lid) of de ridders (50 jaar lid) bij elkaar komen. Maar ook voor nieuwelingen in de selectie." "En onlangs gebeurde er iets wonderlijks. We hielden bij een oefen wedstrijd een minuut stilte voor ons overleden erelid Jan van Dijk. Het was echter precies twaalf uur. Dus het carillon slaat aan." Dat verdient eigenlijk ieder erelid dat de club niet meer kan liefhebben. Een minuut stilte waarin het carillon, oorverdovend, de laatste eer klingelt. Refrein: Ik heb u lief, mijn A.F.C., Gij telt in aller harten mee; Uw naam is mij een schoon symbool Van goede geest, sportieve jool. Te spelen onder uw banier Is mij een eer en een plezier; Al word ik oud, mijn geest blijft fit, Omdat ik A.F.C. bezit! 19 augustus 2012: Gemert - AFC 1-0 AFC verliest punt in kokend heet Brabant. Met een temperatuur ruim boven de 40 graden begon AFC haar eerste wedstrijd van het seizoen 2012-2013. Wegens het overlijden van oud-voorzitter en erelid Jan van Dijk werd bij aanvang op sportpark Molenbeek een indrukwekkende minuut stilte gehouden. Direct na de aftrap speelde AFC geconcentreerd en kon zodoende het enthousiast spelende elftal van trainer Jan van Dijk (toeval bestaat niet!) goed partij bieden. Al in de 5e minuut verdiende AFC op voorsprong te komen, toen Enrico Patrick zijn tegenstander te snel af was en van een meter of

Schakels (clubbladen) | 2012 | | pagina 10