15 augustus 2012 91e jaargang nr. 12 Hans Loonstijn vraagt hoe het plan m.b.t. Het Loopveld eruit ziet. Dit voorstel betreft 6 a 7 velden en uiteraard een nieuw clubhuis. Het ziet er over het algemeen goed uit, alleen de bereikbaarheid is niet geweldig. Nogmaals, pas als al onze vragen zijn beant woord, en er duidelijkheid is over de 2 opties, kunnen wij een besluit nemen. Peter van den Dungen Sr. merkt naar aanleiding van de bereik baarheid van Het Loopveld op dat er ook talloze kinderen naar de hockeyvelden in het Amsterdamse Bos gaan en dat levert ook geen problemen op. Ad Westerhof geeft aan dat wij eigenlijk het liefst op de Zuidas blijven maar het gaat om de wijze waarop. Wij zitten op hele du re grond en de Gemeente past haar plannen steeds aan als ge volg van gewijzigde omstandigheden. Nu willen wij eerst duide lijkheid en wij zien nog ruimte om te praten. Daarom gaan wij een brief schrijven naar de Gemeente. Pas als de gewenste dui delijkheid er is zullen wij de leden bij elkaar roepen. Jos van Mieghem vraagt of wij met 5 velden een capaciteitspro bleem krijgen. Machiel van der Woude antwoordt dat dit inderdaad het geval is. In de brief van de Gemeente staat wel dat de mogelijkheid van een 6de veld onderzocht zal worden. Joop Turjkruier merkt op dat de huidige overeenkomst door de Gemeente eenzijdig wordt gewijzigd. Machiel van der Woude geeft aan dat dit klopt maar dat ook de omstandigheden gewijzigd zijn. Ad Westerhof vult aan dat de Gemeente gewoon niet meer kan leveren. De oude overeenkomst ging uit van het Dokmodel en dat is, zolas bekend, grotendeels van de baan. Wij kunnen dit ook niet meer afdwingen. In de overeenkomst staat wel de clau sule dat indien het Dokmodel niet door zou gaan, hetgeen dus het geval is, er een bemiddelingscommissie moet worden inge steld. Hier zullen wij de Gemeente aan houden. Wim Husers merkt op dat wij op hele dure grond zitten en dat onze gesprekspartner onbetrouwbaar is gebleken. Dat moet je in je overwegingen betrekken. Wij kunnen de optie van de Zuidas dus beter loslaten. Jos van Mieghem merkt op dat wij als club over veel deskundig heid beschikken. Hij stelt voor een task force op te richten die de regie kan overnemen. Machiel van der Woude antwoordt dat de aanwezige kennis zeker zal worden gemobiliseerd. Maurice Loonstijn vraagt of het praktisch haalbaar is om op 5 kunstgrasvelden te spelen onder de voorwaarde dat de club niet verder groeit. Machiel van der Woude antwoordt dat dit, met enige moeite, wel zou kunnen. Max Flam vraagt of de gemeente de velden 6 en 7 in 2013 gaat weghalen. Machiel van der Woude antwoordt dat de Gemeente dit, in ver band met de gefaseerde ontwikkeling van het gebiedt wel van plan is. Hij sluit dit onderwerp af met de opmerking dat er, als er meer duidelijkheid is over beide opties, een extra ledenverga dering bijeen zal worden geroepen. 2. Ingekomen stukken Secretaris Ronald Koster deelt mee dat hij de volgende stukken heeft ontvangen: a) Een verklaring van de Kascommissie die behandeld zal worden bij agendapunt 7. b) Een brief van Ron Limburg d.d. 17 juli 2012 met opmerkingen over de Statuten en het Huishoudelijk Reglement. Machiel van der Woude merkt op dat het bestuur de brief zal bestuderen en met een voorstel zal komen voor de volgende Algemene Vergadering. c) Een brief van Peter van Essen d.d. 18 juli 2012 met een aantal inhoudelijke opmerkingen over diverse beleidsterreinen. Machiel van der Woude stelt voor dat een bestuursdelegatie hierover met Peter van Essen in gesprek gaat. d) Een e-mail van Wim Ringe d.d. 7 juli 2012 die behandeld zal worden bij agendapunt 6. e) Een brief getekend door: Kees Gehring, Henk Bijlsma, Nol Kui kens, Edwin Geluk, Theo Husers en Frank Bouman met de beste wensen voor de vergadering en tevens bieden de heren een drankje aan voor in de pauze. Applaus volgt. f) Berichten van verhindering ontvangen van: Kees Gehring, Edwin Geluk, Henk Bijlsma, Frank Bouman, Theo Husers, Nol Kuikens, Hans Brouwer, Tim Timmerman, Meindert Huisman, Hans Woudstra, Jan van Dijk (Machiel van der Woude deelt mee dat Jan zeer ziek is, dat wij hem missen en hem het allerbeste toewensen), Dennis de Wit, Fred ten Nijenhuis, André Wijnand, Max de Bruin, Hans de Bie, Co Grosze Nipper, Maarten Blokland, Wim Ringe, Ron Limburg, Rein Akkerman, Paul Koster en Ab Springer. 3. Notulen van de Algemene vergadering van 6 juli 2011. Deze notulen zijn gepubliceerd in de Schakel nummer 1 seizoen 2011-2012, 90e jaargang, van 18 augustus 2011. Er worden door de aanwezigen geen opmerkingen gemaakt zodat deze notulen onder dankzegging voor de samensteller Ruud Mantel worden goedgekeurd en ongewijzigd worden vastgesteld. Ruud wordt onder applaus be dankt voor zijn inzet. 4. Bestuursmededelingen Namens het bestuur deelt de voorzitter het volgende mede. Tot groot verdriet van nabestaanden en vrienden moest in het afgelo- pen seizoen afscheid worden genomen van de volgende AFC-ers: op 19 augustus 2011 overleed op 69-jarige leeftijd ondersteunend lid van i onze vereniging Jan Hulscher, op 27 augustus 2011 overleed op 78- jarige leeftijd mevrouw Rosa Maria Stuijvenberg-Maeder, echtgenote van AFC-Ridder Karei van Stuijvenberg, op 9 september 2011 over- leed op 91-jarige leeftijd ons lid Pieter Worm, op 24 oktober 2011 overleed op 77-jarige leeftijd Erelid, AFC-Ridder en clubstatisticus Chris Schroder, op 11 november 2011 overleed op 90-jarige leeftijd ons lid Cor du Buy, op 8 december 2011 overleed op 66-jarige leef tijd Zilveren Ploeger Rob Ruis en op 28 december 2011 overleed mevrouw Truus Akkerman-van Ark, echtgenote van ons Erelid en oud-voorzitter Rein Akkerman, moeder van Zilveren Ploeger Rein jr. en grootmoeder van ons lid Jasper. Op 3 januari 2012 overleed op 73-jarige leeftijd ondersteunend lid van onze vereniging Hans Bergsma, op 17 januari 2012 overleed op 87-jarige leeftijd AFC-Ridder Coen Colijn, op 19 februari 2012 over leed op 74-jarige leeftijd ons lid Ton Cassee en op 7 april 2012 over leed op 78-jarige leeftijd mevrouw Kinnie van Teunenbroek- Koffieberg, weduwe van ons Lid van Verdienste, AFC-Ridder, No belprijswinnaar en oud-bestuurslid Henk van Teunenbroek. Aan deze overleden AFC-ers, die lang in ons midden waren, en die ieder op eigen wijze kleur en inhoud gaven aan onze vereniging, bewaren wij onze eigen goede herinneringen. Ik verzoek u een mo ment stilte ter nagedachtenis. Op 18 januari 2012 vierde AFC haar 117° verjaardag in het stijlvolle American Hotel. Bestuurslid Ronald Koster werd als Lid van Ver dienste voorgedragen. Ik vraag u deze voordracht door een groot applaus te bekrachtigen. Applaus volgt. De Mr. Henne Boskamp Nobel prijs werd uitgereikt aan Rik de Boer voor zijn monniken werk aan het boek over het eerste elftal door de jaren heen. Rik, nogmaals hartelijk dank. Ons gezellige, maar ook wel verouderde en krappe clubhuis nood- zaakt af en toe een investering die verder gaat dan een likje verf of een fikse schoonmaak beurt. In het afgelopen seizoen heeft het be stuur vier kleedkamers laten bijplaatsen om te voorzien in de nijpende behoefte. In de komende tijd zal het clubhuis worden aangepakt door nieuwe vloerbekleding, aanpassing van het plafond en vervanging van krakkemikkig meubilair. Dit alles natuurlijk in afwachting van een nieuw clubhuis op hopelijk niet al te lange tijd. Onze dochter ACC boekte vorig seizoen een prachtig resultaat door j bijna kampioen van Nederland te worden. De historische eindstrijd tegen VRA in het Amsterdamse Bos werd met banddikte (mede door een zwaar aangevochten beslissing van de umpire) verloren. Zeer

Schakels (clubbladen) | 2012 | | pagina 9