(w% csM- (met een fantastische trainingsstage in Barcelona) speelde de selectie van Cor ten Bosch zich, zoals later bleek, definitief in veiligheid. Een mooie prestatie, want de concurrentie in de Topklasse is zeer groot, en de degradatieregeling disproportioneel zwaar, iets waar de KNVB wat aan zou moeten veranderen. Afscheid werd genomen van eerste elftal spelers Raymon van Emme rik, die 5 jaar voor AFC uitkwam en in die periode speler van het jaar werd, Lutzen Brink die na drie jaar wegens zijn nieuwe job in een vriendenteam bij WVFIEDW gaat spelen, Shane Arana Barantes die na 2 jaar wegens drukke werkzaamheden een niveau'tje lager gaat spelen, Yusuf Sarica die Alphense Boys gaat versterken, Michael Lanting die de overstap maakt naar Achilles'29, Arsenio Dihalu die wij dit seizoen tegen komen bij ADO'20 en keeper Mitchel Dijkstra die overstapt naar Kon. HFC. Spelen op het hoogste amateurniveau stelt anno 2012 hoge financiële eisen aan het huishoudboekje van AFC. Het zij dan ook dubbel on derstreept: het bestuur is uitermate dankbaar voor de geweldige fi nanciële bijdrage van de AFC Vriendelijke Bedrijven, de bordspon sors, de individuele bijdragen in het kader van de Stichting Keep Smiling en de supportersclub The Reds. Zonder deze bijdrage zou het eerste beslist niet op het huidige niveau kunnen spelen. Een groot applaus is hier op zijn plaats. Komend seizoen staat ons eerste weer een zware klus te wachten. Wat te denken bijvoorbeeld van nieuwkomer Chabab! Onder regie van Cor ten Bosch die zijn vijfde seizoen ingaat als trainer-coach zal vanaf het begin van het seizoen ons eerste ongetwijfeld op scherp staan. De A-selectie kent enkele nieuwe spelers: keeper Beau Mole naar die de laatste jaren in Noorwegen speelde, vleugelspits Bas Ent, afkomstig van FC Lisse, Enrico Patrick, die na een periode bij He erenveen weer terug is op het AFC-honk, Enrico's broer Joshua, die vorige seizoenen met succes bij Argon speelde en in de jeugd voor AFC uitkwam, alsook spits Barry Tjeertes, vorig seizoen topscorer van EDO. Uit de eigen gelederen werd ons eerste versterkt met Mit chel Theuns, Tim Wulfraat, Mitchell Schildwacht en Dion Thomas, die in de voetsporen van vader Cees treedt. Ook dit seizoen dus weer spelers die doorstromen naar het hoogste elftal. Een goede zaak. Te zamen met de 15 spelers die vorig jaar al deel uitmaakten van de A- selectie heeft AFC een spelersgroep die er zijn mag. Zaterdag as. is de eerste test tegen jong Genk, tijdens het traditionele trainingsweek end in Maastricht. Wat betreft zondag 2 zijn de verwachtingen weer hoog gespannen. Net als het afgelopen seizoen stromen weer een flink aantal A 1 spelers in. Onder leiding van trainer Joey van Leijenhorst, weer terug op het AFC-nest, wordt ongetwijfeld gestreden om een topklassering in de Reserve Hoofdklasse. De 26 andere seniorenteams die AFC rijk is speelden bij tijd en wijle de sterren van de hemel. Zaterdag 1 had lange tijd zicht op de titel maar strandde in de laatste fase van de competitie. 'Overall' toch een prima seizoen in de tweede klasse, waarin Jeroen Brussee voor het laatst excelleerde als trainer-coach van dit team. Gelukkig blijft Je roen behouden voor AFC en gaat zich het komend seizoen o.a. bezig houden met de selectie onder 23. Zondag 3, weer teruggekeerd in de reserve eerste klasse, liet zien op dit niveau goed thuis te horen. Martin Verburg en Cocky van Dui- venbode zullen ongetwijfeld ook dit seizoen met veel enthousiasme met dit team aan de weg timmeren. Onze grote jeugdafdeling draaide weer op volle toeren. Onder regie van de volijverige jeugdcommissie en met steun van een legertje vrijwilligers en een uitgebreide technische staf werden er duizenden wedstrijden gespeeld op de zaterdag en de zondag en werd er door deweeks keihard getraind. De resultaten mochten er zijn en het ple zier spatte er vanaf. Voor de AFC-jeugd werden daarnaast weer ver schillende activiteiten georganiseerd. De herfst-2daagse, de Sinter klaasviering, het Kerstdiner voor de C-junioren, AFC Superstars in Borchland en de Mini WK aan het eind van het seizoen waren weer een groot succes. De jonge AFC'ers hebben er zichtbaar van genoten. Deze zomer wordt er weer een voetbalkamp door AFC georganiseerd. De belangstelling hiervoor bleek zo groot dat er dit jaar zelfs 2 voet balkampen plaatsvinden. Bij de senioren draaide onze club wat betreft de evenementen weer op volle toren. Op dit punt heeft AFC een traditie hoog te houden en doet dat dan ook. De Persmappresentatie beet na afloop van de wed- 15 augustus 2012 91e jaargang nr. 12 strijd AFC-Hollandia de spits af. Een prachtige Persmap, voor het laatst met veel kleur en kunde samengesteld door Jan van Galen en André Wijnand, waarin de club op volle breedte werd geportretteerd. Dank aan Jan en André voor hun geweldige inzet. Daarna volgde de bijeenkomst van de Zilveren Ploeg met rond de 120 clubgenoten, de kienavond met 250 kiendeskundigen, de druk bezochte Nieuwjaarsre ceptie in het clubhuis, het geweldig geslaagde Jaardiner in het Ameri can Hotel en het Damesj aardiner in het Hilton ter ere van de 117° verjaardag van de club, de zeer bijzondere Ridderluch voor clubgeno ten die al 50 jaar of langer lid van AFC, het stierendiner, dat onder leiding van opperstier Rein Minor voor de 50e keer plaats vond, het Be Friends toernooi voor alle seniorenteams en tot slot de Gouden Ballen wedstrijd, met daaraan o.a. gekoppeld de bekendmaking van de speler van het jaar in de persoon van Mike Delagen. Bij elkaar een prachtig palet van evenementen waar wij met zijn allen best trots op mogen zijn. Waar wij ons ook voor moeten blijven inzetten. Alleen op die manier blijft in stand wat door veel clubgenoten tot stand is gebracht. Wij zullen daarbij de inzet van die AFC'ers die niet meer onder ons zijn altijd blijven herinneren en waarderen. Tsja en dan de Zuidas. Dat is dan weer andere koek. Twee weken geleden ontvingen wij een brief van de directeur Zuidas met de me dedeling dat AFC de huur per 31 augustus 2014 wordt opgezegd en dat de huur van de twee oostelijke velden per 1 juli 2013 wordt opge zegd. Daarbij wordt ook meegedeeld dat het alternatief om AFC te verplaatsen naar 't Loopveld komt te vervallen omdat AFC zich hierover nog niet heeft uitgesproken. Inmiddels zijn we weer een paar weken verder en zijn de eerste kruitdampen opgetrokken. AFC rea geerde via de eigen site richting leden, en stond de pers te woord in niet mis te verstane woorden van verrassing en ook wel boosheid, omdat wij nog midden in een overlegprocedure zitten met de Ge meente. Met o.a. een vragenronde die enkele weken voor de onderha vige brief werd afgerond en die de basis moest vormen voor besluit vorming binnen onze vereniging. Het is gewoonweg te gek voor woorden. Maar helaas wel een 'fact of life'. Waar staan we nu? Als er niets gebeurt zal de Gemeente AFC een nieuwe huurovereenkomst aanbieden op basis van de uitgangspunten zoals die in het Ontwikke lingsmodel Ravel zijn uitgewerkt. Dit plan komt er ruwweg op neer dat AFC vijf kunstgrasvelden krijgt op de Zuidas, oost-west gelegen, met een clubhuis en tribunes langs het hoofdveld. Van dit model heeft AFC vastgesteld dat de afmetingen voor een Topklasser met bijna 2000 leden minder dan minimaal zijn, de opzet stedenbouwkundig onder de maat is en dat de weg er heen risicovol is en een jarenlange bouwput gaat opleveren. Weinig aantrekkelijk dus. Op het epistel van de Gemeente is veel af te dingen, de brief roept tal van vragen op. Waarom plotseling zoveel haast? Waarom wordt 't Loopveld zomaar, midden in een overleg hierover en een positief gesprek met betrokken wethouder in Amstelveen, 'out of the blue' geskipped. Waarom wordt dit eenzijdige besluit genomen, waar de overeenkomst in 2006 bij een patstelling, die overigens in onze ogen nog niet bestaat, een bemidde lingsprocedure voorschrijft? Op dit moment wordt de 7 pagina s lange brief door ons bestudeerd. AFC zal met een afgewogen reactie komen en zal richting Gemeenteraad en andere relevante organen haar standpunt kenbaar maken en verdere steun zoeken. Zeker is dat de leden van AFC, waar zoveel deskundigheid is te vinden, door het bestuur zeer actief zullen worden betrokken bij het vervolg. Er is dus op dit front, maar ook op vele andere gebieden, veel werk aan de winkel om onze mooie club voort te stuwen in de vaart der volkeren. Hopelijk wordt dit werk op eensgezinde wijze verzet, soms met een kritische noot, maar altijd met onderling respect en in het belang van AFC. Een mooi uitgangspunt voor een vruchtbare Alge mene Vergadering. Peter van den Dungen Sr. vraagt hoe het bestuur staat tegenover Het Loopveld. Machiel van der Woude geeft aan dat wij al sinds 1995 met de gemeente in gesprek zijn over ons sportpark. Dit heeft ook geleid tot de huidige overeenkomst. Probleem is echter dat de Gemeen te haar plannen voortdurend wijzigt. De vraag is dan ook of het voorliggende plan, met 5 velden, wel definitief is. T.a.v. het Loopveld hebben wij een groot aantal vragen gesteld en hierop willen wij antwoord hebben om ons een goed beeld te kunnen vormen. In die fase zitten wij nu.

Schakels (clubbladen) | 2012 | | pagina 8