AFC's "Bie"-zonderheden wZSv1 15 augustus 2012 91e jaargang nr. 12 Machiel van der Woude wijst op het capaciteitsprobleem maar geeft aan dat het bestuur hier de komende tijd aandacht aan zal geven. - Jos van Mieghem vraagt of er niet meer teams gebruik kunnen maken van het hoofdveld. - Machiel van der Woude antwoordt dat de jeugd liever op kunst gras speelt. - Peter van den Dungen Jr. constateert dat veld 3 en het hoofdveld weinig worden gebruikt. Hij vraagt of 5 velden dan niet genoeg is. - Machiel van der Woude deelt mee dat er wel gespeeld wordt op deze veleden. Op veld 3 met name door de jeugd. - Maurice Loonstijn vraagt het bestuur haast te maken met de uit breiding van de Commissie Topamateurs. - Machiel van der Woude merkt op dat dit absoluut prioriteit heeft maar dat dit wel zorgvuldig dient te gebeuren. - Bob Gehring is van mening dat de selectieteams bij de jeugd over het algemeen weinig hebben met AFC. Hij vraagt zich daarnaast af hoeveel van deze spelers eigenlijk doorstromen en merkt op dat het misschien wel gezelliger wordt als de eigen jongens een kans krijgen. - Brian speelman antwoordt dat veel selectieteams ook met veel plezier bij AFC voetballen en daar zijn wij ook trots op. Ook be steden wij veel aandacht aan de doorstroming vanuit de Al naar Zondag 2 maar de stap naar de Topklasse is inderdaad groot. - Bob Gehring vraagt wat nu eigenlijk de meerwaarde is van zo hoog spelen bij de jeugd. - Brian Speelman merkt op dat hier nu eenmaal voor gekozen is. Verder is het lastig om mindere spelers mee te laten doen in de se lectieteams. Dat leidt alleen maar tot frustratie. - Tot slot neemt Johan de Bie het woord: hij merkt op dat het een goede gewoonte was dat Jan van Dijk aan het eind van de vergadering het woord nam en dat hij nu ook namens Jan spreekt. Johan bedankt het betuur hartelijk voor het vele werk. AFC is en blijft een bijzondere club. Er is vanavond veel maar met begrip voor eikaars standpunten gediscussieerd. Johan sluit af met de slot woorden van ons clublied: 'al word ik oud mijn geest blijft fit, omdat ik AFC bezit 29. Sluiting door de voorzitter. De voorzitter stelt vast dat het een productieve en plezierige vergade ring is geweest. De woorden van Roy van Dijk over zijn vader en Erelid Jan, die wij op een avond als deze zeer missen, hebben ons allen diep getroffen. Johan de Bie heeft Jan van Dijk vervangen bij de laatste rondvraag, die hij in lengte van jaren heeft gesteld in de vorm van een stimulerend woord aan het adres van het bestuur. De voorzitter dankt Johan voor zijn mooie woorden en staat nog even stil bij alle sociale activiteiten die Johan ook in het afgelopen seizoen weer binnen de club heeft verricht. Hulde! Hiermee is een eind ge komen aan een goede vergadering, waar er natuurlijk veel aandacht was voor de problematiek rond het toekomstige sportcomplex. De discussie heeft laten zien dat de leden zeer betrokken zijn bij dit onderwerp. Maar er waren nog andere onderwerpen die op productie ve wijze werden uitgediept, zoals het jeugdbeleid en de organisatie rond het eerste elftal. Dit alles, gekoppeld aan de hoge opkomst bij deze algemene vergade ring, sluit het seizoen 2011-2012 goed af en biedt een stevige basis voor een succesvol nieuw seizoen. De voorzitter wenst tot slot een ieder nog mooie zomermaanden toe en hoopt namens het bestuur iedereen in het seizoen 2012-2013 vaak op ons mooie sportpark Goed Genoeg te treffen. Amstelveen, 31 juli 2012. Ruud Mantel, 2e Secretaris Aan het eind van het seizoen 2011-2012 was het eigenlijk mijn be doeling om niet meer verder te gaan met mijn rubriek. Een mens wordt wat ouder en krijgt dan wat teleurstellingen te verwerken. Tijdens mijn bestuurslidmaatschap was ik van alle gebeurtenissen in onze club op de hoogte, maar in de huidige jaren word je als erelid niet meer over alles geïnformeerd en moet je iedere maand weer op j zoek naar de nodige informatie voor je rubriek. Na overleg met en advies van mijn echtgenote Marjoleine heb ik toch maar besloten om door te gaan met mijn maandelijkse informatie over het wel en wee van onze club. In het voorjaar van 1996 startte ik. nadat ik was teruggetreden als secretaris van de club, met een vaste column in ons clubblad de Schakel. In deze column tracht ik u weer op de hoogte te houden over verschillende aangelegenheden in onze club die niet direct betrekking hebben op onze voetbalprestaties. Naar een idee van mijn toenmalige opvolger als secretaris, mijn goede vriend Kees Gehring, werd de naam AFC's "Bie"- zonderheden aan deze co lumn gegeven. Uiteraard stel ik het zeer op prijs van u informatie voor mijn column te mogen ontvangen. Na de afgelopen weken genoten te hebben van de Olympische Spe len, het EK-voetbal, de Tour de France, cricket, honkbal, golf en tennis op Wimbledon gaan wij ons nu weer richten op de activiteiten van ons eigen club. Over de afgelopen Olympische Spelen in Londen gesproken. Wat heb ik genoten van het dameszwemmen en speciaal natuurlijk van Marleen Veldhuis, echtgenote van ons lid Camiel Huisman en schoondochter van Zilveren Ploeger Ernst en echtge note Ludy. Namens de AFC onze hartelijke gelukwensen aan deze geweldige sportvrouw. Bij de uitreiking van de medailles en ook bij de ceremonie bij het dameshockey veroorzaakte het meezingen van ons volkslied door deze dames bij mij een lichte emotie. Grote klasse en daarbij mijn advies aan de weer aangestelde coach bij het Neder- j lands Elftal Louis van Gaal om de spelers van zijn selectie het volks lied te gaan leren. Onze A-selectie heeft inmiddels een aantal oefenwedstrijden ge speeld. Voor de verslagen van deze wedstrijden van de hand van Machiel van der Woude verwijs ik u naar onze website. Op zaterdag 18 en zondag 19 augustus a.s. worden op onze velden de wedstrijden om het Kampioenschap van Amsterdam gespeeld. Op beide dagen wordt gestart om 12.00 uur. Deelnemende teams zijn (in poules): AFC-Zaterdag, AGB, AMVJ, de Beursbengels, Blauw-Wit Amsterdam, DCG. de Dijk, DVVA, DWV, HBOK, JOS/Watergraafsmeer, OFC.VVA-Spartaan, WVHEDW, Zee- burgia en ZSGOAVMS. Alle wedstrijden duren 2 x 25 minuten. Door de start van de Topklasse zullen de elftallen van AFC en Chabab niet deelnemen. Ons vlaggenschip start zondag a.s. met een uitwedstrijd tegen Gemert. Namens de AFC wensen wij onze selectie veel succes in deze eerste competitiewedstrijd. Reeds meerdere malen vertelde ik u dat de instelling van de landelij ke Topklasse (het derde seizoen start a.s. weekend geen onverdeeld succes is. Thans komt de KNVB weer met nieuwe voorstellen om een zogenaamde Overgangsklasse in te voeren. Nieuwsgierig zijn wij naar de verdere informatie, waarbij de AFC niet erg enthousiast is. Van onze Zilveren Ploeger Jan Otsen kreeg ik het bericht dat hij na de uitgebreide behandelingen in het ziekenhuis door de oncoloog het bericht heeft ontvangen dat hij schoon is. Namens de AFC feliciteren wij hem met dit resultaat en hopen hem de komende maanden weer veel op ons Sportpark Goed Genoeg te mogen ontmoeten.

Schakels (clubbladen) | 2012 | | pagina 19