teleurstellend op dat moment, maar per saldo wél een fantastisch resultaat. Ten slotte wil ik namens het bestuur nog even stil staan bij het over lijden van Erelid Chris Schroder op 24 oktober jl. Wat missen wij Chris verschrikkelijk. Altijd op AFC aanwezig, altijd in de weer met een nieuw project, altijd bereid zijn ongezouten mening te geven over een voorval op de club. Chris heeft gedurende 56 jaar tal van functies met veel verve bekleed binnen AFC. Als hij zich na jaren commis siewerk op de statistiek stort is hij helemaal in zijn element. Volle wanden met standen getuigen van zijn werk. Hij maakt daar heel wat clubgenoten blij mee. Voor zijn grote inzet ontvangt Chris in 1970 de Nobelprijs, in 1981 wordt hij Lid van verdienste en in 2005 volgt de benoeming tot Erelid. Over dat laatste merkte hij op dat ieder bestuur wel eens een foutje maakt. Maar wat was hij er blij mee. Wij zullen ons Erelid Chris Schroder met ere blijven gedenken. 5. Jaarverslag secretaris 2011-2012 Dit verslag is opgenomen in de Schakel van 4 juli 2012, nummer 11, 90° jaargang, vanaf pagina 7. De voorzitter bedankt Ruud Mantel voor het opstellen van het verslag. Grote klasse! Naar aanleiding van het Jaarverslag merkt Ronald Koster op dat in hoofdstuk 13: De Commissie Commerciële Zaken, de laatste zin luidende: maar omdat we weten dat zo 'n keuze ook nu niet alleen uit luxe is genomen is verwijderd omdat dit niet geldt voor OTX. 6. Jaarverslag penningmeester boekjaar 2011-2012 Dit jaarverslag lag vanaf 2 juli 2012 voor belangstellende clubgeno ten ter inzage bij de administratie op sportpark Goed Genoeg. Tevens kon vanaf die datum het verslag worden opgevraagd bij penning meester Benno Honsdrecht. Vragen konden ook vooraf aan de pen ningmeester worden gesteld. De voorzitter geeft het woord aan de penningmeester. Deze verstrekt het verslag aan de aanwezigen en geeft een toelichting op de belangrijkste punten. Naar aanleiding van het financiële verslag en de toelichting van de penningmeester worden de volgende vragen gesteld en opmerkingen gemaakt: - Barry van der Glas vraagt waar de post begeleiding bij de Top- amateurs uit bestaat. - Benno Honsdrecht verklaart dat deze post bestaat uit de fysio's, de materiaalman en de conditietrainer. - Barry van der Glas merkt op dat hij dit wel wat veel vindt. Tevens vraagt hij wie de trainers van de Topamateurs zijn. - Benno Honsdrecht antwoordt dat dit de trainers van Zondag l en Zondag 2 zijn. - Barry van der Glas vraagt of de trainer van het lsle niet ook tevens 'onder 23 voor zijn rekening kan menen, dat is goedkoper - Bob Duis merkt op dat voor deze constructie is gekozen en geeft daarbij ook aan de degene die 'onder 23' voor zijn rekening neemt nog meer voor de club doet. - Adriaan Jeukens vraagt of de aan de KNVB betaalde boetes op de spelers worden verhaald. - Benno Honsdrecht antwoordt bevestigend. - Nicky Hekster vraagt waarom de borg voor parkeerkas en kleding ruim het dubbele is van de begroting. - Benno Honsdrecht verklaart dat dit onder meer gaat om kleding van jeugdteams, Zondag 2 en zaterdag 1, dat is meer dan in vorige jaren. 7. Verslag van de kascommissie De secretaris leest de verklaring van de kascommissie voor. De kas commissie verklaart de administratie over het boekjaar 2011-2012 steekproefsgewijs te hebben gecontroleerd. De kascommissie stelt vast dat het overzicht van baten en lasten een correcte en zorgvuldige weergave is van de financiële situatie van AFC De kascommissie dankt de penningmeester en de verenigingsmanager voor de deskun dige en nauwkeurige beantwoording van de vragen inclusief de gege ven toelichting. De kascommissie stelt daarom voor om het bestuur te déchargeren. Tot slot adviseert de kascommissie om betaling per automatische incasso te stimuleren, bij voorbeeld via het geven van 15 augustus 2012 91e jaargang nr. 12 een (beperkte) korting op de contributie om zodoende het percentage leden dat betaalt via automatische incasso in 3 tot maximaal 5 jaar te verhogen van de huidige 26% naar 90%. 8. Verkiezing van het bestuur Het bestuur bestond het afgelopen seizoen uit de volgende leden: Machiel van der Woude (voorzitter), Ronald Koster (secretaris), Benno Honsdrecht (penningmeester), Ad Westerhof (vice-voorzitter), Ruud Mantel (2e secretaris), Lou Hekster (commissaris seniorenvoet bal), Bob Duis (commissaris Topamateurs), Brian Speelman (com missaris jeugdzaken). Het bestuur zal er voor het seizoen 2012-2013, zo wordt voorgesteld, als volgt uitzien: Machiel van der Woude - voorzitter, zijn 23e bestuursjaar, en voor het 10e jaar als voorzitter. Ronald Koster - secretaris, zijn 12e bestuursjaar. Benno Honsdrecht, penningmeester, zijn 4C bestuursjaar. Ad Westerhof - vice-voorzitter, Ad begint aan zijn 15e jaar als be stuurslid, en voor het 10e jaar als vice-voorzitter. Ruud Mantel - 2e secretaris, zijn 6e jaar. Lou Hekster - commissaris seniorenvoetbal, zijn 3e jaar. Bob Duis - commissaris TOPamateurs, zijn 6e jaar. Brian Speelman - commissaris Jeugdzaken, voor het 5U jaar. De voorzitter geeft een korte toelichting. Het nu voorgestelde bestuur kent acht leden, net als in het seizoen 2012-2013. Alle bestuursleden behouden hun portefeuille en dat is naar de bescheiden mening van de voorzitter goed nieuws voor de club. Zij hebben zich het afgelopen seizoen weer bijzonder ingezet voor onze club. Daarvoor is veel dank op zijn plaats. Applaus. Ten slotte deelt de voorzitter mee dat het komende seizoen zijn 10 en tevens laatste seizoen als voorzitter zal zijn. Het bestuur zal tijdig aan de leden laten weten hoe zij in zijn opvolging denkt te kunnen voor zien. Vervolgens wordt het bestuur conform het voorstel onder applaus herkozen. 9/10 Contributies seizoen 2012-2013 en vaststelling begroting 2012-2013 De contributies en begroting hangen nauw samen, daarom zullen deze onderwerpen gelijktijdig door de penningmeester worden gepresen teerd. Benno Honsdrecht verklaart dat de beperkte contributieverhoging is gebaseerd op de inflatie en naar boven is afgerond. Het contributievoorstel bedraagt voor het seizoen 2012-2013: Senioren 365,= (was in het seizoen 2010-2011 355 Senioren 18 - 23 jaar 320,= 310,=) Senioren boven 60 jaar 215,= 210,=) Jeugdleden 310,= 300,=) Donateurs wordt verzocht minimaal 118,= te betalen. Toeslag voor betalen na 1 oktober 50,= Entreegeld nieuwe leden 50,=. Nieuwe leden zijn eerst speelgerechtigd na betaling voor 1 september 2012 van de verschuldigde contributie, entreegeld en evt. overschrij- vingskosten. Benno Honsdrecht geeft vervolgens een korte toelichting op enkele in het oog springende begrotingsposten. N.a.v. de begroting worden de volgende vragen gesteld: - Hans Elias vraagt of het strategie is om minder leden aan te ne men. - Brian Speelman geeft als toelichting dat er in de praktijk bij de jeugd vaker 7 tegen 7 wordt gespeeld terwijl dit voorheen vaak 8 tegen 8 was. Om die reden zijn veel jeugdteams kleiner dan in vorige seizoenen. Het aantal teams bij de jeugd is hetzelfde geble ven.

Schakels (clubbladen) | 2012 | | pagina 12