Mitchell te Vrede Thomas Lam 4 juli 2012 90e jaargang nr. 11 Mitchell te Vrede maakt komende zomer transfervrij de overstap van Excelsior naar Feyenoord. De 20-jarige spits zal in De Kuip in principe een contract voor twee jaar met een optie voor nog eens twee jaar ondertekenen. 'Mitchell is een jonge spits met veel groeipotentie', aldus technisch directeur Martin van Geel. 'We zien in hem een waardevolle toevoeging aan de selectie.' Mitchell te Vrede genoot zijn opleiding bij ons eigen AFC en AZ en maakte afgelopen zomer de overstap naar Excelsior. De spits speelde inmiddels 19 wedstrijden in de hoofdmacht van de Kralingers, maar maakte met name indruk met zijn scoringsdrift in de wed strijden van het gecombineerde beloften elftal Jong Feyenoord/Excelsior. AZ heeft in april van dit jaar de Finse jeugdintemational Thomas Lam tot de zomer van 2016 vastgelegd. De 18-jarige centrale verdediger maakt al sinds zijn twaalfde deel uit van de AZ Jeugdopleiding. Lam werd dit seizoen door alle Finse nationale coaches verkozen tot Fins talent van het Jaar. Lam - die ook op het middenveld uit de voeten kan - werd dit seizoen overgeheveld van AZ Onder 19 naar de A-selectie. De rechtspoot is inmiddels een vaste waarde bij Jong AZ. Lam werd geboren in Amsterdam en speelde in zijn jeugd ook voor AFC, maar door zijn Finse moeder komt hij sinds zijn vijftiende uit voor de nationale jeugdelftallen van dat land. Dit seizoen maakte de jongeling al vervroegd de overstap van Finland Onder 19 naar Jong Finland.

Schakels (clubbladen) | 2012 | | pagina 37