Onze Toekomst r ^gftórptSH Mickey van der Hart 4 juli 2012 90s jaargang nr. 11 Onder de titel "Onze Toekomst" wordt er normaal gesproken maandelijks een van de AFC Jeugdspelers "doorgelicht" met allerlei relevante en irrelevante vragen. In de laatste "Onze Toekomst" van het seizoen gaat de aandacht even geheel uit naar een aantal AFC jeugdleden waar we ooit afscheid van hebben moeten nemen, simpelweg omdat ze veel talent hebben. Het is dan wel niet onze Toekomst, maar we mogen ze wel met gepaste trots een beetje "claimen omdat hun verleden bij AFC ligt! I«""li jf cTu Mickey begon op zijn zesde te voetballen bij AFC, ten eerste bij de kleintjes in de Champions League. Een leuk weetje is dat we bij AFC een jaar lang de spelregels van de Champions League hebben gewijzigd. Mickey scoorde (als speler) vanaf zijn eigen doel direct in het doel van de tegenstander, waardoor het team waar hij in zat alle wedstrijden met ruime cijfers won. De nieuwe regel was dat de bal eerst 2x overgespeeld moest worden, voordat er gescoord mocht worden. FTet jaar daarop ging Mickey als voetballer naar de F3, hij was toen nog linksbuiten. Flet jaar daarop, in de Fl, speelde hij ook nog als linksbuiten. Echter dat jaar was Mickey al een beetje begonnen met keepen en in de E2 werd hij vaste keeper. Toen kwam Mickey in het E-elftal terecht waardoor hij voor eerst op een groot veld speelde. Dat seizoen werden ze kampioen en lieten Ajax achter zich. Flet jaar daarop ging Mickey naar de D3, en daarna na de Dl. In het begin van het seizoen werd Mickey gescout voor de KNVB onder 13. Dat was ook het seizoen dat Mickey gescout werd voor Ajax. Na twee trainingen bij Ajax mocht Mickey blijven en speelde een seizoen later in Ajax C3. Het jaar daarop ging Mickey naar de Cl en met dat elftal werden ze dat seizoen ook kampioen. Afgelopen seizoen werd Mickey ook een paar keer opgeroepen voor het Nederlands elftal "Onder 17". Omdat het afgelopen seizoen zo lekker ging mocht Mickey in één keer de stap naar de Al maken. Hij speelde een uitstekend seizoen en werd beloond met een contract en een plek bij het eerste. 36

Schakels (clubbladen) | 2012 | | pagina 36