Medische commissie AFC zondag 2 kampioen Insmeren die handel!? 4 juli 2012 90e jaargang nr. 11 En dan 'onze' vertoning. Nee, tegen Denemarken was het zo slecht nog niet. En ja, Robin van Persie was afgelopen jaar bij Arsenal gemaal. Maar alle excuses ten spijt: het was een blamage. Hoofdletter B tot en met E, een regelrechte afgang. Nul punten en in 270 minuten twee keer mogen juichen voor een doelpunt. Ik heb er de afgelopen weken bijna een fulltime baan aan gehad om uit te leggen wat er met het Nederlands voetbal aan de hand was. Hier, in het Midden-Oosten, staan we bekend om goed verzorgd voetbal, veel doelpunten en de tegenstander onze wil opleggen. Of het nou in een café in Jeruzalem was, of nabij het Tahrir plein in Cairo: iedereen wilde uitleg. En die kon ik nou juist niet geven. Ja Willems, Vlaar en Mathijsen zijn geen wereldtop en captain Mark is misschien wel een beetje over zijn hoogtepunt. Maar verder kwam ik niet. Te voorzichtig gespeeld? Ontbrak de wil om te winnen? Was er niet genoeg gif? Clichés genoeg, maar vooral veel vraagtekens. In Nederland werd in ieder geval één conclusie getrokken: Bert krijgt het zooitje vedettes niet meer aan de praat. De chique bondscoach nam chique afscheid. Geen sneer naar de media, geen uithaal naar spelers die niet wilde meewerken, geen gedoe. Kortom: ik weet zeker dat voorzitter Machiel van der Woude hem heeft genoteerd op zijn lijstje met trainers die geschikt zouden zijn om ooit de trainer van AFC te worden. Maar met het ontslaan van keurige Bert zijn we er nog niet. Of toch? Een dag na het afscheid van Van Marwijk, zat ik in de bus naar Na blus, een van de grootste Palestijnse steden. "Germany?", vroeg de man naast mij op het bankje. "Nee", zei ik met een mismoedige blik: "Holland." De man moest lachen en zei: "Ik heb er over nagedacht, en ik heb de oplossing." Hoewel hij nog niets over het EK had ge zegd, begreep ik dat hij daarop doelde. "Ik hou van twee dingen: Barcelona en het Nederlandse voetbal. Barca is geen kampioen ge worden en Holland heeft op het EK gevoetbald als junioren. Het medicijn: Van Persie naar Barcelona en Guardiola bondscoach." Hij was nog niet uitgesproken of hij stapte de bus uit. "Het gaat gebeuren, let maar op!" Een halve dag vond ik het onzin, maar hoe langer ik erover nadacht hoe minder bezwaren ik kon opnoemen. En daarom bij deze: Pep, kom ons redden en laat ons de volgende WK-ftnale winnen. 4-0 tegen Italië lijkt me wel wat. De competitie is gespeeld, en A.F.C. zal na een zeer wisselvallig seizoen wederom in de Topklasse uitkomen. Een plaats waar niemand meer omheen kan! De toernooien staan voor de deur, dus breekt de vakantie aan. Zomervakantie, ondanks cola en chips binnen handbereik blijkt zelfs in het gehele betaalde voetbal een voedingadvies te circuleren. De Medische Commissie vaart graag mee op moderne inzichten en advi seert onze Topamateurs dit mogelijk na te volgen. Door regelmatig iets te eten voorkom je datje opeens heel veel trek krijgt en gaat zitten 'snaaien". Tips om regelmatig te eten zijn: altijd ontbijten als je uit bed komt al is het pas laat in de ochtend, neem na elke 3 tot 4 uur iets te eten wat wel gezond is. Gezonde tussendoortjes zijn: biscuits als Liga of Sultana, ontbijt koek, eierkoek, krentenbol, rijstwafel, lange vingers, crackers(evt. belegd), muesli- of sportrepen, vruchtenyoghurt, kwark, alle soorten vers fruit of fruitshakes, een soepje, gedroogd fruit zoals rozijnen en vijgen, rijstcrackers, zoute Japanse mix of vruchtenvlaai. Het is vakantie, dus weinig beweging en veel suikers: herken jij je daarin, dan sla je deze energie op in vet (love-handles rondom je buik) Veel suikers bevind zich in frisdranken en siropen, te zoete "sporf'drankjes, alle soorten snoep en te veel enkelvoudige suiker in thee en koffie. Wil je toch even vetbekken, miniseer dit tot maximaal twee keer per week. Dit is beter dan elke dag een beetje. Te vette happen zijn: croissants, donut, broodje kroket, saucijzenbroodje, pizzapunt, hot- dog, bapao broodje, gevulde koek, sprits, glacé- en cocuskoeken, snoep met chocola, alle soorten chips, frites met mayo maar zeker ook de frikandel. Gezonde shake voor 2 personen: Doe een geheel bakje aardbeien in een blender, voeg een scheut magere yoghurt en spa rood toe. Laat geheel 1 minuut draaien en schenk de mix in twee grote glazen. Gezondheid! Over gezondheid gesproken. Geniet van de zon, maar zorg datje niet verbrandt. Denk daarom op tijd aan zonbescherming en help anderen eraan te denken. Tip: Smeer de onbedekte huid minimaal met een factor 30, ga niet uitgebreid in de zon tussen 12.00 en 15.00 uur, draag een hoofddeksel en ga zeker uit de zon als je huid vreemd reageert met uitslag, jeuk of erg snelle verbranding, (zie: verstandig zonnen bij K.W.F. Kankerbe strijding) Je zult zien dat op de eerste training na je vakantie de trainer verbaasd zal zijn en een basisplaats is gegarandeerd enmisschien eindigt A.F.C. dan wel bij de eerste drie!!?? De Medische Commissie: Lex Swaan arts, Co Grosze Nipper, Wim Crouwel fysio mail: wim.crouwel@,xs4all.nl, Michael Olivieira, Dennis Schroder, Jan Loenen, Mariëlle Marelis, Aukje Spoelstra en Floor Monas wenst de gehele A.F.C. familie een fijne zomervakantie en gezond weer terug. AFC 2 wint overtuigend van WKE 2 (1-7) In de eerste wedstrijd voor het kampioenschap van Nederland voor reserve elftallen heeft AFC in Emmen met 1 - 7 gewonnen van WKE 2. Bij rust was de stand 0 - 4 door doelpunten van Mauritsio Helstone, Arsenio Dihalu 2x en Tim Wulffraat. Na rust scoorde Floris Dekker, vervolgens WKE 1- 5, waarna Daan Sutorius en Arsenio Dihalu voor 1 - 7 zorgden. Zondag om 12.00 uur speelt AFC 2 tegen HSC'21 (won thuis met 3 - 2 van WKE 2) op ons sportpark. De winnaar gaat door naar de vol gende ronde. AFC 2 wint van HSC'21 2 (2 - 1) De na 2 minuten opgelopen achterstand werd pas halverwege de 2e helft omgezet in een 2-1 voorsprong. Doelpunten van Floris Dokkum en Mauritsio Helstone. In de volgende ronde speelt AFC 2 een uit- en thuiswedstrijd tegen Ajax zat. 2. Te beginnen as. zaterdag op Sport park De Toekomst om 14.30 uur. Return: maandag 14.30 uur bij AFC. Ajax zat 2 - AFC 2 (4 - 3) Ajax Zaterdag 2 heeft vanmiddag op een snikheet sportpark De Toe komst verzuimd om een beslissend resultaat neer te zetten in de eerste halve finale om het Nederlands kampioenschap voor de Reserve Hoofdklasse. Tegen de stadgenoot AFC 2 stond de ploeg halverwege met 3-0 voor en vlak na rust volgde zelfs een vierde treffer, waarna de tegenstander nog drie keer scoorde zodat de terugwedstrijd op sportpark Goed Genoeg van maandag a.s. nog ongemeen spannend is.... (overgenomen van Ajax website) AFC 2 uitgeschakeld na 2e verlies tegen Ajax zat 2 (0 - 2) De return leverde een nederlaag op en daardoor is AFC 2 in de halve finale uitgeschakeld. Al met al een prachtig resultaat in het seizoen 2011 - 2012.

Schakels (clubbladen) | 2012 | | pagina 29